BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö leed werd gememoreerd van het ver leden en met nadruk de goede ver wachting uitgesproken voor de toe komst, wanneer wij wellicht over en kele jaren aan de andere zijde van „de dijk" de nieuwe A.F.C. accommo datie zullen moeten betrekken. „Vol vertrouwen gaan wij deze toe komst tegemoet", zo sprak de Voor zitter, „omdat wij niet alleen voetbal lers zijn, doch vooral een club van goede vrienden, die evenals nu rege_- matig bij elkaar zullen blijven kom'en". Aan het einde van zijn toespraak klonk via de door de Heer Heyn medegebracht tape-recorder een ge deelte van de Show-boat uitzending. Door allen werd ons clublied uit volle borst meegezongen. Toen volgde het traditionele Oude jaarsavondkusje voor de Voorzitter. Nu was het Mevr. Alida Suyver die dit ere-kusje te beurt viel, hetgeen zij nakwam met een spontane pak- kert. Vele andere dames lieten dit echter niet op zich zitten en bestorm den Nico met hetzelfde doel, zelfs een kleine verkoudheid trotserend. Nu begrijpen we, waarom de Voor zitter er altijd vóór is, de Oudejaars avond te vieren met dames". Na een woord van dank aan de wedstrijdleiding, gepaard gaande met een fraai presentje speciaal omdat het nu de 60e verjaardag was volgde de prijsuitreiking. Dank aan die A.F.C.-ers die ook nu weer de prachtige prijzen hebben ver zorgd. Er werd zoals gewoonlijk nog even nagebabbeld, voordat de grote trek huiswaarts over de intussen weer ge groeide sneeuwbergen werd onder nomen. De uitslag van de drive luidt: 1. Mevr. Gerritsen/Hauber. 2. Mej. Walther/Walther. 3. Hr. en Mevr. Muller. 4. Hr. en Mevr. De Waal. 5. Mevr. Walther - Mevr. Onstenk. 6. Hr. en Mevr. Voorneveld. 7. Hr. en Mevr. Koervers. 8. v. Driel - Suurbeek. ZORGVLIED (Jan Tjalling) Op de koude win terse ochtend van de 18e Januari, juist even tussen twee sneeuwbuien door, zag Zorgvlied een groep ern stige mannen over haar besneeuwde paden trekken. Het doel van de korte wandeling, die deze mannen op deze dag, op dit kerkhof ondernomen, was het graf van Gerard Scheepens. Van Schaf, die voor ongeveer vijftien jaren voor altijd afscheid nam van zijn A.F.C.maar die tijdens zijn leven dermate zijn stempel op de Club drukte, dat zijn opvolgers nooit zon der hem willen zijn. Zijn portret heeft een vaste plaats in het Clubhuis aan de Wandelweg, maar als om een of andere reden een bijeenkomst plaats vindt in een andere Amsterdamse lo kaliteit, dan gaat d?t portret mee en vindt een plaatsje achter de voorzit terszetel. Het was goed, dat men de tijd nam om zich aan het graf van de „Grand Old Man" te bezinnen op de waarde, welke Schaf voor de Club heeft ge had. De trouwe vrijnden staan rond zijn laatste rustplaats geschaard en denken aan die historische dag in het jaar 1895, toen Schaf met zijn vrienden de club oprichtten. Voorzitter Holtzappel verrichtte de plechtige daad van het leggen van een krans, gesierd met de roodzwarte linten en gaf in enkele, sobergekozen woorden gestalte aan de gevoelens, die ons allen op dit moment en op deze plaats bekropen: „Onder leiding van Schaf Scheepens heeft A.F.C. zich ontwikkeld tot onze Club, die behalve aan het voetbalspel, grote aandacht wijdt aan het onderhouden der vriendschapsbanden tussen haar leden". De Heer Meerum Terwogt schrijft dan ook in zijn blad bij ons zestig jarig jubileum: A.F.C. wordt niet be taald, A.F.C. is onbetaalbaar! Na Holtzappel wijdde Peet Schee pens, gouden kruis-Ürager in onze A.F.C., enkele woorden aan de nage dachtenis van zijn broer, de aan wezigen dankend voor hun komst. JAARDINER „Een dergelijk jaardiner hebben wij zelden of nooit beleefd", was de te vreden uitlating van heel wat disge noten, die aanzaten bij het Jaardiner op de eigenlijke clubverjaardag in „die Port van Cleve". Inderdaad: Als die Commissie voor de Bevrijdingsdag, die zo graag een feestdag wil organiseren „zonder feestneuzen" in ons midden geweest was, dan had zij kunnen constateren, dat het mogelijk is: een waar féést, waar heus niet karig gegeten en ge dronken is en waar de stemming monter en beschaafd blijft, waar veel, maar verrassend goed gesproken wordt. Geen wonder, dat bondsvoor zitter Hopster aks eregast aan tafel zich wonderwel bij ons thuis bleek te voelen en daarvan in een daverende redevoering blijk gaf. Voorzitter Holtzappel heeft de aanwezigen ontroerd door zijn rede voering, die zo duidelijk demonstreer de wat A.F.C. voor hem betekent. Na de ernst de vrolijkheid, de vreug de en toen Nic. Holtzappel de voor zittershamer hanteerde en de ver- jaarstafel omtoverde in een buiten gewone algemene vergadering, omdat er belangrijk beslissingen moesten worden genomen, verzuchtte Hopster: „Ik wilde, dat het bij de K.N.V.B. ook zo gemakkelijk ging!" Voorzitter Holtzappel deelde dan mede, dat het bestuur voorstelde tot L'd van Verdienste te benoemen de heren Jaap a Cohen, Henk Esser, Joop van der Voort en Jo Wijnand. De reactie van de disgenoten bewees, dat men het met deze benoemingen volkomen eens was. Ieder van hen heeft op zijn gebied een lange reeks van jaren geprobeerd de club te die nen. Ieder van hen kreeg warme ge lukwensen in ontvangst te nemen: wij menen niet ver mis te tasten, als juist de benoeming van Joop van der Voort wel In bijzonder goede aarde viel. Want hier werd een clubman gehul digd, die in de beste zin des woords clubman is, die niet schuwde verve lende werkjes op te knappen en onbe langrijke werkzaamheden te doen. Hij heeft ook bijzonder prettig en bijzon der belangrijk werk gedaan. Maar juist het vervullen van werkzaamhe den, die oppervlakkig onbelangrijk schijnen, is van ontzaglijk veel bete kenis om een club goed te doen func tioneren. Een prachtige staat van dienst werd op prachtige wijze be loond. En juist toen Nico Holtzappel met een forse hamerslag deze feestelijke buitengewone vergadering wilde slui ten, kwam voor hem weer de verras sing van de dag: Jac. van Ooy stond op en stelde namens de ere-leden voor Nico Holtzappel tot ere-lid te benoe men. Weer daverende bijval over deze bijzonder verdiende onderscheiding. Uiteraard bestond er grote belang stelling naar de vraag, wie dit jaar de beroemde A.F.C -Nobelprijs deelachtig zou worden. Wel, met de keus kon een ieder zich weer verenigen, De Nobel prijs 1955 kwam in het bezit van Wim Staats, die (iedereen die de revue ge zien heeft, zal dit beamen) de décors vervaardigd heeft op een wijze, die de beste „Profs" hem niet hadden kun nen verbeteren. Het is uiteraard ondoenlijk alle toe spraken te vermelden. Een enkele greep. Nico Holtzappel wees op de schizophrenie in A.F.C., de twee slachtigheid, waardoor wij altijd de sport willen combineren met de vriendschapsband. Bondsvoorzitter Hopster zei, dat hij een A.F.C.-diner prefereerde boven een receptie. Aanvoerder Bouwens had als steeds weer de volle aandacht, omdat hij in zijn redevoeringen ook de donkere plekken niet wil ontlopen. Hij was van oordeel te weinig steun te hebben van zijn elftal en deed een dringend be roep op zijn spelers, waarbij hij wees op de bazuinen, die in de zaal waren opgehangen en die de klaroenstoten moeten geven voor betere resultaten. Hij kreeg grote morele steun van de aanwezige oud-captains Charles Lun- gen en Dick Disselkoen. Op bewogen toon citeerde Dissel koen de prachtige woorden uit ons clublied: „Wij allen blijven eeuwig trouw en zullen nooit versagen". Henk Kappelhoff sprak namens A.C.C. en wees op de tegenstelling, dat A.C.C. is geboren uit de nood van A.F.C. en het thans zover gebracht heeft. A.C.C. zal altijd dankbaar zijn voor het door A.F.C. genomen initia tief en hij hoopte, dat er eenheid zal zijn en dat wanneer wij moeten ver-

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 7