Stagnatie Jeugd 1 BequnstiqinQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt 6e schakeL in stanö De derde A.F.C.-Schakel in succes sie, waarin maar weinig over de actieve beoefening van onze voetbal sport geschreven wordt. Weer bleef Nederland in de ban van sneeuw en ijs en eerst op 15 Maart zette de dooi door. Hopenlijk kan nu achter elkaar af gewerkt worden, want over twee maanden doen cricket en honkbal zich weer gelden. Ik schrijf dit op de avond van de dag dat het Nederlands Elftal zo een teleurstellend gelijk spel tegen Denemarken heeft behaald. Hopenlijk wordt de les, die hieruit te leren valt, terharte genomen. Laten we toch niet geloven, en dat geldt speciaal ook voor ons eerste elftal, dat wij na het winnen van een paar vriendschappe lijke wedstrijden, plotseling weer een team hebben dat niet of nauwelijks te kloppen valt. Wij tellen in onze vereniging ook van die optimisten die in volle ernst becijferen, dat wij nog bij de bovenste vier kunnen eindigen. Ik, en met mij waarschijnlijk vele anderen, geloof daar (nog) niet in. Daarvoor zijn wij als team nog niet sterk genoeg. Het elftal van de Denen was wel krachtig genoeg om een sterker ge achte tegenstander, met enkele ge renommeerde cracks, te overwinnen, want dit gelijke spel tegen amateurs is in feite een nederlaag voor ons nationale elftal. Weer eens een bewijs voor de door mij altijd verdedigde stelling, dat niet enkele topspelers je een winnend team bezorgen. Neen, goede resultaten be reik je slechts dan, indien je met elf spelers in het veld staat die stuk voor stuk bereid zijn alles te geven wat ze in zich hebben, met opzijzetting van alles wat naar eigen belang zweemt. Om nu nog even op de wedstrijd van ons eerste elftal tegen de Spar taan te komen, deze wedstrijd werd door ons met duidelijke cijfers ge wonnen. Deze overwinning verloor echter veel van haar glans, toen ons na afloop werd medegedeeld, dat wij niet tegen Spartaan I, doch tegen een combinatie van nieuwe leden van De Spartaan, die men op hun capaci teiten wilde testen, hadden gespeeld. Een misverstand, dat zo wel bij De Spartaan als bij ons nog al enige ont stemming verwekte. En nu maar afwachten of we voor de zomer nog aan voetballen toe komen. Op dit moment ziet het daar nog niet naar uit, hetgeen niet zal nalaten de nodige bezorgdheid te wekken bij de cricketers en honk ballers. KEES Door vorst en regen werden wij tot drie weken rust gedwongen, doch daarna konden wij weer een keertje in de wei huppelen. Dit geschiedde in een polder bij Amstelveen tegen R.K.A.V.I.C. III. Wij waren op oorlogssterkte en hadden ons geheime wapen meegenomen n.l. de grote doelpuntengooehelaar Henri le Grandioso, die alle vijf doelpunten scoorde en aangezien door goed werk van Jip Vogel ons doel maagdelijk bleef, wonnen wij deze wedstrijd met 5—0. In deze ontmoeting werd er vlot en snel gespeeld en werd er niet te lang met de bal gelopen. De week daarop bonden we de strijd aan tegen koploper Haarlem III. Door een ongelukkige eerste helft kwamen we met 41 achter te staan. Na de thee tapten we uit een ander vaatje. Haarlem werd op eigen helft teruggedrongen en dit resulteerde in 2 doelpunten. Met nog ca. 10 minuten te spelen en in een .winning mood" was alles nog mogelijk. Het was jam mer, dat we net de „finishing touch" misten om de gelijkmaker te maken. Met een beetje meer felheid was dit zeker gelukt, doch inplaats van dat wij nog een doelpunt maakten, scoor de Haarlem vlak voor tijd de beslis sende goal, zodat deze wedstrijd met 35 werd verloren. Uit deze wedstrijd heeft men weer kunnen leren, dat deze niet verloren is voordat het eindsignaal geklonken heeft, ondanks een grote achterstand. De stand van het 3e is nu niet be paald rooskleurig en om ons veilig te stellen zullen we de resterende wedstrijden flink moeten aanpakken, al kan dat, gezien de weersomstan digheden, nog wel even duren. In die tijd kunnen we ons voorbereiden op de komende ontmoetingen, door b.v. te komen trainen. KOKO Uw vierde komt er dit seizoen niet aan te pas. Niet in de strijd voor de bovenste, noch voor de onderste plaats. Dit kan ik U met de feiten in de hand aantonen. Deze maand werd met 40 verlo ren van W.M.S. 2, de club, die we in de eerste helft van de competitie met 52 versloegen. Na een periode van gedwongen rust, waren de meesten onzer niet meer gewoon de beentjes in een enigszins versnelde regelmaat op te heffen. (Die verstilde poses op de Bühne gaan blijkbaar niet in de kou we kleren zitten). De eerste speel tijd hielden we het nog, maar na de twee was ons tempo te laag gezakt. Door een viertal aardige doelpunten ging de overwinning met onze vrien den in de richting van de Hembrug. Een week later trad een volkomen herboren stelletje makkers aan op de grasmat van T.O.G., om het tweede elftal van die vereniging partij te geven. Rob de Jong, linksbinnen van professie, stond bij ons voor het ge taande touw. (Er groeien merkwaar dig weinig keepers in het A.F.C.- weitje tegenwoordig). Tot verbazing van vriepd en vijand legden wij een ingewikkeld lijnenspel op de halmen, waartegen T.O.G. geen kruid bij de hand had. Af en toe was het Uw vier de zelf ook te ingewikkeld, maar meestal was het dan een klein kunstje om de gevallen steken weer op de pennen te nemen. Zesmaal eindigden de opgezette patroontjes in een kogel, die pas door het net werd afgeremd. T.O.G. scoorde slechts één maal. Mannen, vergrijsd in de strijd tegen de onderste plaats, waren weer voor minstens vijf jaren verzoend met voetbal in het algemeen en met voet bal in A.F.C. 4 in het bzonder. Rob de Jong en Nico Leloux raak ten gewond. Nico kreeg een dreun in de ribben, die hem (en zijn Rietje) een paar onaangename dagen zal hebben bezorgd. Rob de Jong was er erger aan toe. Bij een poging de bal in zijn bezit te krijgen kwam hij in onzachte aanraking met de knie van een tegen strever, die hetzelfde plan had. Rob's neus is echter zeer netjes gezet. De adspirant-Fordberijders zullen er vast geen aanstoot aan nemen. Als we deze wedstrijd als maat staf mogen nemen, (wellicht niet ten onrechte, gezien de plaats van T.O.G. 2 op de ranglijst) dan staat de vereniging T.O.G. er niet best voor. Nog levendig staat ons de pro- motiestrijd van ons eerste met T.O.G. voor de geest. Die wedstrij den getuigden van de grote kracht van onze beide clubs. En nu staat het tweede van T.O.G. op de rand van degradatie naar de A.V.B. We hopen, dat T.O.G. nog ergens de krachten kan mobiliseren om dit te voorkomen. JAN TJALLING Koning Winter regeert over de voetbalvelden. Sinds December 1954, toen ik het laatst iets voor en over onze jeugd in „de Schakel" schreef, zijn onze 7 jeugd-elftallen op 12 Zondagen in totaal 20 keer in het veld gekomen, zodat drie kwart van de wedstrijden niet doorging. Een ieder kan zich indenken hoe gering de voetbalge noegens van onze jongens in de laat ste maanden zijn geweest. Slecht. De resultaten houden gelijke tred met het aantal wedstrijden. Van deze 20 wedstrijden werden er 6 gewon nen, 1 gelijk gespeeld en maar liefst 13 verloren. (Gemiddelde 0.65). De Jeugdcommissie hoopt, dat met het betere weer, óók de resultaten beter zullen worden.

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 3