Resultaten van de groene velden 1 2 4 Of Eetsalon Ceintuurbaan 93, tel. 712145 Specialiteit belegde broodjes en croquetten Prima koffie J. J. Knaap tcsó- MAATKLEERMAKERIJ DE LAIRESSESTRAAT 133, AMSTERDAM-Z. TELEFOON 729315 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Direct na de onvergetelijke viering van ons zestigjarig bestaan, meende een ieder, dat de goede geest in het eerste was gevaren, getuige de overwinning op Watergraafsmeer. En och, de geest is, naar ik aanneem, niet slechter geworden, maar de resultaten laten toch te wensen over. Ook het bezoek aan H.R.C. heeft geen zoden aan de dijk gezet. De in woners der marinestad hebben deze winter samen en in vereniging 14 goals tegen ons gescoord. De Helderse keepers hebben voor onze schutterij geen enkele maal met het schaamrood op de kaken gestaan. Al mag dan door het niet toestaan van een invaller voor de geblesseerde Jan Hopster (wordt het geen tijd, dat deze „oude blessure"-regel bij de amateurs wat soepeler wordt toege past de score hoger uitgevallen zijn dan gepast is, winst zat er ook dit keer weer niet in. Voor de overige wedstrijden gaarne nu het woord aan de Viruly's der voetbalvelden, de schrijvende kapi teins. Op verzoek van de redactie van ons clubblad kom ik nog even terug op de vriendschappelijke wedstrijd die wij enige weken geleden op een be sneeuwd veld tegen De Spartaan heb ben gespeeld. Door een misverstand gebeurt dit eerst nu, hoewel het in de bedoeling lag reeds in de vorige Schakel hieraan enige woorden te wijden. Er is mij n.l. gevraagd of een dergelijk besneeuwd veld voor de competitie bespeelbaar geacht moet worden en daarop meen ik met een volmondig „ja" te kunnen antwoor den. Een normaal hard veld in het voor jaar en de zomer is zeker niet mak kelijker bespeelbaar dan een veld waarop een laagje sneeuw ligt. En hoe gauw is een veld niet hard in deze tijd van het jaar, als het in een paar dagen niet geregend heeft. Kijk maar eens naar de huidige toestand van onze tereinen. Wat verder het oplopen van blessures betreft geloof ik ook niet dat het veel verschil maakt waarop je speelt, op een be sneeuwde of op een door droogte kei hard en hobbelig geworden „gras mat". Neen, ik geloof wel dat de K.N.V.B. te vlug is met het afkeuren van het gehele programma in derge lijke omstandigheden. U zult het mij hopenlijk niet euvel duiden, dat ik hiermede tevens be sluit. Veel opwekkends is er toch niet te schrijven, zodat ik met het zwijgen er toe te doen misschien voorkom een kniesoor te worden genoemd, die alles veel te somber inziet. Staat er boven dien niet geschreven boven de ingang naar ons hoofdveld: „Keep Smiling"? Wat let ons om dit gezegde in prac- tijk te brengen, al gebiedt de eerlijk heid mij te bekennen dat ik bij een poging daartoe maar een bedonderd (sorry) resultaat heb geboekt. CEES Het 2e heeft enigszins teleurge steld, dat is eenvoudig aan de hand van de resultaten tot deze conclusie te komen. Moeilijker wordt het wanneer men na wil gaan wat de eventuele oor zaken zijn geweest of zouden kunnen zijn, doch hierop zal ik nu niet verder ingaan. Een feit is dat wij ten tweede male het onderspit dolven tegen onze con current D.C.G. Wij verloren met 31 met een elftal dat o.a. psychologisch niet in de juiste opstelling verscheen; twee grove verdedigingsfouten be zorgden ons snel een 20 achter stand en wij vonden niet de kracht ons hier bovenuit te werken. De volgende ontmoeting tegen hek kensluiter A.P.G.S. beloofde een ge legenheid tot herstel te bieden, dit geschiedde ten dele, immers met 53 werden de punten binnen gehaald, doch het vertoonde spel was ver onder de maat. Eerst de volgende week hervonden ,wij ons zelf, wederom tegen A.P.G.S. Na een 10 achter stand scoorden wij in vlot tempo 9 doelpunten en vooral na rust was ons overwicht dermate groot dat van een wedstrijd niet meer gesproken kon worden. De situatie is nu zo, dat wij met 2 punten achterstand op D.C.G. en nog 4 wedstrijden voor de boeg nog een kleine kans hebben. Wat ons te doen staat is dus 8 punten binnenhalen, laten wij het daarop houden. FRITS Uw Vierde oogstte maar schaal tjes deze maand. Eén onnozel puntje uit drie wedstrijden. Inderdaad, twee dezer wedstrijden gingen tegen kop lopers, maar het frappante feit doet zich voor, dat dit ene puntje juist werd gepeurd uit de wedstrijd tegen 't Gooi 3. Watergraafsmeer 2, de an dere koploper, sloeg ons met 21 en S.D.W. 2 wist, in één der meest paradoxale wedstrijden onzer carrière (en wij zijn bekende paradoksers), ons net zeven maai te controleren, eh, te doen vibreren wilde ik zeggen. Tja, wij verloren met 70 en waren in het veld sterker. Eerlijk, als slechts de helft onzer kansen was benut, dan zou de strijd nog met 10 of 127 in ons voordeel zijn beslecht Er rest ons nu nog slechts een twee tal wedstrijden. Daarin zal uw intus sen deerlijk verminkte Vierde nog weer eens moeten bewijzen, dat het tot de sterksten der afdeling behoor de. Deze deerlijke verminking dient te worden geweten aan het ontstellend grote aantal voetballende leden, dat al dan niet uit eigen verkiezing ver stek Iaat gaan. Zij, die in het begin van April reeds menen, dat tennissen of zeilen of weet ik veel reeds de voorkeur verdienen, geven naar mijn mening blijk van een foutieve instel ling ten opzichte van de beoefening der wintersporten. In ons kikkerland is het nu een maal normaal, dat pas zo omstreeks Maart de dooi aarzelend intreedt. Ik kan U echter verzekeren, dat de spelers, die tijdens deze laatste wed strijden in Uw Vierde zullen optreden de kreet welke over onze velden schalt,

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 3