m.G. /ooit LI Jubileumasbak APOLLO - PA VIL J OEIN Tijgerbalsem w as in een De heren J. H. Esser en W. Brusse Wat iedere A.F.C.-er behoort te weten: HET Ook voor besloten diners, lunches of partijen OBAT-MATJAN C.V. Polycorn Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeps, houöt öe schakel in stAnö Interessant is de vraag, of deze- massale voetballerij nog wel een gun stige voedingsbodem is voor de ont wikkeling van het talent. Overvleugeld In deze sport behoorde ons land vroeger jaren tot de sterkeren, thans tot de zeer zwakken. Landen, die nog van geen voetbal wisten, toen wij al successen boekten op Olympische Spelen, hebben ons in speelkracht verre overvleugeld. Zijn wij zo veel minder geworden? Misschien wel wat, ik ben er niet zeker van. Zijn de anderen dan veel sterker ge worden? Ja, beslist, en het ziet er naar uit, dat zij hun top nog lang niet bereikt hebben, al wordt reeds ge sproken over „volmaakt" voetbal. Hoe verklaren wij de verschillen? Onder andere door: le: het eerder beschreven gebrek aan lichamelijke opvoeding. Dit is een gebrek aan de basis. Steeds en steeds zien wij: de lichaamsbeheersing en -vaardigheid van de tegenstander is beter dan de onze, waardoor alle on derdelen van het spel worden be gunstigd. 2e: de trainingsmethoden. Deze staan nog in volle ontwikkeling. Wat vijf jaar geleden gold, geldt vandaag niet meer. Wie traint op gelijke wijze als vijf jaar geleden, mag er van overtuigd zijn, dat anderen hem voor zijn. Verlost Uw moeder, Uw vrouw of Uw hospita van die eeuwige ergernis. Verkrijgbaar ad f. 2,50 nemen gaarne Uw bestelling op. Sedert sportbeoefening het onder werp is geworden van wetenschappe lijk onderzoek, is een evolutie gaande, die hier en daar naar de kracht van de revolutie neigt en dit ten aanzien van de vraag: Wat kan het menselijk lichaam presteren en hoe kan het menselijk lichaam deze prestatie be reiken Achter de kennis en kunde van de trainer (geschoold of practijkman) staat de „kille" wetenschapsman, die op grond van zijn onderzoekingen en thesen lang aanvaarde principes omverwerpt en geheel nieuwe wegen opent. Wegen naar succes in de zin Van: opvoering van de prestatie. 3e. de aanwending van mentale kracht op het juiste ogenblik. Hier mogen wij zover gaan, te be weren, dat zeer vele vertegenwoordi gers van ons land niet opgewassen bleken te zijn tegen andere nationali teiten, ja, meermalen met gevoelens van minderwaardigheid hun taak moesten verrichten. De laatste Olym pische Spelen in Helsinki hebben hiervan frappante staaltjes te zien ge geven. Ook deze mentale krachtsontwikke ling is aan doelbewuste training on derworpen en is een zagk van het in dividu zowel als van de collectiviteit. Over elk van deze drie onderwerpen is meer te zeggen; indien men de Schakel hiervoor geschikt acht en schrijver dezes in voldoende mate competent, dan zullen wij op een en ander nog gaarne verder ingaan. A. G. GLAS. OnderschriftGaarne verlenen wij plaatsruimte voor dit soort artikelen, die de sportproblemen van deze tijd willen analyseren. Red.) weg naar V> APOLLOLAAN 2 TEL. 712410 ti (Wettig gedeponeerd) Voor sportmasseurs gratis monsters beschikbaar Sport-beoefenaars yVanneer U in de sport gehinderd wordt door spierver moeidheid, spierpijn, spierstijlheid als gevolg van overtraining, verstuikingen, verzwikkingen, dan is bij uitstek geschikt om U daarvan te bevrijden. Eveheens zeer werkzaam bij rheumatiek, spit, rugpijn, stijve nek, kneuzingen hoofdpijn, insectenbeten etc., etc. Verkrijgbaar in apotheken en drogisterijen V. Baerlestraat 32, tel. 718085, Amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 12