Otto V/ooracmstaand 9Ao.ncL- en q,lanl\j~e.h.§. Nieuwenhuizen BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Scheiding Door de leeftijdsverschillen zal er altijd een scheiding blijven bestaan. Het is echter niet alleen aan de ouderen meer belangstelling voor de sportieve verrichtingen van de jeugd te tonen, doch ook aan de jeugd wat meer belangstelling te tonen voor, de vele werkzaamheden, welke door diverse ouderen in hun belang wordt verricht. Niet alleen belangstelling, doch ook appreciatie. Het vele weg blijven bij de wedstrijden zonder af schrijving is hiervan een uitstekend voorbeeld. Nauw verband houdend met de sfeer in onze vereniging moet ook de poging tot combinatie van gezellig heid en voetbal bezien worden. De gezelligheid zal echter, ook voor de tegenwoordige jeugdspelers, een lo gisch gevolg zijn van de clubliefde. Immers, clubliefde betekent eigenlijk niets anders dan VRIENDSCHAP, want de club bestaat uit bijna uit sluitend vrienden. Als door gebrek aan vriendschap de goede geest ont breekt, zal in jullie elftallen ook al tijd de liefde voor onze goede club blijven ontbreken. Vriendschap en opofferingsgezindheid zullen niet al leen de prestaties ten goede komen, doch ook de clubliefde voor jullie be grijpelijk stellen, waarna jullie van zelf de gezelligheid, door de ouderen zo geapprecieerd in b.v. ons clubhuis, zult aanvoelen. Contact In vroeger jaren was het contact tussen de jeugdleden niet uitsluitend gedurende énkele uren op het groene veld en in de kleedkamer te vinden. De jongens gingen b.v.. met hun club vrienden op vacantie, naar de bios coop, om maar enige voorbeelden te noemen. De afstand tussen jeugd en ouderen ligt dus niet alleen in de leeftijd en het wel of niet voetbal spelen, maar de eerste schakel Is reeds verschillend tussen beide „groe pen" de mentaliteit. Wat de training betreft stellen wij de vraag of de klacht „onvoldoende training" niet terug te brengen is tot onvoldoende belangstelling van vele jeugdleden. Voorts dient men vooral te bedenken, dat vele jongens vooral voor het „partijtje" komen, maar voor de oefeningen, met en zonder bal, Boot- en Autolakken Overtoom 523, Amsterdam Tel. 84780 Een vertrouwd adres weinig voelen. De opmerking, dat doelpunten door schieten ontstaan, is maar al te waar. Schieten leert een voetballer echter niet in een zaal, doch met de bal op het veld. Dus toch de opoffering om op Vrijdagavond (eventueel ook als het b.v. koud is) te komen trainen? Besluitend willen wij alle spelers opwekken om niet alleen hun voet balcapaciteiten te trachten op te voeren, doch vooral aan de mentale eigenschappen aandacht te beste den. Laten vooral onze jeugdspelers leren, dat voetballen én vriendschap in hun levensperiode het belang rijkste moeten zijn, dat door de A.F.C. geboden kan worden, terwijl daarnaast b.v. een kienmiddag en filmavond in belangrijke mate zul len bijdragen om de vriendschap en het onderling begrip te bevorderen. Een en ander zal in de toekomst zeker de aandacht van de Jeugd commissie hebben. DE JEUGDCOMMISSIE Tk had de laatste „Schakel", welke -•-het feest zo fantastisch in extenso had weergegeven, nauwelijks dicht gevouwen, toen er heftig gebeld werd aan de deurbel. Nu moet U vooral weten, dat ik reeds bezig was, juist door het lezen van ons maandproduct, in een soort van opwinding te gera ken. Een nieuwe levensvreugde, sprankelend en fonkelend, had zich in de tijd van één uur van mij mees ter gemaakt. Huppelend en luid galmend ging ik kijken, wie er gebeld had. Wij kijken thuis eerst altijd door zo een koper roostertje, dat in de deur zit. Je kunt immers nooit weten! Ik hoorde net nog de laatste strophen van ons mooie clublied zingen: „Ik heb U lief, mijn A.F.C.Wie Uwer had mijn grenze loze verbazing kunnen beschrijven, toen ik daar op die koude stoep de warme figuur van een van onze meest verdienstelijke leden ontwaarde. Dat zou immers niemand kunnen be schrijven, en daarom doe ik het zelf maar. „Heb je het al gelezen?" schreeuw de hij, buiten adem, terwijl hij wild- enthousiast met een exemplaar van ons clubblad wapperde „we worden vooraanstaand!! Geweldig, hè?" „Hoera, hoera, hiep, hiep, hoera!!" riep ik en de tranen schoten in mijn oogkassen. „Ja, kerel, ook ik heb het net gelezen! Het staat er echt. Het kan er niet pm liegen! A.F.C. gaat een vooraanstaande rol spelen in de naaste toekomst. Wat kan alles na één feestweek toch heerlijk snel ver anderen! Na één receptie, al duurde die wat langer dan we verwacht had den, na één feestschakelach, wat is het leven toch schoon En ondanks het feit, dat we nog niet wisten, waarIN we zouden uit blinken en omdat we het al zo ont zettend machtig vonden, dat enkele gezaghebbende lieden dat ons had den beloofd, voelden we ons zo den derend blij en enthousiast. Hun woor den klonken als gouden belletjes, als het liefelijkste gezang van de meest vooraanstaande amateuristische nach tegaal. „Proost" zei ik tegen mijn visite „Al word ik fit, mijn geest blijft oud, omdat ik zo van dinges houd; zeg, weet je wat we moesten doen? we moesten eens een paar van die profeten opbellen en vragen, of er, sinds hun opzienbarende voorspelling, al tekenen zijn té bespeuren, die er op wijzen, dat wij al een beetje voor aanstaand zijn." Cijfertjes „Eerst Nico Holtzappel" zei de verdienstelijke en greep de telefoon. Nico was thuis. Die man is nu altijd en eeuwig thuis. „Ja" was het ant woord „Ik zou je wel een paar cijfer tjes kunnen zeggen; het is misschien wel eens aardig, dat jullie dat óók eens weten. Het Eestuur geeft tegen woordig cijfertjes". „Gut, wat allerleukst" vonden wij. „Laat maar eens weten, Nic!" „Nou, de opkomst bij het kienen is geweldig. Daar geven wij een 10 voor. De opkomst op Nieuwjaarsdag ligt tussen de 8V2 en de 9. De aanvragen voor kaartjes Internationale wed strijden is 9%. De opkomst voor het reunistendiner is 7%. Dat zit hem in een paar oude leden, die wat hals starrig blijven. Het aantal, dat pro beert aan het loket geen belasting te betalen is 6+; de opkomst bij het trainen is 6%. Het gebruikmaken van erwtensoep en boerenkool is rond 9. Zo zie je, het paasrapport is niet slecht". Henk Esser's feestcijfertjes waren vrij gevarieerd. Een groep heel oude, trouwe leden waren voorzien van een 10inzake medewerking feest. Zij, die het feest organisatorisch en artis tiek hadden doen slagen stonden er ook al op hun Paasbest bij hem op. Doch de doorsnee-A.F.C.-er had zich niet zo bar veel van de finantiële zor gen aangetrokken. Hier schitterde een onvoldoende. Een 4% gaf hij daar voor. Volgend jubileum herexamen! Mijn bezoek en ik zijn nog een uur tje of wat bij elkaar gebleven; wij hadden, bij het scheiden van de markt, wel de indruk gekregen, dat A.F.C. in de toekomst vooraanstaand zou kunnen worden. Maar dan op. een speciaal terrein. Mijn bezoek sugge reerde in de richting van een mooi sportcomplex, een druk bezocht club huis, het beoefenen van verschillende sporten naast voetbal, een miniatuur golfbaan en wat dies meer zij. Omstreeks een vrij laat uur heb ik hem maar uitgelaten. De laatste tram was reeds lang gevloden. Toen ik de deur op het nachtslot deed, hoorde ik met enige onvaste trillingen neuriën. „Wij allen dienen onze club als plichts getrouwe mannen". „Wij allen?" dacht ik, en toen ben ik maar naar bed gegaan. Het zou alles zo mooi kunnen zijn Jhr. VAN ROSSEM DE GAULIN 6

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 6