1 w&m Drukkerij Joli. Meijer Zoon Bequnstiqtnq van onze AöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö - I Jampie Küneman, Anton van der Vegt en Piet Langelaan en A.F.C. heeft Dick Disseikoen als middenvoor opgesteld tegen Volendam. Wij dur ven over Dick niet te schrijven als „ouwe Dis", want dan zouden we hém „stokouwe Dis" moeten noemen en dat is ook niet aardig. 24 NOVEMBER. Als goede de mocraten geloven de Nederlanders, dat er altijd moet gebeuren wat de helft plus één wil. Maar dat is in de practijk toch ook maar griezelig. „De Volewijckers" betaalt de spelers op de volgende stemmenuitslag in de leden vergadering: vóór 80, tegen 78, blan co 1. (Dit kostte de Volewijckers prompt zes van haar negen bestuurs leden.) „Elinkwijk" gaat een fusie aan met de profclub Utrecht op de volgende stemmencijfers: vóór 84, tegen 83, blanco 1. Zulke beslissingen kunnen bij een dergelijke fifty-fifty opvatting nooit vlot worden uitge voerd. 25 NOVEMBER. Men heeft het vaak ten onrechte over een „histori sche dag" maar ditmaal geloven wij, 25 November 1954 voor de voetbal wereld toch wel een historische dag te mogen noemen. De overeenkomst tussen K.N.V.B. en N.B.V.B. is op het Bondsbureau getekend. De voetbal oorlog is ten einde, er zijn als in in iedere oorlog veel meer brokken en narigheden gemaakt dan strikt noodzakelijk was en nu moeten wij zien, de vrede te winnen. En avant, K.N.V.B.! Overigens een slechte dag voor het amateurvoetbal: D.F.C., het laatste bolwerk in de eerste klasse, is „om". Met grote meerderheid heeft de leden vergadering haar besluit van een paar maanden geleden herzien en D.F.C. gaat over tot betaling. De 76-jarige Siem v. d. Kloet, de schepper van het beste clubarchief in Nederland, die een halve eeuw of langer voor D.F.C. ploeterde, heeft na de stemming zijn gouden speld en zijn erelid-kaart op de bestuurstafel gedeponeerd en als lid bedankt. Ieder clubman zal de tragiek kun nen begrijpen van wat zich daar heeft afgespeeld. 26 NOVEMBER. De „Schakel" ontvangen en tot mijn voldoening ge zien, dat de Redactie stukken uit mijn dagboek waardig gekeurd heeft, op te nemen. Haastig mijn giroboekje genomen en wat ik missen kon, gegireerd op een-nul-negen-vier-nul-een ten name van Henk, Esser. Het zou toch een blamage voor ons A.F.C.ers zijn, als wij de hardwerken de, zwaar knijpende feestcommissie in haar chemise lieten staan! 27 November. A.C.C. rouwt en dus rouwt ook A.F.C. Als een donderslag aan heldere hemel het bericht, dat Mr. Jan Reinders op 54-jarige leeftijd plotseling overleden is. Het is niet goed te verwer ken, dat wij de vrolijke, opge wekte Jan Reinders straks niet meer zullen ontmoeten op het terras van „Amstelhoek" tij dens het babbeltje na de cric ketwedstrijden. De laatste keer dat de A.C.C.-ers Jan Reinders spraken was op 12 November tijdens de feestavond, toen hij ook deel had aan de huldiging der Kampioenen als de even sportieve als hoffelijke aanvoer der van het vierde elftal. Tijdens zijn gang naar kan toor wijlen Mr. Jan Reinders was Secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Utrecht werd hij onwel en stierf nog dezelfde dag. Hij ruste in vrede. 28 NOVEMBER. Alle terreinen van de wedstrijden, waarbij A.F.C. betrokken was, afgekeurd door de overvloedige regenval. Geen A.F.C. Volendam dus, geen wederoptreden van Dick Disselkoen en pech voor Lou Woudstra geen „schnabbel- tje" voor de Kas. A.F.C.Volendam was n.l. door het Bestuur tot „ver rassingswedstrijd" verklaard (dat zijn wedstrijden, waarbij volgens het ori ginele plan van Willy Brusse, dat destijds door de algemene vergadering werd aangenomen, het Bestuur het recht heeft ter sterking van onze ker- meiide Kas, van alle leden de volledige toegangsprijs voor de overdekte tri bune te heffen.) Dan mag A.F.C. als voetbalclub niet zo daverend zijn momenteel, maar het is van een verfrissende ori ginaliteit dat in een periode, waarin Jan en Alleman aan voetbal geld wil len verdienen, A.F.C. zonder blikken of blozen van haar leden entreebetal- ling kan vragen bij een top-wedstrijd! Psychologisch toch nog een interes sante middag geweest. Het eerste ging kijken naar Blauw Wit H.D.V.S Meestal gaat de lager ge plaatste naar de hoger geplaatste kij ken om er wat van te leren. Maar hier liep het anders. De wedstrijd was zó bar slecht, dat ons eerste niet snapte hoe het in de onderste regio nen van de tweede "klasse terechtge komen was! Dat kan een morele steun zijn bij de zware wedstrijden, die ons te wachten staan. („Beverwijk uit en vlak daarop Z.F.C. uit.) 29 NOVEMBER. De profclubs hebben het er maar matig afgebracht tegen de semi-profs van de K.N.V.B. en de „zie-je-nou-wel" conventie wordt zwaar toegepast. „Zie-je-nou- wel" dat we de Beroepsbond hadden stuk gekregen? „Zie-je-nou-wel" dat die profs maar naar boven geschreven zijn door de Pers? Wacht eens even, nooit gehoord van de mysterieuze krachten in de Sport? Die profs, uitgemaakt voor al wat lelijk was, spelende op bietenakkers, hebben vèr boven hun krachten ge speeld uiteraard. Die hebben een soort „Wij zijn maar geuzen" menta liteit gekregen en die zouden hier-en- gunder eens even laten zien, waartoe zij dan wel in staat waren. Eenzelfde mentaliteit, die Wolverhampton Wan derers de kracht gaf, om Spartak met 40 te slaan. Maar nu is de schoen aan de andere voet. Nu, bij het ingaan van de nieu we competitie, hebben de K.N.V.B.- clubs aan de N.B.V.B.-ers willen be wijzen, waartoe zij dan wel in staat waren. „All in the game". 30 NOVEMBER. Veel ziekte en narigheid. Na de zomer, die geen zo mer was, een najaar, dat geen najaar is. Er zijn nu in totaal twee mooie never uit Delft Vert.: J. G. DE VRIES WETERINGSCHANS 59' - AMSTERDAM - TELEFOON 35041 Kanaalstraat 132, Amsterdam-W. Telefoon 807 1 0 Uw adres voor heter drukwerk

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 9