c Uit de Kapiteinshui No. 5 ©if is de Schakel, die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. H. Wijnand, Ridderlaan 67, Den Haag, tel, 777197 - PI. verv. Redacteur J. Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50, A dam Administrateur: O. J. v.d. Heul. Gerrit v.d. Veenstraat 118, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132, Teleloon 80710, Amsterdam-W. 33e Jaargang December 1954 IN de vorige AFC- 1 Schakels heb ik op deze plaats tel kens weer geschre ven over de grote veranderingen die sinds deze zomer in de K.N.V.B. zijn opgetreden en over de gevolgen die de befaamde omme zwaai kan hebben voor de verenigin gen in het algemeen en voor AFC in het bijzonder. In dit laatste nummer van 1955 zal ik het nu eens niet heb ben over deze brandende kwestie om dat, hoe belangrijk die ook voor iedere voetballer mag zijn, voor AFC een aantal gebeurtenissen in het na bije verschiet liggen die, in onze ogen althans, al het andere met hun „dia manten gloed" overstralen en in de schaduw stellen. Was in normale jaren al de periode rondom Nieuwjaar het hoogtepunt van ons verenigingsleven, met zijn kienavond, Nieuwjaarswens, Oude jaarsavond en reünistendiner, dit jaar wordt dit alles nog verre overtroffen door de feestelijkheden bij gelegenheid van ons zestigjarig bestaan. Elders in dit nummer vinden de lezers een uitvoerig en gedetailleerd programma van de verschillende eve nementen die door onze feestcommis sie zijn georganiseerd. Het is een in drukwekkende opsomming die onze harten van verlangen doet popelen en maakt dat onze verwachtingen hoog gespannen zijn. Maar meer nog dan met spanning over het welslagen van ons feest, is ons hart vervuld van grote dankbaar heid. Dankbaarheid jegens die grote groep van AFC-ers die door hun offer vaardigheid, hun inspanning, hun ta lent, dit alles hebben mogelijk ge maakt. Ik weet wel dat wij dikwijls klach ten krijgen te horen over lauwheid, zelfzuchtigheid of onverdraagzaam heid, en dat deze klachten dikwijls niet ongegrond zijn. Ik weet wel dat er in ons midden zijn, die zich geen enkele opoffering willen getroosten, die uitsluitend aan eigen genoegen, aan eigen succes, aan eigen voordeel denken en het belang van AFC op de tweede plaats stellen, zo zij daar al rekening mee houden. Ook weet ik wel dat ons dikwijls een heimelijke vrees bekruipt bij de gedachte, dat de toekomst van AFC zou kunnen af hangen van zulke lauwe leden. Maar dan nadert het zestigjarig be staan! Dan wordt in brede kring het besef wakker, dat die oudste Amster damse voetbalclub een zeer bijzondere tijd tegemoet gaat. En dan zie je, dat op de achtergrond van die voet balclub, in de onopvallende regionen van leden en aanhangers, een grote groep is van mensen die voor die oude club een grenzenloze liefde voelen, mensen die al hun tijd, hun energie, hun kennis en hun gaven in dienst stellen van AFC en zo, ieder op zijn eigen wijze en naar eigen draagkracht en middelen, die liefde voor hun club tot uitdrukking brengen. Dan blijkt daar in AFC een reser voir van kracht te schuilen die ons met vreugde en bewondering vervult en die alle vrees voor de toekomst met één slag wegvaagt. En dan maakt zich een diepe dankbaarheid van ons meester bij het besef dat er nog zo velen zijn die zoveel voor hun club overhebben. Als voetbalclub mo gen wij dan misschien niet tot de sterksten behoren, als vriendenclub worden wij door niemand overtroffen! En dan rijst als vanzelf de hart grondige wens omhoog, dat die club liefde en die offervaardigheid voor ons allen toch een voorbeeld mag zijn. Een voorbeeld niet het minst voor hen die, binnen de lijnen, de plaats van AFC als voetbalclub bepalen. Als onze spelers eens, op hun ter rein, evenveel wilskracht en opoffe ringsgezindheid zouden kunnen op brengen als er nu door zoveel anderen op ander gebied wordt getoond, zou onze toekomst ook da&r verzekerd zijn. En dan begonnen wij nu, zestig jaar jong, een nieuw succesvol leven! HOLTZAPPED

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 1