Van Cs j.h. esseR „Toss"~prob)emenen nog u/at De décors BEZOEKT DEMONSTRATIE! COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN heRenqpacht 92 BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39. TEL. 720140 Bequnstiqinq van onze aOveRteeROeps, houöc öe schakel in sr.anO Doordat twee onzer spelers uit Junioren A I geroepen werden om in het 2e elftal mee te spelen (en in een vriendschappelijke wedstrijd in het le elftal meespeelden), onderging vanzelfsprekend ook Junioren A II een aderlating, doordat dit elftal twee van zijn sterkste spelers aan A I moest afstaan. Ook in de B-afdeling kwamen enige elftallen verzwakt uit, doordat verschillende jongens, wegens wegblijven zonder afschrijving, op ,,de zwarte lijst" geplaatst werden. Filmavond Vanaf deze plaats (en ik meen wel namens alle jeugdleden te spreken) zeg ik de Jubileumcommissie dank voor de schitterende film, welke onze jeugd in het kader van de feestelijk heden ter gelegenheid van ons 60- jarig jubileum werd aangeboden. Zo wel van de film, als van het praatje door de Heer Bal, werd door alle aan wezigen, jeugd, jeugdleiders en Jeugdcommissie, genoten. Tournooi Op 11 April a.s. (2e Paasdag) organiseert A.F.C. een Jubileum Jeugdtournooi. Nadere mededelingen over de deelnemende verenigingen zullen nog in „het Bulletin" worden gepubliceerd. Door A.F.C. zal aan dit tournooi met Junioren AI, BI en B III worden deelgenomen. Voorts is door de Jeugdcommissie ingeschreven voor een jeugdtournooi van H.V.C. (Amersfoort), ter gele genheid van het Gouden Jubileum van deze vereniging en voor het Los-Beker tournooi van ,,De Spartaan". Nadere mededelingen hierover vol gen nog. Welpen Ook met het welpenvoetbal zal, in dien de weersomstandigheden dit toe laten, eind Maart een aanvang wor den gemaakt. Trainen Tot slot moet mij nog van 't hart, dat de opkomst op de training veel te wensen overlaat. De Jeugdcom missie verwacht dat ook dit ver beteren zal, als de weersomstandig heden een groter bezoek zullen aanmoedigen. Dan zullen de resul taten beslist ook beter worden. O. J. v. d. HEUL TJet leven is niet gemakkelijk, dat weten wij allen. En de tendenz om alles en iedereen in het papieren vlak te trekken, werkt er niet toe mede dit leven te veraangenamen. Voor alles en nog wat hebben we bewijzen en stempels nodig en daar het con signe „dekken op je voorman" overal opgang doet, dienen bijna alle zaken schriftelijk te worden afgedaan. Zwart op wit, dat is de leuze. Daar ook de voetbalsamenleving er niet eenvoudiger op is geworden, ligt het voor de hand, dat er op het Bonds- bureau ook heel wat geschreven en gewreven wordt. Zo zagen allerlei schrifturen het licht, waarin de posi ties der amateurs en contractspelers („Vertragspieler" auf deutsch) nauw keurig werden afgebakend. Ook ken nen wij allen nog de brief aan de scheidsrechters terzake van de spel- verruwing, die enig stof heeft doen opwaaien. Dat de K.N.V.B. op wel haast alle terreinen diligent is, blijkt nu weer overduidelijk uit het vol gende. „Het is het Bondsbestuur op gevallen," zo zegt een dezerzijds ontvangen circulaire, „dat het tossen niet op de juiste manier geschiedt. De aanvoerder van de ontvangende vereniging pleegt meestal het muntje zo maar domweg in de lucht te gooien, terwijl het echte tossen toch wordt gekenmerkt door het nauwkeurig plaatsen van het muntje op de zijkant van de wijs vinger en het vervolgens snel in opwaartse richting bewegen van de hand, terwijl de duim een tikje tegen de munt geeft." De Bond meent kennelijk, dat er aan de slechte gewoonten der senio ren-aanvoerders niets meer te verbe teren valt, want zij richt zich speciaal tot de jeugd. (Dat iedere jeugdspeler het elftalformulierenboek in de ran sel draagt kunnen wij A.F.C.-ers be amen. Hebben het eerste en tweede elftal dit seizoen niet reeds zo'n aan- voerdertje of drie, vier versleten?) Alle Nederlandse adspiranten en junioren zullen in deze actie tot ver betering van de toss-gewoonten wor den betrokken. Daartoe zullen in ver schillende steden bekende scheids rechters demonstraties geven, waarna aan de leergierige jongeren muntjes zullen worden uitgereikt om thuis te oefenen. In Amsterdam vinden deze demon straties plaats bij het Apollo-Pavil- joen, Demonstrateurs zijn de Heren Leo Horn en Karei van der Meer, onze bekendste scheidsrechters. Wij wekken onze jeugdleden op om vandaag over een week (Vrijdag) te 12.30 uur hun schreden daarheen te richten. Slechts zij, die in het bezit zijn van het, speciaal voor deze ge legenheid geslagen muntje, zullen in de toekomst in aanmerking komen voor het aanvoerderschap. JAN TJALLING Inder de indruk van en tot mijn diepste innerlijk gevuld met dank baarheid voor de huldebetuigingen die ik mocht ontvangen voor het ver vaardigen van de décors voor de Jubileumrevue zou ik anderen tekort doen, indien ik hun namen hier niet zou releveren. Ik mag daarom deze hulde endos seren aan Willy Kuiper, aan Jerrie Keizer en Bob van den Bergh, de enige jongeren, die zich meldden en enthousiast mee hebben geholpen en aan de heren v. d. Voort en Rimini. De rest van mijn staf, moeders, tan tes, nichtjes en vriendinnetjes, die zorgden voor lusjes en klusjes moge hier, zonder namen te noemen, tevens niet onvermeld blijven. De hoofdzaak blijft echter, dat alles vlot en zo voordelig mogelijk (ik denk hier b.v. aan het doek tegen inkoops prijs van Leo Horn) tot stand is ge komen. Toch zijn er enkele onderdelen, die bij het 75-jarig bestaan verbetering behoeven. Het beste is, dat we maar spoedig een feestcommissie benoe men Nogmaals, dank aan allen, die het mij zo prettig en „gemakkelijk" heb ben gemaakt. W. G. STAATS TEL 41864-42864, BEURS 41057 4

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 4