De Algemene Vergadering A.F.C.'s TOEKOMST NIET ROOSKLEURIG Redding nog mogelijk Sankt Wolfgang Bequnstiqmq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö TIJDENS de niet door velen bezoch te „Septembervergaderirfg" was een der belangrijkste punten de door de eerste penningmeester ingediende begroting voor het seizoen 1954 1955. Welnu, om met de deur in huis te vallen; het enkele jaren geleden ver gaarde kapitaaltje zal aan het eind van dit seizoen verdwenen zijn, welis waar niet als sneeuw voor de zon (we deden er negen jaren over) maar toch echt verdwenen. j Dit tekort zal hoofdzakelijk zijn toe te schrijven aan de verwachte rigou reuze vermindering der recettes. Het A.R.O.L.-Tournooi bracht dit jaar nog minder op dan verleden jaar, toen de tweede dag volkomen verregende. Voegen we hierbij het feit, dat de prestaties van het eerste elftal niet doen verwachten, dat het publiek naar ons veld zal stromen dan zullen we met de penningmeester tot de conclusie moeten komen, dat de toe komst er donker uitziet. Het eerste elftal alleen kan zorgen, dat de debet en creditkant weer glad zul len lopen. Toch is er nog een tweede categorie leden, die de moeilijkheden althans enigszins zouden kunnen helpen ver lichten. Het Corps Diplomobile kan minstens 600.voor de kas verdie nen. Het wekte dan ook terecht de ergernis van Jan Scheepstra op, dat de eerste gelegenheid (West-Frisia uit) onbenut voorbij wa-s gegaan. Uit ide gedachtenwisseling ter zake bleek, dat Ir Quint zijn gedachten reeds over dit punt had laten gaan. Autobezit ters geeft hem Uw steun! Kennelijk met het oog op een gro tere publieke belangstelling was het Bestuur het eens met de Heer Van Driel, die meende, dat het samenbren gen van alle Amsterdamse tweede klassers in één afdeling nagestreefd diende te worden. „Niettegenstaande energieke pogingen in deze richting bleef deze indeling ook dit jaar een vrome wens." Tijdens deze vergadering kwam weer eens het typische karakter van A.F.C. en de A.F.C.-ers tot uiting. Het agendapunt „Binnengekomen Stukken", dat gewoonlijk niet meer bevat dan het bericht van verhinde ring van Otto Sterman en enkele an dere Heren en dan ook niet meer tijd pleegt te nemen dan het goed de brand in een pijp jagen, werd nu oor zaak van een levendige discussie, waaraan door bijna de helft der aan wezigen werd deelgenomen. De aan leiding hiertoe was een binnengeko men stuk van de heer J. H. Wijnand, die hierin berichtte zich verplicht te gevoelen zijn vele functies in A.F.C. neer te leggen. Nadat velen, waarbij de door de voorzitter in zijn openingswoord har telijk begroete ereleden Galavazi en Van Ooy, hun licht over deze aange legenheid hadden laten schijnen, kon de heer Holtzappel, juist tot A.V.B.- ridder geslagen, met grote steun van de aanwezigen de heer Wijnand ge lukkig bewegen zijn bedanken in te trekken. De in de openingsspeech van de voorzitter gedane opwekking („zoekt eerst naar wat ons verenigt en dan pas naar wat ons scheidt' werd al dus reeds direct op waardige wijze in practijk gebracht. Verdienste In een klein „binnengekomen" speechje schilderde de Heer Max de Bruin de (vergadering de niet geringe verdiensten van de voorzitter, de heer Nico Holtzappel. Dat deze verdiensten in grote kring niet onopgemerkt zijn gebleven bewijst de benoeming tot Bondsridder van de A.V.B. Luid ap plaus, de felicitatie van de Heer De Bruin ondersteunend, bewees hoezeer de Vergadering met deze benoeming was ingenomen. Benoemingen De overgebleven punten der Agen da eisten niet zo veel tijd meer. De Sub-commissie A moet nu, gedragen op de jeugdige en brede schouders van Jan Meyer, Ad v. Dijk en Luus Donk, tot winnende A.V.B.-elftallen kunnen komen. Sub-commissie B, be staande uit de heren Ï3. Dorenbos, O. v. d. Heul, M. de Granje, H. van Teunenbroek en T. Wiggemansen met als toegevoegd secretaris de jonge coming-man Wim Kniese, zal probe ren de A.F.C.-jeugd te leiden op haar voetbalpad, dat, ook nu al, niet altijd glad geasphalteerd kan zijn. Jan Suurbeek, Cor Quint en Otto v. d. Heul gaan zorgen, dat de A.F.C.- ers zich tijdens de clubavond niet be hoeven te vervelen (omtrent hun plannen wordt elders in dit nummer iets uit de doeken gedaan). Slechts drie sprekers (ook al uniek in A.F.C.'s zestigjarige historie) vroegen voor de Rondvraag het woord. Gezien het grote belang van de woorden van twee hunner vraag ik gaarne apart hiervoor Uw aandacht. De derde spreker, de Heer Wijnand, vroeg het Bestuur aan de zieke Henk van Teunenbroek, een veelbelovende jongeman, de goede wensen van de Vergadering over te brengen. Hierna sloot de Heer Holtzappel de bijeenkomst, nogmaals met klem wij zende op de noodzaak om onderling de goede verstandhouding te bewaren, opdat de zestigjarige Club een eens gezind stel mannen en jongens onder haar banier kan scharen. JAN TJALLING. HET is de schuld van het terras van Weisses Röss'T' in Sankt Wolfgang am See in Salzkammergut. De son straalde, het meer lag te dro men, de Algen deden hun best op de prentbriefkaarten ie lij ken en de landwijn was, net, zoals landwijn tegen het mid daguur behoort te wezen. Toen kwam er een man met buiten landse bladen en hij had ook hei „Algemeen Handelsblad" van 30 Augustus. Daar moes ten dus instaan A.F.C.Ajax en H.C.C.A.C.C. Grote kop pen boven het proza van Gerrie Stallmann: A.C.C. kampioen van Nederland. Wally van Weelde 115 not out! Gerrie zal het mij vergeven, dat ik zijn ongetwijfeld soepele proza niet gelezen heb, maar aan de „koppen" genoeg had om blij te moede nog een „viertel" van dat voortreffelijke wijntje te bestellen. Terug in Holland heb ik een enthousiast stukje geschreven „over dit kampioenschap voor de Schakel". In dat stukje staan fouten, waarop George Wijnand mij op duidelijke wijze gewezen heeft. De meest enthousiaste critici van vaders plegen nu eenmaal zoons te zijn. Nu weet U, dat ten princi pale journalisten geen fouten maken. Als er iets meer dan normaal stoms in een krant staat, dan heeft de „zetterij het gedaan". Zo durf ik, te bewe ren, dat „ruim 30 jaren" in- plaats van „ruim 33 jaren" en „26 Augustus" inplaats van „29 Augustus" de schuld is van de zetterij. Maar dat die brave zetter van Jan Meijer in plaats van „draw" het woord overwinningheeft gezet, ge loven jullie toch niet. Peccavi, A.C.C. vrienden, maar het is toch eigenlijk de schuld van dat terrasje. De zon en het meer en die uit hun kracht gegroeide duinen en de landwijn en de koppen boven het ongetwijfeld soepele proza van Gerrie Stallmann. J. W. 7

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 7