BeQunstiQinq van onze aöveRteeRöeps, houöt öe schakel in stanö Wij zullen ons best doen De rij werd geopend door de heer Koppen van „Hollandia" (ets) en om het geografische evenwicht te bewa ren, kwam toen de heer Bijl van het Culemborgse „Vriendenschaar" met een vaantje. Een grote deputatie van de A.V.B. (ja, hoor, A.V.B., dat „af deling Amsterdam" moet maar op officiële stukken, voor ons A.F.C.-ers blijft het A.V.B.) onder leiding van voorzitter Jolink bood een tafelkleed aan, waarna de heer Jaspers namens de Amsterdamse 2de klassers een electrische klok ten geschenke gaf. Bij monde van de heer Van Asselt offreerden de Amsterdamse eerste klassers een kofferschrijfmachine en toen was het de beurt van de heer Van Kempen van „Volendam" die twee wandborden als geschenk bij zich had. Het was tevens de beurt van de persfotografen, die de cere monie van het overhandigen lieten overdoen en nu door de collega van de heer Van Kempen, aangezien deze welgedane collega in Volendams cos- tuum aanwezig was. Daarna sprak mr. Van Heemstra voor U.D. Men had toen al ervaren, dat de receptie bezig was uit te groeien tot een forum over het ama teurisme. De U.D. vertegenwoordiger, die zijn redevoering vergezeld liet gaan van een asbak, wenste ons toe, dat wij niet in de eerste klasse zouden komen gezien de geheel gewij zigde omstandigheden. Hij sprak over amateurs, die amateurs zijn omdat de club geen geld heeft en over ama teurs, die amateurs zijn ondanks het feit, dat de club geld heeft, maar door de Bondsbepalingen niet mag betalen. „Er is reeds gewenst", aldus spr., „dat A.F.C. op haar nieuwe schrijfmachine nooit spelerscontrac ten zal behoeven te tikken, welnu, ik wens U toe, dat U op die schrijfma chine ook nooit een transfer overeen komst zal behoeven op te stellen, als er een speler weggaat, die door U is „opgefokt". Laat iemand, die om de een of andere reden weg wil uit de club, rustig gaan". De heer Kruijver, die ons namens de K.N.V.B. morele steun aanbood, hoopte, dat wij wél eerste klasse zou den worden, omdat bij de nieuwe com petitieindeling toch ook een amateur- eerste klasse afdeling zal worden in gesteld. B. en W. van Amsterdam waren vertegenwoordigd door mr. Morren, die blijk gaf „A.F.C. daar zit muziek in" grondig gelezen te hebben. Hij vond het prettig, dat er ook in de hoofdstad van Nederland een „Nobel prijs" werd uitgereikt en onthulde on der algemene hilariteit, dat hij als kleine jongen op schuttingen, waarop „Hup Ajax" stond, „Hup A.F.C." schreef. Onze „dochters" waren er uiter aard ook, een A.C.C. deputatie bood een boek aan bij monde van Wim Staats en „ouwe Dis" schonk namens A.B.C. een kapstok. Er waren niet alleen cricketers en honkballers, maar ook hockeyers en wel „Hurley" vertegenwoordigd door de heer Ponser en mevrouw Loes Stallmann. Zij boden het bekende boek „De A.F.C.-ers" aan van J. B. Schuil, waarbij de heer Ponser, doe lende op het huwelijk van Gerrie en Loes Stallmann, de geestige verge lijking maakte, dat dus het 60-jarige A.F.C. en het 23-jarige Hurley elkaar gevonden hadden. Sprekers kwamen en gingen. Het thans „on top" zijnde H.V.C. had zijn oude tegenstander niet vergeten en de heer v. d. Linden bracht namens de Amersfoorters een schets. Utrecht was flink vertegenwoordigd: Kam pong kwam met een briefopener en de neer Gijsbertse gaf namens Her cules een foto van de Domtoren. Van K.F.C. was de heer Bakker aanwezig, die herinneringen ophaalde aan de beroemde 43 wedstrijd in 1946 en zijn woorden vergezeld liet gaan van een vaantje. Grote indruk maakte de deputatie van Neerlandia, D.E.C. en T.O.G. Be wijs, dat onze vroegere tegenstanders, die in lagere regionen uitkomen, ons evenmin vergeten als zij die het ver der gebracht hebben dan A.F.C. Haar woordvoerder, de heer Rodenburg kwam met een metalen zuil. Namens R.C.H. sprak de heer De Geus en de evenals A.F.C. 60-jarige V.O.C. had de heer Verburg afgevaar digd met een vlag. Uit Den Haag was de heer Van Rijswijk aanwezig na mens H.B.S. met een tafelaansteker en het flink vertegenwoordigde „Ken- nemerland" liet de heer Van Vliet een kristallen vaas aanbieden. De eigen kring liet zich evenmin onbetuigd. Op de hem eigen wijze sprak captain Bouwens, die namens alle spelers en juniores met gordijnen als geschenk kwam en de club dankte voor de speelvreugde, hun ge- schonköh, waarna Schaap een album aanbood met foto's van alle elftallen. Voorzitter Holtzappel antwoordde de spelers in stijl door enige couplet ten te reciteren uit het door hem in 1923 gedichte: „Als A.F.C. maar wint!" Een storm van applaus oogstte con troleur Oosterman, die namens bu reaulisten en controleurs op uiterst originele wijze een barometer aan bood. Hij wist een móói boekje van ons open te doen en releveerde, dat de vorige barometer in het clubhuis gesneuveld is (inderdaad, dat was wel een gek avondje. W.). Wel, de heer Oosterman liet er geen twijfel aan bestaan, dat wij wat hem aanging, het hele clubhuis in factoren kunnen ontbinden, als we maar van de baro meter afblijven! Jan Meijer bood een fraai gedrukte lijst aan van alle be stuursleden, die sinds de oprichting der club A.F.C. gediend hebben. En daarmede was die onvergete lijke receptie althans officieel ten einde. Uiteraard bleven de A.F.C.- ers nog wel „even" bij elkaar. Geen

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 5