Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRs, houöt öe schakel in stanö wonder, fels daar alle lichtingen bijeen zijn. Ge treft Ab de Haan, secretaris van A.F.C. in de vorige eeuw (mag ik even?) en de twee beste spelers, die wij ooit hebben gehad: Tögneri („Toggie", de legendarische) en Charles Lungen, die zijn verlof uit Nairobi zó „gepland" heeft, dat hij in Holland is met het 60-jarig bestaan. Daar is Dick de Leeuw, waarmee ge 35 jaar geleden in één elftal speelde en de zanger Herman Sweeres komt binnen. Sijmen Wit slaat U op de schouder en zegt in de hem eigen „code", dat hij het toch wel echt leuk vindt, U te treffen... Peet Scheepens is er en Plet Heimig, Jac. van Ooy en Jan van Gessel, Van der Lee en Jan Hoven, Eef Cornelissen en Lu- gard. „Generaties zien U aan" en zijn gelukkig over die receptie bij het 60-jarig feest van A.F.C. Tenslotte de „note gaie" van de receptie. De delegatie van Z.A.C. (voorzitter Van Marle en onze oude vriend Tinus Koeslag) kwam met een geschenk naar de receptie op... 22 Januari. Die kwamen op reis naar Amsterdam omtrent Amersfoort tot de ontdekking, dat zij zich een week vergist hadden. GEEN VOETBAL Wanneer het de laatste jaren „win tert" en dat wil het toch wel eens dan gaan alle oudere journalisten be haaglijk zitten, stoppen een meter- lange pijp, slurpen hete groc en gaan schrijven over „die ouderwetse win ter". Ouderwets? Mogen we die barre winters van tegenwoordig niet liever „modern" noemen? Want vroeger waren de winters heel wat tammer dan tegenwoordig. In 1910 kon mid den Januari A.F.C. voor haar 15-jarig bestaan de erewedstrijd spelen tegen U,D. In 1920 speelde A.F.C. op de dag van haar 25-jarig bestaan de com petitiewedstrijd tegen Blauw Wit. In 1930 idem tegen D.E.C., bij het 35- jarig bestaan. Weer vijf jaar later, toen A.F.C. 40 werd, speelden wij voor een uitverkocht huis tegen Ajax en het leek wel lente. Maar in 1950 (A.F.C. 55) kon de erewedstrijd tegen Be-Buick (Gr.) maar net aan doorgaan. „Alles was afgelast, doch de Wandelweg „draaide". En nu, in de barre cocktail van sneeuw, regen, stórm, ijs, mist is onze erewedstrijd volledig mislukt. Op 16 Januari lagen de velden verlaten, geen vlaggen wapperden van de tri bunes. Heel, heel jammer, want de ere wedstrijd zou gaan tegen het elftal van de Amsterdamse 2de klassers, waaruit blijkt, hoe prima de verstand houding tussen de 2de klassers is. Zij hadden collectief voor 16 Januari uitstel gevraagd en gekregen van competitiewedstrijden. Voor de his torie is het misschien toch wel aardig, om het elftal te memoreren, dat op 16 Januari 1955 om 2 uur zou zijn Volendam feliciteert aangetreden in de erewedstijjd tegen A.F.C.: Meyer (D.W.V.) Wertwijn (V.V.A.) en Zijde (de Spartaan) Verbruggen (Zeebui gia), Letteboer (de Spartaan) en Jansen (O.V.V.O.); Ouderland (OVVO), Flens (DWV), Gongrijp (V.V.A.), Ham (Zeeburgia) en Van Hezik (Watergraafsmeer). OUDEJAARSAVOND (J.H.G.) De oudejaarsavond werd ingezet met een bridge-drive voor le den en donateurs met hun dames. Alle 24 paren die voor deze drive hadden ingeschreven, trotseerden moedig sneeuwmasa's en gladde wegen om toch maar naar de Wandelweg te komen naar hun A.F.C. Velen, die andere jaren trouw aan de wedstrijd deelnamen, moesten nu echter verstek laten gaan, omdat hun tegenwoordig heid werd vereist bij de laatste repe tities voor de grote A.F.C.-revue. Des ondanks was de opkomst nog groter dan verleden jaar. Er werd lustig op los geboden en gespeeld, zo nu en dan onderbroken door schaterlachjes van de dames. Dit neemt niet weg, dat er toch wel ernstig werd gespeeld en ook aan vele tafels zelfs zeer goed. De wedstrijd had een vlot en pret tig verloop en wat zeer belangrijk was, op tijd beëindigd. Maar goed ook, want kwart voor twaalf kwam er als het ware een invasie van A.F.C.-ers, die onder aanvoering van Jaap a Cohen na de repetitie van het Stadion af naar het Clubhuis trokken. Trouwens zij hadden al een origineel voorproefje gehad, want de Heer en Mevrouw Heyn hadden hen tijdens de repetitie verrast met door hen gebak ken en door Jaap a Cohen aangeboden heerlijke appelflappen. Een echt leuk Oudejaarsavond idee. De nieuwe zo juist cadeau gekregen electrische klok wees 12 uur. Het moment, waarop Jan v. d. Pijl naar voren trad en met zwierige zwaaien de 12 slagen op z'n dienblad liet denderen. Voorzitter Holtzappel pog steeds onvermoeid 1beklom z'n stoel en sprak de menigte toe op de hem eigen zo prettige en hartelijke wijze. Woorden van dankbaarheid werden gesproken aan de oprichters en spe ciaal aan de man die de stoot gaf. „Schaf" Gerard Scheepens. Verder over het verleden, het heden en de toekomst, waarbij vooral het verleden en de toekomst een beschou wing ondergingen. Het lief en ook het

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 6