f Iflar|hall Nette en Nuttige Notulen-Notlties s.o.o.s. Dames- en Herenschoenen TEL. 713870 Bequnstiqinq van onze AöveRceeRöeRS, houöt öe schakel in stanö SEDERT de November Schakel verscheen, heeft Pluvius zich zo geweerd, dat er voor het eerste elf tal slechts twee wedstrijden door gang vonden. Beide wedstrijden wer den verloren. In den Helder maar liefst met 6-0. Als U het zo op papier ziet staan is het gelijk een debacle, maar zo erg was het nu ook weer niet. Men zegt en schrijft, dat A F.C. het beste voetbal speelde, doch tien minuten voor het einde stonden wij, trots dat, met 2-0 achter en toen er in de negende minuut nog een doel punt aan toe werd gevoegd, was het met onze tegenstand gedaan en vie len de laatste drie goals als rijpe vruchten van de boom. Op 12 December^ werd uit, in Zaan dam met 3-2 van Z F.C. verloren. Hoe gek het misschien klinkt, dit vonden we heel niet erg. Ons elftal heeft be slist een zeer goede wedstrijd ge speeld. Een enkele plaats was inder daad zwak bezet, doch als geheel was het zeer goed. Een minuut of vijf vóór de rust, toen de stand 1-1 was, maakte Henk v. d. Bergh een prach tig-doelpunt, maar om de een of an dere duistere reden (geen van ons wist waarom), werd deze goal door scheidsrechter v. d. Toorren afge keurd. Trouwens deze arbiter had kennelijk ,,z'n dag niet". Hij nam meer vreemde beslissingen, die ge lukkig geen nadelige gevolgen, in het veld voor wat betreft de spelers onderling, ten gevolge had. Als regel noemen wij nooit namen, maar voor deze wedstrijd willen wij toch wel een uitzondering maken met Kees Bou- wens. Onze spil heeft deze dag een buitengewoon goede wedstrijd ge speeld. Op voetbal technisch gebied valt er dus dit keer niet veel te me moreren. Op 26 November j.l. werden wij opgeschrikt door het onheilsbericht dat Mr Jan Reinders, onze donateur, zeer plotseling overleden was. Rein ders was in A.F.C.-kringen niet zo bekend, doch in onze dochtervereni ging, A.C.C. des te meer. In A.C.C. was hij Bestuurslid en Captain van het 4e team. Een beminnelijk en sportief man heeft voor altijd af scheid van ons genomen. Hij ruste in Vrede. Dit is de laatste maand van 1954 en dus ook de laatste Schakel vóór onze feestmaand. 18 Januari 1955 zal A.F.C. 60 jaar bestaan. December is nu niet bepaald de goedkoopste maand van het jaar, maar als men zo het programma ziet, dat onze Redacteur in de vorige Schakel heeft afgedrukt, wij menen de feestweek in Januari a.s., dan zal deze de Decem bermaand ons inziens toch wel over treffen. Voor die leden, die 1954 goed willen besluiten, het gironummer van de feestcommissie, de Heer J. H. Esser is: Postgirorekening Nr 109401, Herengracht 92, Alhier! Bezorg hem veel werk met de feestdagen! Als deze Schakel verschijnt, spoedt het jaar zich ten einde. Wij mogen dit artikel besluiten met U allen pret tige Kerstdagen, een goed besluit van 1954 en een'nog beter begin voor het nieuwe jaar toe te wensen. Vété EIGENLIJK wil ik helemaal niet jchrijven, maar Wijnandjopie heeft zo zijn eigen stijl, om je toch te dwin gen, hij fluisterde slechts: „Anders laat ik je de Omo-prijsvraag niet winnen! Daar sta ik nu, en weet niet, hoe ik „Het Subtiele Onderwerp" moet benaderen, zonder een slachting te veroorzaken, waarvan Cécil B. de Mille zou likkebaarden Ik zie het al op de Film: eerst alle maal van die nare dingen: kinderen, die als een lawine door de Soos (voorhéén 't Clubhuis!) heen dènde- ren, met bierviltjes gooien, met geldeloze handen het lekkers van Miepsie begeren en gillend over ta fels en stoelen heenjagen. Af en toe stoot er een zijn kop, of valt in de sloot, maar dat mag de pret niet drukken Het wordt een verbijste rende geluidsopname en de projectie op het Cinemascope-doek doet ieder rechtschapen mens rillen Maar dan komt Koning Herodes met een doosje punaises en wat touw, en prikt één voor één al die stoute kindertjes op een stoel vast, en zet er de bron des oorsprongs bij, om op ze te passen! Een joggie heeft zich weten te red den. hij was ongrijpbaar, en vóór hij voorgoed de deur uitrende, riep hij met zijn heldere jongensstem: 't Is geen mèn, die zich laat binden, Ik ga naar H.F.C., naar kinder vrinden! Geliefd A.F.C., mijn rouw is groot, Want over twintig jaren zijt gij dood! Donkere regenwolken trokken over het Clubhuis; Cécil B. kan dat zo goed: hij liet de storm gieren, het licht werd flauw, een pilsje kletterde tegen de grond en de gordijnen wap perden sinister Totdat iemand, met tegenwoordig heid van geest, begon te zingen: „En de soep van Miep en Jan, die alléén kan ons nog rèèdden Maar ja, dat mócht weer niet van Cécil B. en de opname moest weer uitgevlakt worden Zover kwam het natuurlijk niet, want als je eenmaal soep geroken hebt, wil je er wel aankomen ook, en een ieder had maling aan Cécil B. „Niet op reagèère!" zei Karei Prior rustig en stond gelijk Oliver Twist bij Pijl om een tweede portie te bedelen. Zo werd een ieder gelaafd en ge voed, en omdat dientengevolge Hero des even op 't toilet was, werden de geknevelde kindertjes weer losgela ten en achter Tante Miepsie verstopt. Gelukkig was de ijzige stemming der Barre Binken door de warming up al héél wat verbeterd, en de dames mochten nu óók gaan zitten. Ik keek naar de piano in de hoek en dacht zo een kwart eeuw terug, toen onze on vergetelijke Schaf nog wel eens aan het instrument placht te zitten, z'n sigaar schuin omhoog, z'n vriende lijke gezicht stralend van plezier, en in vervoering zó mooi spelend, dat z'n stoel steeds meer achteruit schoof, tot het niet meer gingHet podium hield ééns op, maar liefdevolle han den vingen de stoel met kostbare la ding op en de pret was groot. Ja, Schaf was groots en wijds in zijn liefde voor A.F.C., letterlijk en figuurlijk Enfin, ik schrijf maar niet deze keer! Love to you all, en stérkte! EEN AANGETROUWDE P.S. Waarom nemen ze voor de Kroeg Commissie zulke aardige man netjes? We hebben toch bullebakken genoeg Speciaal adres voor NIC. I.ELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 2