Marshall Nette en Nuttige Notulen-Notities Winst (Dames- en Herenschoenen [De heerlijke koffie, Handels onderneming „Koetosari" BequnstiQinq van onze aöveRceeRöeRS, houöt öe schakel in stanö C trenge winters zouden tegenwoor- ^dig niet meer voorkomen. Toch hebben wij nu reeds langer dan een maand niet meer gevoetbald. Het is in ieder geval maar te hopen dat het nu spoedig met dat „lauwe" wintertje gedaan is, anders vrezen wij, dat de zomersporten weer lelijk in het nauw komen. Onze eerste elftallers hebben uit het glorieuze optreden van onze Revue-artisten blijkbaar lering ge trokken, gezien het mooie resultaat dat dit elftal in de enige competitie wedstrijd, na de revue, op 30 Januari j.l. boekte. Met een 20 overwinning op Watergraafsmeer waren deze twee kostbare punten binnen. Op 6 Februari werd onze vrije Zon dag benut door op ons veld een friendly game te spelen tegen For- tuna uit Vlaardingen. Ook deze wed strijd werd door ons gewonnen en wel met 53 Als U bedenkt dat Fortuna tot de bovenste drie in haar afdeling behoort, zult U begrijpen, dat Fortuna zeer verwonderd was, na het vertoonde spel van A.F.C., dat wij in onze afdeling de -onderste plaats be zetten De week daarop werd op een dik be sneeuwd terrein vriendschappelijk ge speeld tegen „de Spartaan" (ook al een koploper) en ditmaal werd met 40 gewonnen. Wij geloven dat wij na bovenstaan de wedstrijden de toekomst weer wat hoopvoller tegemoet kunnen zien. De jongens popelen van verlangen die rode lantaarn aan een ander over te doen en met deze absolute wil kan het niet anders of er zullen overwin ningen volgen. Op voetbaltechnisch gebied is er dus de afgelopen maand niet veel ge- Speciaal adres voor N4C. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 beurd, maar in ons Verenigingsleven zelf des te meer. Allereerst dan de Bestuursmutatie. Tony Knopper kon, helaas door drukke werkzaamheden gedwongen, de functie van Commissaris van Materiaal niet langer blijven vervul len en werd opgevolgd door Ben Ei serman. Wij maken van deze gele genheid gebruik de Heer Knopper hartelijk dank te zeggen voor het vele werk, dat hij in het belang van de A.F.C. heeft verricht. De Heer Eiser man heeft reeds vele malen functies in de A.F.C. vervuld zodat wij vol vertrouwen de nieuwe functionnaris in het Bestuur hartelijk welkom he- fif/lPS ten en hem alle succes toewensen. Helaas hadden wij afgelopen maand ook weer een sterfgeval te betreuren, n.l. dat van de Heer Daaf Woudstra, onze donateur, de broer van onze pen ningmeester. Voor vele A.F.C.-ers was wijlen Daaf Woudstra geen on bekende, hoewel hij meer in de korf balsport bekendheid genoot. Hij ruste in vrede. die U op het clubhuis drinkt, wordt geleverd door: Hooimarkt 8, Hcjprlem Gelukkig waren er ook tal van prettige gebeurtenissen in het afge lopen tijdvak. Ten eerste, het 25-jarig huwelijksfeest van Jaap en Tootje van Nek. Voorts het huwelijk tussen Kees van Hattem en Florry Zwane- veld en tot slot de nieuwe spruiten bij de Heer en Mevrouw Eysvogel-Roders en bij de Heer en Mevrouw H. Gala- vazi-Bruseker. Bij de ongetwijfeld vele felicitaties die bovengenoemde families ontvangen zullen hebben, willen ook wij onze hartelijke geluk wensen aanbieden. 5 Maart j.l. herdacht onze dochter A.C.C. haar 24ste verjaardag, in de Amstelclub. Wij wensen de A.C.C. nog tal van succesvolle jaren. 26 Februari j.l. hebben wij defini tief afscheid genomen van de Feest commissie, de revue-artisten en van allen, die op de een of andere wijze te maken hebben gehad met de revue „A.F.C. in Diamanten Gloed". En natuurlijk op de plaats waar deze le den de voorgaande maanden het meest zijn samengekomen, n.l. het Olympisch Stadion. Uiteraard zijn daar door de deel nemers aan onze Revue weer de ver schillende sketches voorgedragen en „schlagers" gezongen. Alle artisten ontvingen van Jaap Cohen een her inneringsmedaille en de naaste medewerkers aan de organisatie van de Revue van Henk Esser een fraai glaasje waaruit een „huismannetje" genuttigd kan worden. Al met al een plezierig besluit van onze feestelijkheden. Als nu maar de lente wil komen ende overwin ningen. VÉTÉ l\/f en zegt wel eens, dat clubs als de J'1-onze een doorgangshuis zullen gaan vormen voor de talentvolle spe lers. Zij zullen hun eerste voetbal opvoeding in de amateurclubs ont vangen om dan later hun gaven te exploiteren in eën der grote voetbal- N.V.'s. A.F.C. heeft intussen haar tol aan de ommezwaai reeds ruimschoots betaald. Voor ons komt hier dan nog bij het verliezen van spelers door maat schappelijke omstandigheden. Ver trokken in vroeger jaren altijd veel spelers naar Indië, tegenwoordig zien wij zo af en toe een onzer leden naar andere doelen afreizen. In de vorige Schakel mocht ik U iets vertellen over Frans Heineman in Bagdad en nu dient melding te worden gemaakt van het, gelukkig tijdelijke, afscheid van Jacques Mellegers. Ter betere oriëntatie op het door hem bestreken maatschappelijke ter rein is het noodzakelijk, dat hij zich voor een aantal maanden naar New- York begeeft. We hopen, dat Jacques, van wiens kaliber we gaarne 88 spe lers zouden bezitten, kans ziet zijn lichamelijke conditie enigszins op peil te houden, ondanks de verlokkingen van Broadway en Forty Second Street; hij zal bij zijn terugkeer met een weer moeten optreden. Hans Volkers, verleden jaar nog deel uitmakend van ons enige senioren kampioenselftal, diende zich enkele maanden geleden te onderwerpen aan een zeer ingrijpende medische be handeling. Het verheugde ons, te be merken, dat hij bijna onmiddellijk na zijn ontslag uit het ziekenhuis in staat was de verrichtingen der diverse A.F.C.-elftallen te komen gadeslaan. Het zal Hans genoegen doen te we ten, dat hij zijn plaats in de A.F.C.- familiekring wederom zal kunnen in nemen. JAN TJALLING 2

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 2