Uit de Kapitei'nshut Voetbal Lr n Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanó f\EZE afgelopen maand is wel heel belangrijk ge weest voor A.P.C. Nu de feestroes wat uitgeruist is en we rustig de ver- ichillende activitei ten, waaruit onze jubileumviering be staan heeft, nog eens overzien, kunnen we met gepaste voldoening vast stellen, dat ze alle maal een suces zijn geweest en de stempel hebben gedragen van wat wij zo graag de A.P.C.-stijl noemen. Vanaf de Jubileum-Schakel, die wij op 14 Januari in de bus kregen, tot de filmavond voor de jeugd, die de 25e werd gehouden, was het één aan eenschakeling van bijzonder geslaag de feesten, waarvan ieder afzonderlijk al voldoende zou zijn om het 12e lus trum op waardige wijze te vieren. Aan de feestcommissie, de medewer kenden, zowel op het toneel als daar voor en daarachter, de financiers en al die stille werkers, die hun aandeel hebben geleverd in een of meer onder delen van de jubileumviering en die het geheel zo grandioos hebben doen slagen, past een woord van hartgron dige dank. Zij hebben voor A.P.C. meer gedaan dan zij zelf misschien wel beseffen. Want wat is het grote winstpunt van dit feit? De saamhorigheid, de onderlinge vriendschap, de gebonden heid is nog groter geworden. Een gro te kern, uit alle lagen van de vereni ging bij elkaar gebracht, is nog dich ter tot elkaar gekomen en daardoor is de innerlijke kracht van onze club nog hechter gegroeid. De liefde voor A.F.C. is bij velen dieper en inniger geworden; van de ouderen is een vonk van clubliefde overgeslagen op vele jongeren; de bereidheid om die club, die zulke diepere gevoelens kan wak ker maken, te dienen „for better and worse" is bij de komende generatie gewekt en versterkt en. daardoor is de toekomst van A.F.C. veilig ge steld tot in lengte van jaren. Een ander winstpunt is de ontzag lijke goodwill, die wij in het hele land hebben, en die na dit jubileum nog groter is geworden. De sfeer van A.F.C. blijkt niet alleen door ons zelf op prijs te worden gesteld, andere clubs benijden ons er om en vinden in A.F.C. een voorbeeld, waarnaar zij hun clubleven willen modelleren. En niet alleen bij andere clubs, ook bij de Bond wordt het klimaat, dat in en rondom onze vereniging heerst, ge waardeerd. Het moet voor die leiders van onze voetbalgemeenschap, die toch van idealen zgn uitgegaan en die ondanks alles idealisten zijn gebleven, dan ook wel een grote voldoening zijn als zij ervaren, dat een voetbalclub zó veel voor haar leden kan betekenen en naast de eigenlijke sportbeoefening dat wil zeggen naast de lichamelijke ontspanning, zo'n belangrijke factor kan zijn in de geestelijke ontspanning van zovele honderden. Het moest hun toch wel iets zeggen, als zij zien dat er nog clubs zijn die het nuchtere rea lisme van de kille cijfers achterstellen bij de warme vriendschap, de prettige eensgezinde saamhorigheid die is ont staan uit een zestigjarige traditie. Dit jubileum heeft onze leden wak ker gemaakt; het heeft een „Réveil" veroorzaakt, dat allen bezielt met goede wil en goede voornemens. Het besef, dat wij toch wel iets betekenen in de voetbalwereld, geeft ons nieuwe verantwoordelijkheid en nieuwe wils kracht om het onze bij te dragen tot de bloei van A.F.C. Een golf van fris enthousiasme vaart door al onze gele deren, van de oudste functionaris tot de jongste speler. Wie Zondag het eer ste elftal aan het werk zag, heeft een frisse geest van strijdlust, van team spirit en saamhorigheid kunnen con stateren, zoals wij sinds lang niet ge zien hadden. En dat de resultaten daarvan niet zijn uitgebleven, dat wij opnieuw het zoet der overwinning mochten smaken, is mede een gevolg van die herboren geest in ons eerste. Als deze geest stand blijft houden, als wij binnen de lijnen op het groene veld hetzelfde vuur weten te onder houden als op zo vele andere terrei nen van ons clubleven, zal ook als eigenlijke „voetbal"-club A.F.C. nog een belangrijke plaats kunnen bezet ten in de komende constellatie. Een plaats, waarop zij krachtens haar zes tigjarige traditie het volste recht heeft HOLTZAPPEL ER is, sinds de vorige Schakel ver scheen dat was verleden jaar, moet U weten, smaar heel weinig gevoetbald. Een echt vervelende kwakkelwinter met massa's sneeuw, ijzel, regen, bevroren regen, onder koelde regen en hoe al die zegeningen van ons klimaat nog verder mogen heten, heeft tot resultaat gehad, dat de velden meestal verlaten lagen. Zoals onze secretaris elders ver meldt, heeft het eerste slechts ge speeld op 19 December en op 2 Janua ri. Het resultaat was minnetjes. 0 punten, en waar O.V.V.O. zich kranig herstelde, dragen de „reds" thans de rode lantaarn. In opmars! Op 30 Januari kon er, dank zij de zware dooi, weer gevoetbald worden en het was meteen raak! In een vlot te, aantrekkelijke wedstrijd werd Watergraafsmeer met 20 geklopt door welke uitslag wij de rode lan taarn weer konden overdragen aan O.V.V.O. Een wedstrijd en een uitslag die moed geven voor de toekomst. Wij hebben nog 8 wedstrijden te spelen. (Thuis: Volendam, West-Fri- sia, Helder en Beverwijk. Uit: H.R.C., Volendam, Hollandia en O.V.V.OJ) Daarin zitten dus nou ja, dus! 8 X 2 lfi punten. Denk eens aan 1946, toen lukte 't ook!). 16 6 22 punten. Dan eindigen we zeker nr. 4 (de rest maakt eikaar wei af) en dan promoveren wij! Het derde klopte, uit nog wel, R.K A.V.I.C. III met 50. Het vierde stel de teleur met 04 tegen W.M.S. II. Nog een prachtige uitslag in de jeugd-afdeling De in het Bulletin als „Jeugdwedstrijd van de Week" aan gekondigde wedstrijd A.F.C. junioren B IIIO.V.V.O. B IV eindigde in een 181 overwinning voor onze jon gens. De woorden van onze voorzitter gaan in vervulling: „A.F.C. zal een réveil beleven op alle gebied!" Het is ons helaas niet gelukt het ju bileumjaar ongeslagen in te zetten. Ruim een maand te voren gaf D.C.G. ons met 53 een gevoelige afstraf fing. Wij werden geconfronteerd met een homogene ploeg die tot het einde toe een behoorlijk tempo wist te hand haven en hoewel enkele ongelukkige scheidsrechterlijke beslissingen ons dupeerden was de overwinning zeker verdiend. Wij kregen enkele weken gelegen heid om bij te komen en ons herstel voor te bereiden, dit mocht er dan ook zijn en het werd 50 tegen D.J.K. De vleugel WildschutWille was goed op dreef en produceerde 4 doelpunten, te vens maakte rechtsback Kees v. Hat- tem een goed debuut en hij bleek een welkome 'versterking. Tegen Swift konden wij het niet verder brengen dan een gelijk spel 11. Dit treffen vond plaats op een hard bevroren veld, te hard voor een normale wedstrijd en naar het bleek vooral in ons nadeel. Immers wij wis ten het ondanks een grote veldmeer- derheid en mooie kansen bij half-time slechts tot 10 te brengen. Na rust werd het spel ruw en onplezierig het geen bij enkele van onze spelers tot begrijpelijke voorzichtigheid leidde, mede hierdoor kon Swift het initiatief overnemen om tenslotte nog een ge lijk spel te forceren. De situatie is thans zo geworden, dat wij gelijk staan met D.C.G. en er zal dus nog iets gepresteerd moeten worden willen wij ons uiteindelijk kampioen kunnen noemen. Jongens laten wij de 60-jarige dit geschenk niet onthouden. Tjjdens het jubileum hebben wjj gemanifesteerd gezien welke krachten er in A.F.C. 2

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 2