Jeugd Drukkerij Joh. Meijer Zoon Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel. in stanö hebben gehoord. „Die nul moet weg". En zij zullen hun best doen de trillin gen van de buis van Eustachuis over te planten op.hun Achillespezen. Al moeten ze de ballen erin hakken. Intussen lijkt mij het ogenblik aan gebroken om alle trouwe lezers maar weer, naar ik hoop voor enkele maan den, te groeten en hen, na het kleur loze competitie-einde een plezierige en vooral warme zomer toe te wen sen. JAN TJALLING Uw zesde elftal heeft van het be gin van de competitie tot eind April, een periode waarin, als ik mij niet vergis, 32 Zondagen beschikbaar zijn, welgeteld 12 wedstrijden ge speeld. De andere 20 Zondagen wer den de wedstrijden afgelast of was het Zesde vrij van competitie-voetbal. Met deze cijfers voor ogen (vijf maan den rust) kan de voetbalsport 's win ters slechts als 'n symbolische vrije- tijds-besteding gezien worden. Ondanks deze weinig inspirerende wedstrijdenreeks is het Zesde er tot nu toe in geslaagd 'n ongeslagen positie aan de kop van de ranglijst in te nemen, dank zij 10 overwinningen en 2 gelijke spelen. Hier de resultaten na ons vorige verslag (vele maanden geleden) Uithoorn 2—A.F.C. 6 0—1, A.F.C. 6—Swift 6 2—0, Heemskerck 3A.F.C. 6 23 en O.D.O.S. 3A.F.C. 6 34 geen klinkende cijfers, zoals U ziet, maar wel uiterst nuttige punten. Tegen koploper Uithoorn, tot op dat moment ongeslagen en met 1 ver- liespunt minder dan A.F.C., werd in een gure storm de strijd met groot enthousiasme aangebonden. Dank zij stug verdedigen, keeper de Boer als steeds in grootse stijl, en een nuttig doelpunt van de, voor deze éne keer, als mid voor opgestelde van Halm, werd de gehoopte overwinning op deze m.i. sterkere tegenstander een feit. Vermelding verdient de prettige geste van Theo van Emden, die zijn plaats afstond aan een op het laatste moment door ons medegenomen mak ker en zich verder, ondanks het nood weer, als grensrechter verdienstelijk maakte; niet in het nemen, maar in het geven tekent zich de ware sport - geest. De overwinning op Swift werd in 'n rommelige wedstrijd behaald; wil len wij met 'n elftal succes hebben, dan zal ieder zijn plaats moeten we ten en op deze plaats zijn uiterste krachten moeten geven. Wij geloven toch allemaal wel, dat bijvoorbeeld Rinus Schaap liever half dan binnen zal spelen in een Interland, maar dat neemt niet weg dat hij, als binnen- speler opgesteld, het ook tracht te spelen. Let wel, ik begrijp dat een enkele speler in het vuur van zijn spel dit essentiële bestanddeel van onze teamsport vergeet en daar is ook niets op tegen, maar als meerdere spelers dit gaan doen, werkt dit funest op het zo nodige ploegverband. Heemskerck werd door ons zwaar onderschat en het heeft er dan ook lang om gespannen hoe het uiteinde lijke resultaat zou zijn. Gelukkig bleek weer, dat Bram de Jong, on danks zijn jaren, nog steeds dezelfde enthousiaste speler is als vroeger en met bekeken doelpunten verrichtte hij de hattrick. O.D.O.S. 3, 1 verliespunt meer dan wij, werd in een spannende wedstrijd, waarin wij bij rust nog met 21 achterstonden, uiteindelijk met 43 geklopt. Hetgeen wij zo dikwijls zien, het in elkaar zakken van een aan overwinningen gewend elftal bij een eenmaal opgelopen achterstand, bleek hier niet het geval. Integendeel, met nog meer élan werd de tweede helft gespeeld en dank zij de hattrick van midvoor Brouwer werd ook hier uit eindelijk ons zwoegen beloond. Ook ditmaal was weer rechtsbuiten De Jong, goed gesteund door de herstel de Hennie Weverink, 'n voorbeeld voor de jongeren tonend wat tech niek en enthousiasme vermag. Ik heb mij laten verleiden dit keer enkele namen te noemen, maar om niemand iets te kort te doen wil ik er wel op wijzen dat het gehele elftal, ondanks gedwongen rustpauzen van enkele weken, steeds weer opnieuw even prettig en met vuur ten strijde trekt en indien de elftalcommissie er in slaagt deze zelfde mensen nog enkele weken (maanden?) bij elkaar te houden, zullen er zeker nog ver dere successen komen. HANS. Ons Jubileumtournooi A lvorens een kort verslag te ge- ven over dit uitstekend geslaagde tournooi, wil ik hier namens alle jongens die deelgenomen hebben har telijk dank zeggen aan al diegenen, die het ons mogelijk gemaakt hebben het tournooi te organiseren. Speciaal de Heer Steeman wil ik hier bedan ken voor het vele voorbereidende werk, alsmede de Heer v. d. Hurk voor het beschikbaar stellen van de wisselbeker voor Poule A. Onze jongelui mogen gerust wel eens be denken dat zo'n tournooi niet vanzelf voor elkaar komt! Verheugend was het sportieve suc ces dat onze Juniores B I behaalden en de prettige sfeer die er heerste tussen vrienden van verschillende verenigingen en van diverse pluimage. Van onze H.B.S.-vrienden ontving de Jeugdcommissie een brief, waaruit ik het volgende aanhaal: „Wij hebben het buitengewoon op prijs gesteld dit jaar wederom Uw gast te mogen zijn en ik geef U de verzekering dat onze jon gens (plus leiders) een onverge telijke dag hebben gehad." Kijk, dat is nu waar we met vol doening op kunnen terugzien: „Onze gasten een onvergetelijke dag bezorgd te hebben." Hoewel alle uitslagen in „Het Bulle tin" vermeld zijn, wil ik hier toch nog de winnaars en verliezers vermelden. Poule A le prijs: Alcmaria Victrix 2e prijs: V.O.C. 3e prijsA.F.C. 4e prijs: Z.F.C. Poule B le prijs: A.F.C. 2e prijsBlauw-Wit 3e prijs: H.B.S. 4e prijsHercules Poule C le prijs: A.S.C. 2e prijs: D.W.S. 3e prijs: A.F.C. 4e prijsZeeburgia Kanaalstraat 132, Amsterdam-W. Telefoon 807 1 0 Uw adres voor beter drukwerk Vert. J G DE VRIES WETERINGSCHANS 591 - AMSTERDAM - TELEFOON 35041 4

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 4