Van Toen A.F.C. honderd jaar werd J.h. 6SS6R BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39, TEL. 720140 COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN BeQunstiqinq van onze aóveRteeRóens, houöt öe schakeL in stanö TOEN A.F.C. 100 jaar werd in 1995 verscheen een gedenk boek waarin veel aandacht besteed werd aan de periode 19551959, toen A.F.C. semi-prof was. De secretaris heeft zijn vertrouwelijke correspon dentie met een der geldgevers laten slingeren, die de samensteller van dat gedenkboek in extenso afdrukte: Amsterdam, 5 Aug. 1955. Beste Pim, Zoals je weet heeft de meerderheid van A.F.C. besloten het semi-profes- sicmalisme te aanvaarden, maar je weet ook, dat A.F.C. financieel nu niet bepaald om te gillen is. Gaarne zouden we je verzoeken een bedrag ter beschikking te stellen voor de oude club en daarvan ons eerste te betalen. Met hartelijke groeten als steeds je Wim. Amsterdam, 8 Aug. 1955 Beste Wim, Je brief van de 5e j.i. heb ik in goede orde ontvangen. Tja, wat zal ik ervan zeggen: het zijn moeilijke tijden. Maar je weet hoe 't gaat, voor de oude club hebben we allemaal wat over. Dok 5 er zat nog een aardige Panamees in van 20.000 ton heb ik verkocht en het bedrag heb ik in middels op de girorekening van A.F.C. laten storten. Veel succes toe gewenst in de competitie. Als steeds, je Pim. Amsterdam, 5 Aug. 1956. Beste Pim, Zoals je weet hebben we dit jaar geen gunstig seizoen gehad. Wij heb ben ons op het laatste nippertje kun nen handhaven doordat Broekse Boys degradeerde, maar je voelt wel, dat de publieke belangstelling zó gering was door de concurrentie van Blauw Wit, Ajax, DWS en de profclub Am sterdam" dat we nauwelijks genoeg hadden om de controleurs te betalen. De spelers hebben we van. de op brengst van dat dok kunnen betalen, maar je begrijpt wel, dat deze som thans op is. Ik vind het vervelend om weer bij je aan te kloppen, maar mis schien dat j.e nog iets voor je oude club kunt doen. Met vriendelijke groe ten, als steeds, je Wim. Amsterdam, 8 Aug. 1956 Beste Wim, Je brief van de 5e heb ik in goede orde ontvangen. Tja, wat zal ik je zeggen, het zijn moeilijke tijden en ik begrijp, dat ook A.F.C. een teleur stellend seizoen heeft gehad. Maar je weet hoe 't gaat, voor de oude club hebben we allemaal wat over. Dok 3 ook een aardig dok met een Zweed van 10.000 ton, die er in zat heb ik verkocht en het bedrag heb ik in middels op de girorekening van A.F.C. laten storten. Veel succes toe gewenst in de competitie, als steeds, je Pim. Amsterdam, 5 Aug. 1957. Beste Pim, Zoals je weet hebben we dit jaar geen gunstig seizoen gehad. Reeds in het begin van de competitie kregen een paar spelers enig ongenoegen, met als gevolg, dat beiden voor de rest van het jaar rust moesten hou den. Ze zijn al aardig aan de beteren de hand. Maar je voelt het wel, dat betekende een ernstige verzwakking voor het elftal en zo kon het dus ge beuren, dat wij ons ten koste van Ransdorp Vooruit nog maar net kon den handhaven. Je begrijpt natuurlijk, dat onder deze omstandigheden de publieke belangstelling tegenviel en tot onze spijt is de opbrengst van Dok 3 gespendeerd aan de betaling van de spelers. Ik vind het erg ver velend om weer bij je aan te kloppen, maar misschien dat je nog iets voor je oude club kunt doen. Met vriende lijke groeten, als steeds je Wim. Amsterdam, 8 Aug. 1957. Beste Wim, Je brief van de 5e j.l. heb ik in goede orde ontvangen. Tja, wat zal ik ervan zeggen, het zijn moeilijke tijden en ik begrijp, dat het ook voor A.F.C., mijn oude club niet gemakke lijk is. Maar je weet hoe 't gaat, voor de oude club hebben we allemaal wat over. Tot mijn spijt zit ik op 't ogen- ,blik wat krap in mijn dokken, maar ik heb de hand weten te leggen op een walvisvaarder, die ik verkocht heb. De opbrengst heb ik inmiddels laten storten op de girorekening van A.F.C. Veel succes toegewenst in de competitie, als steeds je Pim. Amsterdam, 5 Aug. 1958. Beste Pim, Zoals je weet hebben we dit jaar geen gunstig seizoen gehad. De on overdekte is ingezakt zodat we al di rect op hoge lasten zaten. Bovendien treffen we het slecht met de compe titie-indeling, want die was tamelijk sterk. Een geluk voor ons, dat Heer Hugowaardia er inzat want anders had het wel eens derde klas kunnen worden. Je begrijpt echter, dat de pu blieke belangstelling hierdoor niet groot was en tot onze spijt moet ik je meedelen, dat de opbrengst van de walvisvaarder geheel op is. Ik vind het erg vervelend om weer bij je aan te kloppen, maar misschien dat je nog wat voor je oude club kunt doen. Met vriendelijke groeten als steeds, je Wim. Amsterdam, 8 Aug. 1958. Beste Wim, Je brief van de 5e heb ik in goede orde ontvangen. Tja, wat zal ik ervan zeggen, het zijn moeilijke tijden en ik begrijp, dat ook A.F.C. moeilijk heden heeft. Maar je weet hoe 't gaat, voor de oude club hebben we allemaal wat over en ik heb daarom de Droog dok Maatschappij geliquideerd. De opbrengst heb ik inmiddels op de girorekening van A.F.C. gestort. Veel succes toegewenst in de competitie, als steeds, je Pim. Amsterdam, 5 Aug. 1959. Beste Pim, Tot mijn schrik vernam ik, dat je in grote moeilijkheden bent geraakt. Ik zag je verleden week Zaterdag met veters op de Dam staan en je zult willen geloven, dat de tranen mij in de ogen sprongen. Wij hebben ge meend de restanten van de ingezakte overdekte tribune te verkopen en de opbrengst is inmiddels op je giro rekening gestort. Hopende, dat je zult inzien, dat de oude club je niet in d.e steek laat en met vriendelijke groeten als steeds, je Wim. In het seizoen 19591960 speelde A.F.C. in de amateurcompetitie van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond. GEORGE WIJNAND. heRenqRacht 92 TEL. 41864-428(54, BEURS 41057 8

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 8