Marshall Resultaten van de groene velden 3 4 (Dames- en Herenschoenen Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö r|ank zij de dooi van de laatste -L'maanden is de competitie voor welhaast al onze elftallen toch nog tot een einde gekomen. Het eerste Het eerste elftal eindigde op de onderste plaats met een totaal van 10 punten. Gelukkig blijft door een besluit van „achter de groene tafel" degradatie uit. Of deze handhaving in de tweede klas toch geen practi- sche degradatie inhoudt zal de tijd ons leren. Met een elftal, dat in staat is R.C.H. en Volendam partij te geven op een wijze, die ons allen enthousiast maakte, moeten hogere ogen gegooid kunnen worden. Het tweede De in uitzicht gestelde verrassing voor het tweede zal geen- doorgang vinden. Het werd geen kampioen en het maakte geen honderd goals. Jammer, maar volgend jaar komt ook dit elftal weer terug. Het zesde Traditiegetrouw behaalde het zesde, onder de bezielende leiding van de aanvoerder of van de elftal commissie, (bij een onlangs gehou den bespreking werd dit me niet geheel duidelijk) het kampioenschap van zijn afdeling. Eveneens traditiegetrouw blijken in de promotiecompetitie, naar het zich op dit moment laat aanzien, sterkere elftallen mede te dingen. De eerste wedstrijden werden dan ook, helaas, verloren met 71 en 30. Toch kan de eindstand wellicht nog redelijk zijn. De Zatten De Zatten konden de wedloop met de brouwers niet volhouden en ein digden eervol op de tweede plaats. Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 En toch als er ergens in A.F.C. nog muziek zit, dan is 't wel in dit elftal. De seizoenen, gedurende welke A.F.C. met een Zaterdagmiddagelftal uit komt, hebben bewezen, dat op deze middagen, dus vóór en niet na een der zwaarste avonden van de week, veel meer eer valt te behalen. Het moet toch mogelijk zijn om met dit elftal in de K.N.V.B. te gaan spelen. Wie zet zijn schouders hier onder en komt over drie of vier jaar met de resultaten voor de dag? En nu het woord aan de beide aan voerders, die nog even tijd voor een verslagje konden vinden. Mijn vorig verslag werd beëindigd met een pessimistisch geluid, daar Uw derde er zeker niet rooskleurig voor stond. Doch ziet, na een ge dwongen winterslaap (12 weken ach ter elkaar afgekeurd door vorst, sneeuw en regen en na deze periode 2 weken vrij, de K.N.V.B. was zeker in de veronderstelling, dat wij nog niet goed waren uitgeslapen) kwa men we weer geheel uitgerust de arena binnen. Van de 6 wedstrijden, welke wij nog te spelen hadden, waren er 4 tegen clubs, die nog een kans hadden op de eerste plaats. Dit was geen ge makkelijke opgave, doch het lukte ons 4 wedstrijden te winnen, 1 ge lijk te spelen, terwijl de laatste ver loren werd tegen de latere kampioen Zeeburgia, die wij van deze plaats af nog geluk wensen met het behalen van de titel. Wij hopen, dat zij in de promotie ook succes zal hebben. De wedstrijd tegen Watergraafs meer III werd gewonnen met 10 dank zij het medespelen van het elf talcommissielid Joop v. d. Voort, die het enige doelpunt scoorde. De volgende ontmoeting was tegen D.C.G. III, welke in een kleine or kaan werd gespeeld, waardoor de bal meer buiten dan binnen de lijnen was. Uitslag 00. Tegen Spartaan III begonnen we met 9 V2 man. Thans hadden wij weer het genoegen een lid van de E.C. in ons midden te hebben n.l. Adé Kleyn. Deze kon maar op halve kracht mee doen omdat hij een dag tevoren met de veteranen had gespeeld. Het ge volg was een paar onwillige spieren. Wordt het niet tijd, dat de Heren elftalcommissieleden in training gaan, om het tekort aan spelers op te kun nen vangen? Er werd dus gestart met een in compleet elftal en intussen werden een paar lui op A.F.C. telefonisch verzocht naar De Spartaan te komen. Toen deze arriveerden stonden we met 10 voor en met de rust was deze voorsprong uitgegroeid tot 30. Na de thee zette De Spartaan alles op alles om zijn achterstand weg te werken. Dit gelukte hem gedeelte lijk door 2 doelpunten te maken, doch daarna stonden we pal en wonnen dit treffen met 32. Tegen V.V.A. III moest Joop v. d. Voort haast weer meedoen aangezien we weer met 10 man stonden. Daan Perton had waarschijnlijk het bulle tin op z'n kop gelezen, want die was naar het A.F.C. veld gegaan. Toen er 10 voor 12 nog niemand van ons aanwezig was is hij maar eens gaan informeren en kwam toen tot de ont dekking dat er op het terrein van V.V.A. gespeeld werd. Met een taxi, welke met een vaart reed of er een wereldrecord gebroken moest worden, arriveerde deze speler 5 over twaalf. We begonnen dus weer met 10 man. Gezien de vorige wedstrijd was dit voor ons geen bezwaar en ziedaar ook nu kwamen we weer met 10 voor te staan. Hierna vergrootten we onze voorsprong tot 30 waarna V.V.A. 2 doelpunten maakte, zodat deze ontmoeting ook in ons voordeel werd beslist. De week daarop kwamen wij uit tegen degradatie-candidaat Lijnden II. Een onprettige wedstrijd welke met 3-1 werd gewonnen. Onze laatste strijd ging tegen Zee burgia III, welke door ons met 20 werd verloren. Door deze laatste suc cessen heeft Uw derde nog een rede lijke plaats op de ranglijst ingenomen. Dit is mijn laatste verslag over het seizoen 1954-'55, dat voor ons is af gelopen. Dit kan echter niet iedereen zeggen. Tussen twee haakjes voetbal len is toch een wintersport? De zomersportbeoefenaars veel succes en allen een prettige vacantie en mooi weer, dit wenst U KOKO Na mijn verslagje in de vorige editie van ons Clubblad speelde Uw vierde (in de laatste wedstrijd maak ten nog slechts twee spelers van het oorspronkelijke vierde deel uit van het elftal) nog een tweetal wedstrij den. Tijdens één daarvan zag onze te genpartij kans wederom 7 goals te gen ons te scoren. Nu doorboorde onze voorhoede echter tweemaal het doelvlak van Rapiditas II, kennelijk indachtig mijn woorden in het vorige verslag. Uw vierde behaalde in deze com petitie 14 punten uit 18 wedstrijden, het maakte 39 doelpunten en de di verse doelverdedigers hebben zich ge zamenlijk 44 maal naar de witte ach terplank begeven, het lichaam door spijt en wroeging gebogen. Topscorers waren Henk de Groot met 12, Daan Perton met 7 en de tegenpartijen met 4 doelpunten. Hoe veel doelpunten zou Henk de Groot eigenlijk gemaakt hebben in al de elftallen waarin hij is opgetreden? Inmiddels wens ik U nogmaals een warme zomer. JAN TJALLING 2

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 2