7 De Zatten De Jeugd Aan onze medeu/erkers Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöens, houivt de schakeL in stanö Van het zevende ditmaal slechts nieuws van 2 gespeelde wedstrijden. Tweemaal werd een wedstrijd op verzoek van onze tegenpartij uitge steld. Ik denk dat die mensen zich niet sterk genoeg achten om met ons de strijd aan te binden. Wat ons elftal echter betreft; het heeft veel van zijn sterkte verloren. De voorhoede weet de laatste wed strijden de kansen niet meer te be nutten en ook de achterhoede is niet meer zo safe als voorheen. Uit twee wedstrijden een punt en een zware nederlaag tegen Herenmarkt. Na twee voetballoze Zondagen traden we nu eens voor de verandering voor dag en dauw aan op de Velserweg. Het was guur, een scherpe wind, alle maal verkleumd, geen warme soep en.maar met tien man. Het is gek, maar je krijgt mêt z'n tienen nooit een „elftal. Toch begonnen we niet onaardig en na een kwartier stonden We zelfs met 1-0 vóór, na een prach tig genomen corner door onze nieuwe linksbuiten Theo. Zó scherp genomen dat de bal natuurlijk prompt door on ze tegenstanders in eigen doel werd gewerkt. Maar toen was blijkbaar de kous af, want kansen genoeg, maar doelpunten ho maar. Onze te genpartij lukte echter letterlijk alles en de doelpunten kwamen dan ook aan de lopende band. Resultaat een 7-1 nederlaag. Tóch werd er behoorlijk gewerkt en de volgende keer met een beetje meer geluk, èn met elf spelers na tuurlijk!, zullen we de volle twee puntjes wel in de wacht kunnen sle pen. Stand: (niet zó best meer). 7 3 2 2 8 21-166 TEUN Veel nieuws kan ik U deze keer niet vertellen over de Zatten, we kwamen tweemaal in het veld, en wonnen beide wedstrijden. Tegen B.B.D.A. (de Amstelbrouwerij) won nen we weer eens met grote cijfers n.m. 8-1. Kehnelijk hadden onze vrienden die dit kostelijk vocht be reiden er zelf te veel van gebruikt, want ze konden tenminste slecht op ons 2e veld uit de voeten komen. Onder het waakzaam oog van Jaap v. Nek en Dick iDisselkoen werd er meteen lustig op los geschoten, en met rust was een 6-0 score bereikt. Of de heren nog ontdekkingen ge daan hebben, is ons tot op heden nog niet opgevallen, geen van ons is nog benaderd. Na de rust werd het wat kalmer aangedaan, en slaagden onze tegen standers er in de eer te redden. Dat wij er nog twee maakten was alleen van betekenis voor de statistiek van de1 gemaakte doelpunten. Veel moeilijker hadden we het in de uitwedstrijd tegen Energia op het Mosplein. Ondergetekende was deze wedstrijd aanvankelijk verhinderd, vanwege de intocht van Sint Nico- laas. Als (goede) vader kon ik mijn kleine zoon dit grote evenement niet onthouden (ook de grote mensen krijgen er meer plezier in getuige de eerste rijen die door hen bezet wa ren). Mijn voetbalkoffer bewees goede diensten, we stonden tenminste wat hoger, en na afloop kon ik warem pel mijn spullen nog aantrekken ook want toen we met de rust in de kleedkamer arriveerden was Kramer zo geblesseerd dat hij de tweede helft niet kon spelen. Het elftal werd omgezet, met Arie Eeman als spil en rots in de branding, werd met frisse moed begonnen. Spoedig was het 1-1 door een bekeken doelpunt van linksbuiten Donk. De eerste maal dat hij een doelpunt kon aan tekenen in zijn voetballoopbaan. Toch kwamen we weer met 2-1 ach ter te staan, en dit prikkelde ons opnieuw tot nog groter inspanning. In nauwe samenwerking met Hanne- ma, Wiggemansen en ondergeteken de werd het 10 min. voor tijd 2-2 En ongeveer 5 min. voor tijd werd ons een penalty wegens hands toege kend, die in het fel begeerde derde doelpunt werd omgezet. De laatste minuten hebben we deze voorsprong met veel kunst en vliegwerk moeten verdedigen. Onze taktiek van alles terug te trekken voor eigen doel had ons bijna de overwinning gekost, ge lukkig bleef het 3-2. Rest mij nog te vermelden dat van Energia de links back zo ongelukkig was, zijn arm te breken. Wij wensen hem van deze plaats beterschap en een spoedig herstel toe. Dit wordt dan onze laatste Scha kel in 1954, wij kunnen niet direct zeggen dat dit jaar ons op voetbal- gebied datgene heeft gebracht wat wij er ons van hadden voorgesteld. Hopende dat ons Jubileum jaar 1955 ons geliefd A.F.C. en u allen veel geluk moge brengen. N.B. Hier de stand van de Zatten der drie hoogstgeplaatste clubs en tevens Kampioenscandidaten. Bijgewerkt t.e.m. 11 December '54 A.F.C. H.B.M. F.S.C. Energia 8 8 7 6 8 6 6 2 - 16 41-16 1 13 2 12 13 5 J. v. d. VOORT Over de resultaten kan ik ditmaal zeer kort zijn, daar de meeste elftal len geen enkele of slechts één wed strijd speelden, sinds de vorige Scha kel uitkram. Een enkele uitzondering mag echter wel gemaakt worden. Ju niores A II, welke tot de vorige stan den werden opgemaakt, nog geen enkele wedstrijd gewonnen hadden, boekten hun eerste zege (21 tegen Ajax III). En dan te weten dat de vorige wedstrijd met 80 van Ajax verloren werd en dat dit de eerste nederlaag voor deze ploeg betekende. Bravo jongens, ga zo door! Juniores A III speelden nog het meest, nl. 2 maal en staan nu met 4 gewonnen wedstrijden aan de kop van hun af deling. Afschrijvingen Na hetgeen ik hierover in de vorige Schakel geschreven heb, moet ik er nogmaals op terugkomen. Vandaag (ik schrijf Zondag 12 December) was er geen enkele afschrijving, wat dus een zeldzaamheid genoemd mag wor den. Toch bleven voor de wedstrijd van Juniores B I maar liefst 2 spelers en 2 reserves weg. Deze jongens zul len intussen wel bemerkt hebben dat de Jeugdcommissie dit niet zo zonder meer accepteert. Tot slot wenst de Jeugdcommissie jullie allemaal een prettig Kerstfeest en veel goeds voor het Nieuwe Jaar. Ook alle jeugdleiders, voor wie het heus geen pretje is met het slechte weer van de laatste weken, wenst de Jeugdcommissie prettige Kerstdagen en de kracht om hun functie in het Nieuwe Jaar met opgewektheid te kunnen vervullen. Kienmiddag Over de Kienmiddag kan ik op het ogenblik nog niets schrijven. (De copy voor de Schakel moet n.l. een week van te voren worden inge leverd.) Toch is de Jeugdcommissie ervan overtuigd dat deze middag voor onze jeugd wederom een succes zal worden. Aan allen, die dit mogelijk maakten, de dank van de Jeugdcom missie en in het bijzonder van O. J. v. d. HEUL. DE Januari-Schakel verschijnt als Jubileum-nummer onder de titel: „A.F.C. 60 daar zit muziek in!" In verband hiermede verschijnt de Februari-Schakel in het begin van die maand, om opeenhoping van actuele copy te voorkomen. Wij verzoeken onze medewerkers hun copy in te zenden uiterlijk Woensdag 26 Januari. Wilt U dit even opschrijven in die mooie nieuwe agenda, die nog zo blank en maagdelijk voor U ligt? Bij voorbaat dank. REDACTIE.

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 7