Nette en Nuttige Notulen-Notities Bequnstiqmq van onze aövepteecöeRS, houöt öe schakel in stanö boeien. Wat is voetbal toch een prach tig spel, als het in de perfectie ge speeld wordt en zo heeft de zaal an derhalf uur genoten van de fijne trek jes van die spelers met al die onuit spreekbare namen, die echter tot onze verbazing bij de jeugd gemeengoed bleken te zijn. In de pauze raakten de jongens helemaal in extase, want het Nederlands elftal kwam juist van training af en het is toch maar wat om zo maar in levende lijve Abe Len stra op enkele passen afstand te zien. Na de vertoning van de film heeft aanvoerder Bouwens de jongens toe gesproken en hen er op gewezen, wat A.P.C. in hun leven zal kunnen gaan betekenen, als zij zich met hun gehele hart aan de club geven en de aanwij zingen van de jeugdleiders opvolgen. Toen was het de beurt aan all-round Jan Steensma, die in, ik weet niet hoeveel functies, door onze feestelijk heden heeft ,,gejongejand" en die nu als pianist optrad om de jeugd te steunen bij hun pogingen het clublied te zingen. Dat was toch wel even een ontroerend moment, toen de jongens rechtop stonden en met zij het nog meer overgave dan vocale capacitei ten ons clublied zongen. Het slotwoord werd gesproken door voorzitter Holtzappel, die gelukkig hersteld was van zijn zware verkoud heid en zich weer verstaanbaar kon maken. De spreker van de avond werd verrast met hetzelfde fraaie geschenk, dat de leden der feestcommissie ont vangen hebben. Daarna heeft onze voorzitter zich tot onze jeugd gewend. Ook hij wist de w*eg naar het hart van de jongens te vinden en zo bracht hij een waardig DE tiendaagse veldtocht, om met onze voorzitter te spreken, is achter de rug en wij gaan dus nu maar weer voor onze 60-jarige A.F.C. aan de slag. 't Was me anders wel een mooie maand, nou jp. maand, iets lan ger, zo van 20 December tot heden (27 Januari). Indien |er in de eerstko mende maanden veel faillissementen vallen, zal het ons niet verwonderen. Met de Kienavond, vóór de Kerstda gen, begon eigenlijk het spul. Deze avond, voor het eerst zonder Jan Snelleman, was evenwel als altijd zeer geslaagd. Een vol clubhuis en dus een tevreden v. d. Pijl en zo ook de leden met hun dames. Het was het eerste grote „werk" van de huidige clubavondcommissie. Niet gek heren! 1 Januari: der traditie getrouw Nieuwjaarsreünie eveneens bij v. d. Pijl. Een stampvol Clubhuis waar de Nieuwjaarswens van Nico Holtzappel door Tony a Cohen en Jan Snelleman voor het „voetlicht" werd gebracht. Voortreffelijk geschreven en even slot aan een voortreffelijk geslaagde avond. En zo behoren dan de feestelijkhe den en de plechtigheden ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan van A.F.C. tot het verleden. Het is mis schien een beetje overdreven om een vergelijking te maken met een veel grotere gebeurtenisdie ik verleden jaar meemaakte en toch dringt die vergelijking zich steeds weer bij mij op en wel met „de Coronation" in En geland. Daar was in eens een „revi val" van een vermoeid en daardoor enigszins geïrriteerd volk, dat zich plotseling eensgezind rond de troon schaarde en dat uit die nationale ge beurtenis een impuls kreeg, waardoor als het ware het gehele leven in En geland een ander aanzien kreeg. Het 60-jarig bestaan van A.F.C. heeft me nen wij, hetzelfde aspect. Het werd voorbereid in een vermoeide, enigszins geïrriteerde club doch toen de festi viteiten begonnen, schaarde men zich eensgezind rond de symbolen van de club, rond de roodzwarte vlag, rond de niet direct te definiëren speciale idee, die onze vereniging toch ergens altijd gekenmerkt heeft. Gij behoeft er maar de bladen op na te lezen om te begrijpen, hoe diep dit ook de out siders getroffen heeft, die onze fees telijkheden geheel of gedeeltelijk be leefden. "Wij zijn er van overtuigd, dat de gehele vereniging een impuls ge kregen heeft door de onvergetelijke weken, die achter ons liggen en dat het gehele leven in A.F.C. hierdoor een ander, een beter aanzien zal krij gen. Leve A.F.C.! J. W. voortreffelijk ten gehore gebracht. Op het gebruikelijke driemanschap had den wij twee invallers, n.l. voor Jaap a Cohen, die de laatste jaren de Nieuwjaarswens verzorgde, daar hij handen vol werk had aan de Revue, en voor Willem v. d. Marei, die om droevige omstandigheden, overlijden van Marius Bakker, verhinderd was op te treden. En met twee invallers dus, haalden wij toch „de volle buit binnen!" De schrijver en Thomasvaer en Pie ternel hadden een ware ovatie in ont vangst te nemen, zodat Max de Bruin het dan ook niet moeilijk had de dank van de leden over te brengen. Vooraf had uiteraard de voorzitter zijn eerste rede in het zo juist aangevangen Nieuwe jaar uitgesproken. Het nieuwe, en voor ons zo belang rijke jaar, was zeer goed ingezet. Hoe laat het die dag geworden is, zouden wij U niet kunnen verhalen. Wij be hoorden helaas niet tot de allerlaat- sten. 4 Januari: Voorzitter en Secretaris ter Nieuwjaarsreceptie bij de burge meester en* mevrouw d'Ailly in het Stedelijk Museum. 5 Januari werden de feesten van A.F.C. reeds voor het Bestuur inge luid en hoe, vraag dat onze voorzit ter! Receptie 15 Januari receptie in „Die Port van Cleve" ter gelegenheid van ons 60-jarig bestaan. De leden, die hierbij aanwezig waren, zullen kunnen getui gen hoe stijlvol, A.F.C. waardig, de inleiding van onze feesten hiermede werd ingezet. Alle hulde aan de feest commissie en haar assistenten. Onge veer 250 personen kwamen, het be stuur complimenteren. Vele sprekers, waaronder een afgevaardigde van het gemeentebestuur en vooraanstaande voetballeiders, voerden het woord. Ve le brieven en telegrammen werden ons toegezonden terwijl wij bovendien vele fraaie cadeaux en bloemen in ont vangst mochten nemen. Officieel duurde de receptie van 35 uur, doch gezien het grote aantal sprekers was dit eerst om 6 uur geëindigd. En dan nog te bedenken dat Henk Esser tus sen verschillende sprekers door, de be zoekers de gelegenheid gaf en file het bestuur geluk te wensen, 's Avonds hoorden wij door de radio, dat de V.A.R.A. de A.F.C. de pluim van de week had toegekend ter ere waarvan ons clublied door de aether, door het Metropole-orkest, weerklonk. 17 Januari: Oudejaarsavond. Brid gedrive met dames onder leiding van Joop Gilkens in ons Clubhuis. Weder om bleef geen plaatsje onbezet en om klokke 12 kondigde Jan v. d. Pijl door gongslag het nieuwe verenigingsjaar voor A.F.C. aan, onze 60e verjaardag dus. Nico Holtzappel was de eerste die de leden in een korte speech felici teerde en Zus Suyver kreeg de kus van het jaar. Wat moet je 's avonds zo vroeg thuis doen, dus bleef men nog een uurtje genoeglijk tesamen. 18 Januari: In de morgenuren ston den wij op „Zorgvlied" om een krans te leggen op het graf van wijlen Schaf Scheepens en des avonds vond het 'reünistendiner plaats. Als Eregast vertoefde ir Hopster, voorzitter van de K.N.V.B., in ons midden. Het diner, onder beproefde leiding van Henk Es ser, verliep prachtig, misschien wat later dan gewoonlijk beëindigd door de vele sprekers ter ere van deze feest dis. Nobelprijswinnaar wérd dit jaar de heer W. Staats. Wat Wim vorig jaar voor de A.F.C. heeft gepresteerd heeft U allen kunnen aanschouwen bij de opvoering van de Revue. De décors van deze Revue werden nl. alle onder zijn leiding en grotendeels door hem vervaardigd. De ovatie, hem gebracht, tijdens het diner, toen de voorzitter dit feit bekendmaakte, bewees dat men het zonder uitzondering met de keuze van het bestuur eens was. Het was dan ook zeer verdiend.

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 9