Van Cs j.h. esseR Dagboek van een voetballiefhebber BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39. TEL. 720140 COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö 19 NOVEMBER. De erfenis van de voetbaloorlog bestaat echt niet uit aandelen Kon. Olie. Er zitten twijfel achtige papiertjes tussen, als de her rie tussen „de Volewijckers" en „Blauw Wit". Het is nu zo hoog ge lopen, dat Blauw Wit bij een bespre king der eerste klassers in het Olympisch Stadion wegbleef, omdat Volewijckers kwam. Toch maar goed, dat v. d. Hoek uit Dordrecht dat bondslied niet heeft gecomponeerd, want als Drilling en Erbé dat als duo hadden moeten zingen op een propa- ganda-avondje in Kerkrade tegen de N.B.V.B., dan was er niet zo gek veel van terechtgekomen. Bessem en Koolhaas zullen nu gaan bemiddelen. Wel, als Dick en Marius iets niet voor elkaar kunnen praten, dan zouden wij wel eens willen weten, wie het wèl zou kunnen. 20 NOVEMBER. Een aardig be richtje gelezen in de T.O.G.-er. Tus sen haakjes: dit bescheiden gestencil de clubblad behoort tot de beste, die er verschijnen. Met uiterst beperkte middelen weet redacteur Claassen iets uitstekends te maken en zijn hoofd artikelen behoren wekelijks tot het en het meest doordachte, dat er over de voetbalsituatie geschreven wordt. Maar nu dit berichtje: „Mochten onze terreinen Zondag wederom wor den afgekeurd, dan verwachten wij onze spelers Zondagmorgen op het terrein om er een kaartje te leggen, om een uur of elf. De Cantine-com- missie zal er voor zorgen, dat de koffie bruin en de worst warm is." Andere nationaliteiten waren lang zamerhand gek geworden van zo'n „klimaat" als wij hebben. De Hollan ders niet. Dan mag de hele omgeving van Amsterdam langzamerhand één slijmerige massa onbespeelbare prut worden de koffie bruin en de worst warm en dan maar de kaarten op tafel. „You can't beat the Dutch!" 20 NOVEMBER. Onze vriend Piet Bakker (Elsevier, Sportief) is bij A.F.C.O.V.V.O. geweest. Zouden wij Piet Bakker niet tot officiële mascotte benoemen en hem weglok ken van de tribunes der andere Am sterdamse clubs? Het merkwaardige geval doet zich n.l. voor, dat Piet Bakker nog nooit een nederlaag van A.F.C. hëeft gezien en dat wil gezien de competitiestand der laatste jaren wel iets zeggen, vindt U niet? In „Sportief" beschrijft Bakker onze supporters als volgt: „Ik verlustig mij altijd in de huise lijkheid bij A.F.C. Die supporters zijn goud waard. Zij zijn in drie groepen te onderscheiden: A. De persoonlijk adviseurs, die tegen een speler op dertig meter afstand mompelen: „Nee Henkie, geef 'm nou aan Jacqie!" en dan kwaad worden, als Henkie deze raad niet opvolgt. B. de eeuwige geestdriftigen. Wel wat vermoeiend, maar leuk. Ze brullen van aftrap tot fluitsignaal en zijn na afloop meer uitgeput dan de spelers. C. De fanta sieloze pessimisten. Ik had er een achter me, die met de regelmaat van een goed uurwerk zei: „Oók al mis óók al mis óók al mis Slechts één variatie bracht hij nu en dan aan: „Waarom dóe je dat nou, jongen „Oók al mis", zei hij, en een seconde later maakte Kappel een prachtig doelpunt. Merkwaardige mensen. Ze komen slechts kijken uit somberheid. Zóveel houden ze van A.F.C., dat zij niets van hun geliefde club durven verwachten. Het zonnetje in huis!" 21 NOVEMBER. De winter in gevallen met stralend weer en 3°C. Een meteorologisch teken aan de wand op deze „eerste klassers, plaats rust". Zondag voor de voetballerij, die in dit land op 28 November een com petitie van 26 wedstrijden durft te lanceren. In al die kou van een wel heel kou de kermis thuisgekomen. Bij de radio een soort van een stuip geschrokken: Helder-A.F.C. 6-0. Je denkt dan een moment: mis schien is het fout. Dat gebeurt wel meer. Misschien is het 0-0. En je pie kert: Er zal toch geen ongeluk ge beurd zijn of zo iets? 6-0 tegen Hel der, dat kan toch niet. Jawel, het kan wèl, zoals alles in A.F.C. kan. Tot een kwartier voor tijd- hebben alle Helder-supporters ge dacht dat A.F.C. zou winnen. Tel uit je winst! Drie en vier hebben ook verloren en aangezien het tweede vrij was dat heeft in November nog geen enkele wedstrijd gespeeld nul komma nul winstpunten voor onze K.N.V.B. elftallen. In de afdeling ging het beter, maar die 6-0 in den Helder... „Zijn we net klaar met die Jubi leum-Schakel: Daar zit muziek in en krijg je met 6-0 op je falie." „So what?" zegt de optimist naast mij. „Zit er muziek in voor de tegenpartij, maar dan hebben wij toch in ieder geval voor de muziek gezorgd." Ik bèn al getroost dat is hèt antwoord in een amateurclub. 22 NOVEMBER. De clubavonden doen het best in „Lyceum"; flinke op komst en goede stemming. Er wordt ook druk vergaderd. Soms is de stem ming goed, soms minder. Om nu te zeggen, dat vanavond de Elftalcom missie beschouwd werd als de-lieden die - het - Vaderland - omhoog - sto ten - in - de - vaart - der - volken: Néé. Leuk baantje, E.C.-lid. In vroe ger eeuwen werd dat soort mensen martelaar. Nu de verschillende reli gies vreedzaam naast elkaar leven, worden ze lid van een Elftalcommis sie. De Pers en Propagandacommissie, erg trots met de nieuwe raamaffiches, die deze week verspreid worden. Heb ben wij weer te danken aan erelid Nestleroij, die zonder op te vallen naar buiten, steeds maar weer dingen doet, die van grote waarde zijn voor de oude club. Die oude club kan wat extra recla me best gebruiken. Het wintertje van Zondag was maar loos alarm, het is bijna 10 graden en dus zal A.F.C. Volendam wel doorgaan. Maar het Olympisch Stadion is nu verder het „home" van Blauw Wit èn van de profclub „Amsterdam", zodat wij in de tweede koets zijn komen te zitten. Kon die regeling, dat Blauw Wit ge lijk thuis speelt met de 2de klassers in Watergraafsmeer en „Ajax" gelijk met ons zó maar worden weggewoven zonder meer Vóór de oorlog zijn er bij afwijkende programma's óók wel regelingen getroffen. Laat ons hopen, sterker: rekenen op een alleszins ge motiveerde compensatie. 23 NOVEMBER. Het is voor de Nederlandse voetbaljeugd ook niet bepaald een compliment, dat clubs, die met hun eerste in nood geraken, terug moeten grijpen op de ouderen, die eigenlijk al van de "sterkte waren afgevoerd! H.B.S. heeft met suc ces - weer een beroep gedaan op heRenqRacht 92 TEL. 418Ó4-428Ó4, BEURS 41057 8

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 8