6 4 C S y yf^/sf/f MAATKLEERMAKERIJ DE LAIRESSESTRAAT 133, AMSTERDAM-Z. Eetsalon astronome Ceintuurbaan 93, Specialiteit belegde broodjes en croquetten IPnma koffie J. J. Knaap Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö We krijgen wel ons portie deze winter. Hard bevroren velden: Uw vierde speelt; modderpoelen: Uw vierde speelt. Een half jaar geleden las ik eens ergens, dat de Nederlandse voetbal ler, in tegenstelling tot zijn buiten landse collega, niet gewend is onder alle weersomstandigheden te spelen. Misschien is dit in zijn algemeenheid wel waar, het geldt in geen geval voor Uw vierde en zijn tegenstan ders. Intussen zijn we een aardig eind je uit de buurt van de rode lantaarn geraakt en we hebben zelfs de kans gehad om tot de koplopers te gaan behoren. In deze maand verloren we echter van S.D.W. 2 (2-1) en Water graafsmeer 2 (1-0). Ziet U die twee tjes achter de clubnamen Beide wed strijden hadden niet verloren mogen gaan, maar onze voorhoede had im productieve dagen, misschien veroor zaakt door de afwezigheid van Henk de Groot, die Uw derde moest helpen winnen. Niet zodra keerde Henk weer in de schoot der familie terug of hij maakte de nodige doelpunten, aldus vriend en vijand inspirerend zijn voorbeeld te volgen. Van Madjoe 2 werd met 4-2 gewon nen en R.K.A.V.I.C. 2 bonden we met 6-0 de broek op. Als U dan weet, dat van deze tien doelpunten Henk er vier en de tegenpartij er drie maak ten, dan zult U met mij eens zijn, dat we dan misschien zwakkere elftallen tegenover ons hadden, hardleers wa ren ze niet. Daar de wedstrijd tegen R.K.A.V.I.C. het laatst werd gespeeld, ligt deze me nog vers in het geheugen. De scheidsrechter had verstek la ten gaan maar Otto van der Heul (zijn voorletters roepen me altijd Hollands Glorie voor de geest) was bereid samen met ons de elementen te gaan trotseren en het door zware Shermans omgeploegde veld te be treden. De fluit in de hand. Althans Otto. De eerste vijf minuten kregen we enig ontzag voor onze graag ont moete tegenstander, maar negen mi nuten later was dit geheel verdwenen. Door enkele snelle, over Joop Zim merman geleide aanvallen wisten we zowaar in deze korte spanne tijds een vier nul voorsprong te nemen. Met deze stand gingen we theedrin ken. Ook hierna was V.I.C.'s voor hoede niet bij machte ons doel te ont maagden en in de blubber en kledder, welke allengskens was ontstaan wis ten wij nog twee goals aan ons totaal toe te voegen, aldus onze cijfers het volgende aspect gevend. 10 5 5 10 26-7 Onze goals werden gemaakt door Henk de Groot 12, Daan Perton 4, tegenpartij en3, Dick Disselkoen 2, Joop Zimmerman 2, Rob de Jong 1, Rein Akkerman 1 en Bram Jansen 1. JAN TJALLING Eindelijk zijn er weer enkele re sultaten van dit selecte groepje te vermelden. Hoewel niet zo daverend als bij de start van de competitie, waren de uitslagen toch zó, dat het zesde nog steeds prat kan gaan op 'n ongeslagen positie in de kop van de afdeling. Cijfers 7 gesp., 5 gew. en 2 gelijke spelen, waarvan, sinds het vorige verslag gespeeld A.F.C. 6—Uithoorn 3 1-1 A.F.C. 6—ODOS 3 3-3; A.F.C. 6—D.E.C. 5 8-1 de overige wedstrijden werden afge last. Daar het nu eenmaal onvermijde lijk is, dat er, na enige maanden competitie, in verschillende elftallen, verschuivingen plaats hebben, door dat spelers te laag blijken geclas- seerd, door vermindering van het aantal valide spelers (en-of het af vallen van de „mooi-weer" spelers), is ook het zesde aan een aderlating niet ontkomen. Dat de verrichtingen in de wei daaronder te lijden hebben is begrijpelijk. Het is daarom verheu gend, dat wij desondanks nog volop in de running en nog van niemand afhankelijk zijn. Het gelijke spel tegen Uithoorn, ook ongeslagen, gaf wel de goede verhbuding weer, maar gezien de, in het begin van de strijd:, gemiste strafschop, had er zelfs nog wel meer voor ons ingezeten. D.E.C. trof onze voorhoede in een productieve bui; vooral Schroder had er zin in en ook Lelie maakte een dankbaar gebruik van de numerieke minderheid van de D.E.C.-achterhoe- de. A.F.C.-ODOS 3 was de wedstrijd van keeper de Boer en... Hans Schooneveldt, wegens niet opkomen van de scheidsrechter als „Substitu te" gerequireerd. Daar onze tech niek het slechte veld en de straffe wind niet baas kon worden, viel er buiten dit goede keep- en fluitwerk niet veel te bewonderen. Dat de ODOS'ers aanvankelijk tegen Hans bezwaar maakten, kan ik me voor stellen, maar dat zij hem binnenkort tot erelid willen benoemen, kan er bij nog niet in. Enfin, met het gelijke spel mochten wij dik tevreden zijn. Merkwaardig dat er bij dit elftal alleen thuiswedstrijden werden goed gekeurd; zouden onze velden toch nog beter zijn dan wij dachten? In ieder geval verdient de stunt van de R.K.A.V.I.C.-terreinknecht (het beletten nl. van een wedstrijd door het verwijderen van de doelnetten en de cornervlaggen, nadat de scheids rechter het veld had goedgekeurd), de volledige aandacht van onze ter reincommissaris; zal je er een paar verliespunten door oplopen, vooruit, maar je gras blijft ongerept en wat is uiteindelijk 'n voetbalveld zonder gras? Tot slot: Mogen de Kerstdagen en de Jaarwisseling U allen brengen, hetgeen gij ervan verwacht, en mo gen de jaarlijkse A.F.C.-festiviteiten rondom deze feestdagen weer net zo slagen als vorige jaren, dat hoopt HANS TELEFOON 729315 tel. 712145 6

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 6