Mixed Pickles Ver boven A.P. Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRs, houöt öe schakeL in stanö (vervolg) Go Ahead Revue f Als slachtoffer van de veranderde voetbalomstandigheden is gevallen de Go Ahead Revue. Wii betreuren dat, want de Go Ahead Revue behoorde tot de beste clubbladen in Nederland. Daarin schreef de helaas zo vroeg- gestorven Jan A. Wansink zijn voortreffelijke sportgedichten en daarin schreef K. Hollander, broer van wijlen ons lid Han Hollander, uitstekende voetbalbrieven uit Engeland. In die laatste Go Ahead Revue staat een advertenie die schrijnend aandoet. Zij luidt: „Leden, vergeet U vooral niet de clubavonden te bezoeken Vooral nu door de gewijzigde omstandigheden het clubleven dreigt ten onder te gaan". Wij wezen er enkele maanden geleden op, hoe pathetisch de toon geworden was van de clubbladen der verenigingen, die tot betaling overgingen. „Er was toch eigenlijk niets veranderd, de club bleef toch de club de vriendschap bleef gehandhaafd en er zou in de sfeer geen verandering komen". Wij zijn toen zo pessimis tisch geweest om te schrijven, dat die clubs dat verkeerd zagen, dat men het clublied dan maar bij de stukken moest deponeren en dat men zich nu wel goed moest realiseren, dat er een verhouding werkgevers werknemers ontstaan was. Na vier maanden betaald vcetbal vallen de schellen van de ogen. In de AD O-post schrijft voorzitter Martens: „De tijden van lankmoedigheid zijn voorbij". Hij wijst er op dat vele spelers in de semi-prof afdeling nog te veel met hun gedachten in het verleden zijn, toen zij nog louter en alleen voor hun genoegen voetbalden. En het clubnieuws van Sparta (Rotterdam) erkent nu, dat er een splitsing zal moeten komen tussen „gentlemen" en „players" en vreest kennelijk, dat Sparta anders de greep kwijt raakt op de aan H.B.S. en Gymnasium etc. studerende jongelui. Wie zich aan anderen spiegelt, spiegelt zich zachtjes! Bridge grapje Tijdens het bridge-tournooi vertelde Joop (128.000) Gilkens de volgende ware gebeurtenis (natuurlijk niet bij A.F.C. gebeurd!)c J Tijdens een bijeenkomst van het damesbridge-clubje werd veel gepraat en vooral over kookrecepten waar op plotseling een der dames zei: „Kom vooruit nu, dames, wij moeten opschieten... jij moet bieden" Oh ia" en na enig nadenken volgde: „Eh... twee ons klaveren".., Bij voorbaat Uit de periode waarin ik zo optimistisch was te geloven, dat lessen in boekhouden aan mij besteed waren herinner ik mij, dat consciëntieuze lieden onder hun werk schreven S.E.e.O., hetgeen zoiets wilde zeggen van fou ten en vergissingen voorbehouden. Bij voorbaat roepen wij de clementie in van de lezers, als in de reportages over de feestelijkheden iets vergeten is. Wij hebben letterlijk en figuurlijk zware weken achter de rug en zo is het best mogelijk, dat wij het een of ander over het hoofd gezien hebben. Zij die zich gegrepen voelen door het feit dat wij een omissie hebben begaan, kunnen na afloop van de eerstvolgende thuiswedstrijd op het clubhuis bij dé redactie een borrel in ontvangst nemen (wat heb ik aangehaald, niet dringen s.v.p.). J. W. ZO staat dan d'oude vrienden club in diamanten gloed. Alleen reeds de omschrijving (doet het fabelachtig goed. Voorspel U daarom ongezien: Het zal fantastisch zijn! Nooit beter immers speelt de (club dan juist op dit terrein En zingen vrolijk Dick's refrein: „Mijn club, ik heb U lief!" Hier spreekt geen A.F.C.'er, (nee. Dit alles zegt „een ander". Hoe ziet zo'n buitenstaander U en ook de tegenstander? Gastvrij, gezellig, geestig, knus, wat dorstig en tóch waardig. Waar speelt men beter (klaverjas? Zo scherp en zo „slag"-vaardig! niet meer gedegradeerd. Feit, dat zij dertig jaar aaneen zich in „de tweede" weert. Met A.C.C. en A.B.C. als dochters (zeer volwassen) weet moeder A.F.C. ook thans zich prima aan te passen. Zij is de baas in eigen huis zolang P.W. dit duldt. Doch reeds daagt er een ander (home, nog door een dijk verhuld Van goud tot diamant een stap Je neemt hem met gemak? Maar het verschil van die tien (jaar ligt in een ander vlak. Hoe uiterst zelden schijnt het (licht, dit diamanten licht, op een die zestig jaar geleên de club heeft opgericht. i» - Zij zullen zeker zeldzaam zijn, doch stemt dit ook weemoedig, we vieren blijde in hun geest gelukkig en voorspoedig dit zestigjarig sportfestijn door hun initiatief. Waar wordt zo zwaar (gedebatteerd maar schielijk afgedronken Waar, bij een simpel spelletje, zo vaak erin gestonken? Men vindt dat het zoet toeven (is bij good old A.F.C. Zei iemand: „Prima cricketclub, maar voetbal is vers twee Feit echter is dat A.F.C. als voetbalclub nog bloeit na fot een sportclub 'van (formaat gezond te zijn gegroeid. Feit in de laatste dertig jaar Geen twijfel of ook daar verrijst een first class entourage. De Stedemaagd verstaat haar (plicht haar oudste voetbalpage! Wij wensen deze loot van Schaf met haar zo eigen stijl PROFICIAT hou 't goede (pad op 't Hoge Peil van d'eigen (stad! Dit is 't geheim, bewaar die schat. Dit en de soep van Pijl B. S. LE MARCHÉ Amsterdam, Kerstmis 1954. 14

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 14