- J. H. Esser, Geschiedenis A. F. C. How's that, Winter? Tijdens de afgelopen weken is ons gebleken, dat er een zeer grote be- langstelling bestaat voor de geschie denis van A.F.C, De historie van de eerste halve eeuw is volledig weergegeven in het „Gou den Boek". Enkele exemplaren hier van zijn tegen de „occasion"-prijs van Fl. 5.- verkrijgbaar bij MARIUS BAKKERf cricket. Yaleriusstraat 178, Amsterdam 'ié MARIUS BAKKER is heenge gaan We wisten, dat in de laatste jaren zijn gezondheid niet meer 100% was, toch is het nog zó snel gegaan, dat we ons nauwelijks het grote verlies hebben kunnen realiseren. En nu het goed tot ons doordringt, beseffen we de grote leegte, die hij bij z'n vrienden achterlaat. Marjus een mens met een moeilijk karakter, wel het meest voor zichzelf, door zijn neiging in alles het volmaakte te wilien benaderen. Maar voor diegenen, die hem beter kenden, een man met een diep gevoelsleven en uitzonderlijke muzikale be gaafdheden. Ik herinner me de band, die hij zo subliem leidde in één der Beursbengelsrevue's, ik herinner me de ontelbare on vergetelijke liedjes die hij schreef en de gezellige avonden, die hij, zonder dat men het merkte, leidde en die hij altijd zo'n aparte sfeer wist te geven, als hij achter de piano kroop. Vele jaren lang heb ik het gro te voorrecht en genoegen gehad zijn liedjes, die hij dan zelf op de piano begeleidde, te mogen zingen, soms alleen en soms viel hij bij het refrein m en zon gen we dit samen. Thans kan ik wel verklappen, dat hij voor de A.F.C.-revue ter gelegenheid van ons 60-jarig bestaan, een idee voor een lied je in z'n hoofd had. De titel zou worden: ,,Ik heb gedroomd de oude Schaf is weder in A.F.C.". Dit is wel het laatste liedje waar Marius aan gewerkt heeft. Ik herinner me de vele avon den voor Kerstmis als we met diverse vrienden te samen wa ren en de traditie getrouw Ma rius een kerstverhaal voorlas op 'eer. wijze zoals hij alleen dit kon. We zullen je missen Marius, al kan ik niet anders dan dank baar zijn voor de vele gezellige, uren, die wij door jou hebben genoten. Ik zal je vaak heel erg missen en ik. weet zeker, dat ik in onze vriendenkring, met wee moed zal kijken naar de plaats achter de piano, waar je nooit meer zal zitten Rust zacht Marius! W. v. d. M. DE lome mist omhult de kale (bomen rond het veld en 't stille (paviljoen: een ivit kasteel, een dromer van een lang vervlogen zomer. Het houdt de wacht bij de geluiden, die niet vergaan, maar s winters blijven. Misschien kunt ge ze horen hier een kinderstem: Is het een vier Het veld is moeizaam opgelapt, de sereens zijn goor, de pitch (vertrapt en in de schuur ligt het (verbroken wicket De terreinknecht morrelt bij de sloot. een vogel trippelt om wat (brood; de mist Omhult de schim van GEORGE WIJN AND A.C .0 .-terrein Januari '55 -• - v- v. - .- -

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 16