De heerlijke koffie, Handels onderneming „Koetosari" MAATKLEERMAKERIJ DE LAIRESSESTRAAT 133, AMSTERDAM-Z. 8 BequnstiQinq van ohze aöveRteetJöeRS, houöt öe schakel in stanö huizen er één complex terreinen zal komen. Zo vergleed de avond in de nacht en de nacht in de morgen, zonder dat men er erg in had, in het gezelschap van goede vrienden, die elkaar gevon den hebben in de aloude club. REVUE En thans het woord aan de pers. De gehele maand Januari heeft A.F.C. zich in het licht der welwillendste pu bliciteit kunnen baden en na de pre mière van de Revue „A.F.C. in dia manten gloed" kwamen weer zeer lo vende recensies los. Het Vrije Volk schreef onder de kop: „Fonkelende A.F.C.-revue" o.a.: Een fonkelende A.F.C. revue vol flit sende schitteringen, vol sprankelende humor, die vier uur lang de aandacht van een uitgelezen publiek in Belle- vue heeft geboeid, is het slotvuurwerk geweest in de rij van feestelijkheden ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van deze Amsterdamse Voet balclub. Een revue, geheel door eigen krach ten samengesteld, geheel door eigen krachten in scène gezet, geheel door eigen krachten gespeeld, zó goed en zó gaaf, dat aan alle kanten na af loop de verzuchting werd geslaakt: als A.F.C. maar half zo goed voetbal de als revue speelde, dan nam het straks een vooraanstaande plaats in de hoofdklasse in. Jaap a Cohen, de tekstschrijver, die een zeer prettig gebruik maakte van allerlei populaire melodieën, die de zaal telkens tot meezingen inspireer den, heeft met deze „A.F.C. in dia manten gloed" zijn revue bij het vijf tigjarig. bestaan nog overtroffen. Hij voerde er Koning Voetbal, door Willem van der Marei met geest drift vertolkt, in ten tonele. In het paleis van de revuekoningin, waar Miep Hauber als charmante commè- re, wier warme zang tot de attracties van de avond behoorde, optrad." Onder een tweekolomskop „A.F.C. in diamanten gloed: revue van (hoofd) klasse" schreef „De Tele graaf' o.ade geestelijke vader Jack Junior (Jaap a Cohen) heeft daarmede alle eer gekregen, die hem toekomt. Hij heeft 'n schouwspel met vaart samengesteld, dat geen moment de aandacht der leden en gasten deed verflauwen. De tegenwoordige gang van zaken in de voetbalwereld vormde uiteraard een dankbaar object en het zal voor niemand meer een vraag zijn, of A.F.C. het amateurisme zal handha ven. Het professionalisme werd nu niet bepaald met instemming op de planken gebracht". In de verdere recensie, waarboven men zeer toepasselijk gezet had „van een onzer feestredacteuren", bracht „De Telegraaf" hulde aan de execu tanten, waarbij het blad Ems k Cohen een „jeugdig briliant" noemde. De re censie besloot met de alinea: „Er werd met 'n enthousiasme en spontaneïteit gespeeld, die een voorbeeld moet zijn voor het eerste elftal van A.F.C.". „De Sportkroniek" schreef o.a „de ook buiten A.F.C.-kringen met zo veel spanning en interesse verbeide revue, waarmede onze oudste hoofd stedelijke voetbalclub haar 60-jarig jubileum besloot";die door haar spontaneiteit van klank en kleur in verrassende vaart voor het voetlicht gebracht twee avonden achtereen een tot de nok gevulde zaal in de greep hield. En onder regie van de samen steller Jaap a Cohen bereikten de A.F.C.-ers met liun vrouwelijke fami lie-relaties, die aan dit imponerende schouwspel haar artistieke steun ga ven een voor amateurs ongekende hoogte". Gebrek aan plaatsruimte is oor zaak, dat wij het hierbij zullen laten. Maar als nu niet-A.F.C.-ers over de revue zó oordelen, dan kunt ge U enigszins de stemming bij de leden indenken, die „Bellevue" tot de laat ste plaats vulden en de zaal deden kraken van hun applaus. De huldiging na afloop van de Ga la-voorstelling verwierf dreunende bij val. Als „huldigers" traden op Henk .Esser (als voorzitter van de feest commissie) en Max de Bruin voor het bestuur (Nico Holtzappel, reeds zwaar verkouden bij het begin van de fees telijkheden, kon zich nog slechts op een afstand van 10 centimeter ver staanbaar maken en moest zich laten vervangen). Prachtige bloemen en vaantjes voor de dames en heren executanten, bloe men voor de dames van de costuum- commissie en voor mevrouw Van Ooy, die als zanglerares had gefungeerd, een enorme krans voor Willem v. d. Marei, een levensgrote struik voor Miep Hauber, een tape recorder voor Jaap a Cohen, een hoogtezon- apparaat voor Nico Kaspers, prach tige klokjes met inscriptie voor de leden der feestcommissie. Golven van applaus rolden naar het toneel niet aflatende bijval en enthousiasme en eindelijk, Zondagmorgen om 1 uur viel het doek voor de laatste maal voor een doodvermoeide, doorgetranspi- reerde, maar ingelukkige troep, die haar maandenlang gezwoeg zó be loond zag. JEUGDAVOND A.F.C. heeft de toekomst, want A.F.C. heeft de jeugd. Dat is wel ge bleken op de laatste avond van onze feestelijkheden, 25 Januari, in het door Dick Bessem opnieuw welwillend ter beschikking gestelde restaurant van het Olympisch Stadion. Daar zou voor de A.F.C .-jeugd gedraaid worden de film, van het wereldkampioenschap voetbal en het was werkelijk een al leraardigst gezicht, die tientallen en tientallen gezonde, drukke, levenslus tige knapen met hun roodzwarte das te zien binnenkomen. Nadat Henk Esser namens de feest commissie de avond geopend had, was het woord aan de heer M. Bal, chef sportredactie van „Het Parool". Hij ontpopte zich als een geboren spreker, die precies wist, wat de sfeer van ad- spirantjes en welpen is en hij slaagde er in, dat hele gezelschap bijna een half uur muisstil te doen luisteren naar zijn verhaal over het wereldkam pioenschap. Toen floepte het licht uit en de vertoning van de film begon. Wij kunnen ons indenken, dat deze film zulke uitstekende recensies heeft gehad, want inderdaad, hier is nu eens een cineast aan de gang geweest, die niet alleen begrijpt, wat voetbal is, maar die ook begrijpt, wat publiek is. Verder maakte hij dankbaar gebruik van de schitterende natuur in Zwit serland en zo is er iets tot stand ge komen, dat vrijwel iedereen kan die U op het clubhuis drinkt, wordt geleverd door: Hooimarkt 8, Haarlem TELEFOON 729315

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 8