j.h. esseR Van COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39. TEL. 720140 chaos het zuivere amateurisme zal blijven voorstaan. Bescheidenheid overigens niet de grootste karaktereigenschap van Uw redacteur verbiedt hem uittreksels te publiceren over hetgeen de pers geschreven heeft over ,,A.F.C.-60 daar zit muziek in". Iedereen wil op zijn tijd wel eens appreciatie voor zijn werk krijgen en dat de samen steller van dit gedenkschrift op een dergelijke wijze hulde gebracht is voor het door hem en zijn medewer kers verrichte werk, stemt hem uiter aard tot grote voldoening. Eigenlijk zit hierin een moraal en wel deze, dat iedereen op zijn plaats kan bijdragen tot het goed functioneren van zijn vereniging'. Ook de schrijver van het gedenkschrift heeft als jongen de droom van iedere jongen gedroomd om als aanvoerder van het eerste elf tal zijn ploeg naar de eerste klasse te brengen. Dat de elftalcommissie het mooi genoeg vond, dat zij hem ooit in het vijfde elftal liet rondhuppelen, kan hij uitsluitend zien als een bewijs, dat die elftalcommissie destijds een goede kijk had op technische capaci teiten. Dat dank zij de enige gave waarover Uw redacteur wél beschikt, ten slotte toch ook weer de naam van A.F.C. met ere genoemd is, bewijst dus, dat er altijd een mogelijkheid is om voor zijn club wat te doen. RADIO „Ik meen, dat de prijs te hoog is, die betaald is voor het invoeren van het beroepsvoetbal in Nederland. Per soonlijk ben ik er van overtuigd, dat A.F.C. allleen toekomst heeft, als de club het m'eest zuivere amateurisme handhaaft" aldus A.F.C.-ridder Jac ques van Ooy tijdens het interview, dat hem op 14 Januari voor de AA .R.O.-microfoon in de rubriek „Sport en Prognose" werd afgeno men. „Wat is", zo vroeg reporter George Wijnand, na het 60Tjarig bestaan van A.F.C. te hebben aangekondigd en ons 72-jarige erelid (aanwezig bij het lste en bij het 12de lustrum, hetgeen een vrij scherp record moet zijn in het clubleven als zodanig) bij de luiste raars te hebben geïntroduceerd „nu wel het grootste contrast in Uw ge voel tussen de voetbalwereld van toen en van nu?" Als antwoord hierop maakte de heer Van Ooy een vergelijking tussen het Bondsbestuur van toen en van nu. Vijf en vijftig jaar geleden op zijn 17de was hij eerste secretaris van A.F.C. Hij moest dan wel eens naar het „Bondsbestuur", dat was gewoon thuis bij Jan Hekkenberg. „Vergelijk daarbij eens de machtige organisatie van thans". Op de vraag, wat naar zijn mening de grootste gebeurtenis in A.F.C. was geweest, reageerde Jacques van Ooy zonder aarzelen: „De verhuizing van Watergraafsmeer naar de Zuidelijke Wandelweg. Wij hebben daar tribunes gebouwd, waarvan wij dachten, dat zij altijd geheel bevolkt zouden zijn. Dat is helaas anders uitgelopen. Nu staan wij wederom voor een. verhui zing" en spr. vergeleek dit probleem met de IJ-tunnel. Nadat George Wijnand onze nestor de bovenvermelde vraag over A.F.C. en het amateurisme had voorgelegd en diens antwoord vreugde gebracht had bij vele leden, vroeg hij tenslotte: „En, meneer Van Ooy, is het Uw bedoeling, iets van de feestelijkheden van A.F.C. bij te wonen?" Wij hadden geen televisie nodig, om de welhaast stoute twinkeling in de ogen van onze „grand old man" te zien, toen hij antwoordde: „Ik zou niet graag van die feeste lijkheden ook mp,ar iets missen". De V.A.R.A. bracht ons Zaterdag 15 Januari een wel heel grote ver rassing. In het door vrijwel geheel Nederland beluisterde „Show Boat" programma van Karei Prior komt het bekende nummer „Pluim van de week" voor. Haagse Quickenees Cees de Lange gaf de pluim van de week ditmaal aan A.F.C. en daarop gaven Dolf van der Linden en zijn Metro- pole-orkest een daverende uitvoering van het A.F.C.-lied. Onvergetelijk. RECEPTIE Twee honderd vijftig aanwezigen, twee dozijn sprekers, een schat van bloemen, schitterende eadeaux en een niet aflatende st room telegrammen vormden de ingrediënten voor een Re ceptie in „die Port van Cleve" prima verzorgd door de heer Nikkels en zijn staf die ook naar het oor deel van in de receptie-dienst ver grijsde en daardoor lichtelijk cynisch geworden journalisten qua sfeer, har telijkheid en warme toegenegenheid ver boven het gemiddelde uitstak. Om 3 uur stond het Bestuur, keurig in jacquet klaar om de receptie tc ondergaan", de feestcommissie had zich over de strategische aanvalspun ten verdeeld, de dames waren gepos teerd met receptiebo.ek, sigaretten en wat verder zo tot de onmisbare attri buten van een receptie behoort. De grote zaal van „de Poort" zag er feestelijk uit. Achter het bestuur onze vlaggen en de beeltenis van Schaf. Overal bloemenmanden, fleurig contrast met de loeiende sneeuw jacht, die de aloude Voorburgwal striemde. Bloemenmanden letterlijk uit het hele land. De verste Flora-groet was van „Helmond" en dan kon men o.a. de kaartjes zien van H.R.C., de Vrien denbiljartclub „Excelsior", de A.C.C. dames, A.P.G.S., N. A. Scheepens, Swift t Gooi", Z.F.C., Directie Apollohal, Coca-Cola (nee roddelaars, dat bloemstuk was niet verkeerd be zorgd, zoals ze grijnzend aan de pers tafel zeiden) en Z.V.V. De P.T.T. had een „pendeldienst" tussen de „Poort"' en het Telegraaf kantoor georganiseerd. Een hele reeks telegrammen van niet in Am sterdam aanwezige of anderszins ver hinderde leden en verder werd het met A.F.C. meelevende sporthart te legrafisch gelucht door Robur et Ve- locitas, de A.V.R.O.-reportage dienst, „Haarlem", „Wilhelmina" Eindhoven! P.S.V., A.G.O.V.V., Zwemvereniging „Dolfijn", „Elinkwijk", W.F.C., Spar ta, E.B.O.H., Quick (H.), Quick (N.), Alliance, Alcmaria Victrix, V.W.C en Meerum Terwogt. Henk Esser introduceerde de velen, die gekomen waren om het bestuur toe te spreken en hun geschenken aan te bieden. Vier en twintig maal wer den hartelijke woorden gezegd, daver de applaus en kreeg voorzitter Holtz- appel gelegenheid de gemeenplaats: „de voorzitter had voor iedere spreker een toepasselijk woord" tot levende realiteit te maken. Onze praeses was buitengewoon op dreef ik geef het U te doen, bijna twee en een half uur te staan, attent te zijn en twee dozijn keer k l'improviste het „Dank U" op te voeren tot een voortreffelijk speechje. Wanneer wij de stroom van wel sprekendheid volledig zouden weer geven, dan zou dit wéér een Extra- Schakel nodig maken en daar ontbreken ons de middelen voor. Vol staan wij met het noemen der spre kers en de geschenken en hier en daar een facet nader te belichten. heRenQRacht 92 TEL. 41844-42864. BEURS 41057 4

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 4