A.F.C. in diamanten gloed Illaifhall HKj-T I*2 iryTv&ar*' T)ames- en Herenschoenen BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö huizen, zowel vóór het voetlicht als achter de schermen. De bijdrage die men van ons verwacht, ligt binnen ons bereik en is dus niet te veel ge vraagd! FRITS Na de vorige „Schakel" hebben er vele gebeurtenissen plaatsgevonden, echter niet op voetbalgebied. Nieuwjaarsreünie, receptie wegens ons 60-jarig bestaan, oudejaarsavond, jaardiner en „last but not least" de revue. Alles was in de perfectie ver zorgd, dit was teamwork. Het is te hopen, dat dit een voorbeeld moge zijn voor de spelers. Kees Bouwens bracht dit zo mooi tot uiting in zijn rede op het jaardiner (zie elders in deze Schakel). En nu de wedstrijden. Sinds de ver schijning van de vorige Schakel speel den wij slechts twee wedstrijden. Het oude jaar besloten wij met een overwinning op D.C.G. III. Dank zij versterking met een aantal spelers uit het 4e (sorry Tjalling) kwamen wij met een 42 overwinning uit de bus. De eerste wedstrijd in het nieuwe jaar vond plaats precies na Nieuwjaars dag. Enkele spelers konden niet uit de weg komen en hadden waarschijnlijk nog last van oliebollen, appelflappen en koude thee! Daarentegen speelde Watergraafs meer een pittig partijtje, waar wij practisch niets tegenoverstelden. Het resultaat? 50 verloren. Het jaar 1955 is begonnen, A.F.C. is gestart met haar 61ste levensjaar en wij gaan weer met frisse moed verder. KOKO Het verschil van toon in de versla gen van de prestaties van het derde en vierde was de afgelopen maanden te opvallend. De opmerkzame lezer zal gewacht hebben op het moment, dat het evenwicht tussen derde en vierde wordt hersteld. De sterren van het vierde werden door de elftalcom missie geplukt en overgeplant naar het derde. Vandaar onze 30 neder laag tegen Hilversum III op 19 De cember, Enkele weken later mocht ik grensrechteren bij het tweede tegen D.J.K. II. Frits beschrijft de presta ties van het elftal ongetwijfeld elders. Ik wil slechts gewagen van de sfeer, waarin we op het D.J.K.-complex wer den opgenomen. D.J.K. moge dan geen vooraanstaande plaats in de voetbal wereld innemen; menige vereniging zal hem het bezit van deze leden be nijden. AAN ONZE MEDEWERKERS De drukkerij verzoekt vriendelijk, maar dringend, papier slechts aan één zijde te beschrijven of te betypen, zulks uit hoofde van tijdsbesparing. Bij voorbaat dank! DE „feestelijkheden en herdenkingsplechtigheden ter gelegenheid van ons 60-jarig bestaan liggen achter ons. En het is voor iedereen, die het met A.F.C. goed meent een vreugde om te constateren, welke krachten er in de club leven, die een dergelijke herdenking op een zo hoog niveau wisten te brengen als het geval was en de grote p'aats, die de oudste Amsterdamse voetbalclub in het hart van duizenden in den lande inneemt. Wij menen goed te doen, vooral voor de velen, die niet alle gebeurtenissen konden bijwonen als voor hen, die in latere jaren nog eens willen naslaan, hoe dat in Januari 1955 toch allemaal in zijn werk gegaan is, in ons blad een chronologisch verslag te geven van wat de feestmaand ons bracht. Bruidsdagen De uitdrukking „bruidsdagen" is van Jan de Vries, chef der sportredac tie van de Volkskrant. In zijn functie van voorzitter van het ere-comité had Dick Bessem alle topfiguren van de sportjournalistiek uitgenodigd om met het dagelijks bestuur en de feest commissie op Vrijdag 7 Januari bij een te komen. Men behoeft in A.F.C.- kringen zoiets maar te organiseren en de medewerking is meteen fantas tisch. Het was Wim Staats, die de Amstelclub ter beschikking stelde en daar was het op die bar koude ze vende Januari buitengewoon prettig toeven. Op een enkele uitzondering na hadden alle kopstukken van pers en radio gehoor gegeven aan de uit nodiging van Dick Bessem, die er in zijn openingsspeech op wees, dat het hem nu wel buitengewoon genoegen deed de pers toe te spreken in een andere functie dan directeur van het Olympisch Stadion, omdat dergelijke besprekingen dan ook altijd een zake lijke inslag hebben. Hier was dit niet het geval, hier sprak hij als A.F.C.-er en het woord pers-conferentie was dan ook bepaald niet van toepassing op dit gezellig samenzijn. Hierop in terrumpeerde Jan de Vries, dat de pers dus uitgenodigd was bij de bruidsdagen van A.F.C., hetgeen aller instemming verwierf. Jo Wijnand nam daarop het woord en gaf een uiteenzetting van het pro gramma ter gelegenheid van het dia manten jubileum. Hij wist, dat zeker vanavond de pers weinig zin zou heb ben in het maken van uitvoerige no tities, zodat hij bij zich had het Gou den Boek, een stencil met de gebeurtenissen in de vereniging ge durende de periode sinds de bevrijding en de jubileumuitgave „A.F.C.-60 daar zit muziek in". „Maar voor een maal moet ik toch de pers 'n primeur onthouden", aldus spr. „want er is in A.F.C., dat zoveel tradities rijk is, een wel zeer zinvolle traditie, namelijk dat het eerste exemplaar van een ge denkboek of eeri gedenkschrift, dat van de binder komt, wordt aange boden aan de voorzitter". Zich daarop tot voorzitter Holtzappel wendend zei spr.: „Nico, wij weten maar al te goed, hoeveel dissonanten er tegen woordig in de voetbalwereld zijn. Ik hoop, dat de eerste violen van de club- liefde, die uit dit geschrift opklinken, de dissonanten geheel zullen over stemmen. Met deze wens overhandig ik je het exemplaar van ons gedenk schrift". De voorzitter was kennelijk zeer in genomen met deze geste en sprak de redacteur in hartelijke bewoordingen toe. „Ik weet niet in welke vorm de muziek zal gaan klinken in de toe komst, maar ik spreek de wens uit, dat hoe dan ook, deze weergegeven zal worden in de Schakel door de huidige redacteur en dat deze nog lange tijd zijn functies in A.F.C. zal blijven waarnemen". De nestor van de Nederlandse sportjournalistiek, Meerum Terwogt, hield op de hem eigen wijze een sprankelend betoog en hoopte onder algemene instemming, dat A.F.C. het amateurisme zal handhaven. Daarna bleef men, zoals het officieel heet, nog geruime tijd gezellig bijeen en die eerste avond van onze herdenking had een wel bijzonder genoeglijk ver loop. Pers De wijze waarop in de Nederlandse pers ons jubileum behandeld is, zal iedere A.F.C.-er goed gedaan hebben. Met grote nadruk werden de kwali teiten van onze vereniging naar voren gebracht en van vele zijden werd de wens geuit, dat A.F.C. in de voetbal- Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 SWSrüp-

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 3