Bondsridders „In diamanten gloed" Frans Heineman HET APOLLO-PAVILJOEN Sao-hcL- m q,tan,lu-e.fi$ Otto Nieuwenhuizen Wat iedere A.F.C.-er behoort te weten: ©e weg naar Ook voor besloten diners, lunches of partijen BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houör öe schakel in stanö ALOM, tot ill de kringen der hoog ste Amsterdamse autoriteiten, be staat grote waardering voor de ar beid van de mensen, die al hun vrije tijd besteden aan de belangen van een gemeenschap van enkele tiendui zenden voetballers. Gezien tegen de achtergrond van deze waardering is een benoeming tot Bondsridder van het District Am sterdam der K.N.V.B. (vroeger A.V.B.) een zeer grote eer. Zo'n be noeming houdt een erkenning van verdiensten in. Op deze plaats felici teren wij de heren Holtzappel en Van Gessel dan ook hartelijk met hun ridderschap. Tevens deed het ons genoegen te vernemen, dat een goed vriend van A.F.C. tot Bondsridder werd gesla gen. De heer Jac. v. d. Berg, de, A.F.C. een goed hart toedragende, Amsterdamse verslaggever van „De Sportkroniek" leverde een belangrij ke bijdrage tot het welslagen van het Bondsjubileum. Voor dit en andere arbeid t.b.v. de voetbalsport viel hem deze eer te beurt. Proficiat. Tijdens de ledenvergadering van 29 September j.l. hebben twee leden bij de Rondvraag het woord ge voerd. Hun opmerkingen zijn zo be langrijk, dat ik niet aarzel er afzon derlijk uw aandacht voor te vragen. Het zal U duidelijk zijn, dat feest vieren geld kost. Eveneens is het U duidelijk, dat het Jubileumcomité, dat deze manifestatie mogelijk moet ma ken niet bij A.F.C. kan aankloppen. Dit comité zal het dus van de A.F.C.- ers moeten hebben. U zult het met mij eens zijn, als ik zeg, dat het zestigjarig bestaan van de oudste club van Amsterdam op bij zondere wijze gevierd dient te wor den. Sta mij toe daarom de woorden van Henk Esser in Uw hoofd te hameren: „Er is nog niet genoeg geld bijeen ge bracht". Nog enkele maanden resten o,ns. Benut deze maanden. Neemt een voorbeeld aan die leden, die, omdat zij bezwaarlijk een sommetje ineens kunnen storten, zijn overgegaan tot maandelijkse betaling van een klein bedrag. Vier maal een knaak is ook een tientje. Evenals bij vroegere gelegenheden zal ook nu in een bijzonder drukwerk A.F.C.'s historie worden behandeld. Deze maal geschiedt dit op een ge heel nieuwe wijze. De samenstelling ligt in de. deskundige handen van Jo Wijnand. Niet op elke bladzijde zal tekst staan. Neen, bij de voorbereidingen is wel degelijk rekening gehouden met de wens van de vele zakenlieden on der U om in dit unieke geschrift, waarin over vijftig of honderd jaar nog zal worden gebladerd, Uw zaak of Uw artikel onder de aandacht der- duizenden lezers te brengen. Otto van der Heul neemt gaarne Uw tekst en/of cliché's in ontvangst. Eén teken naar hem en hij zal Ier op zitten als de spreekwoordelijke bok op de haverkist. Heeft U er wel eens bij stilgestaan, dat wanneer U Uw zaak opgeeft als donateur der A.F.C. er tweemaal ge heel gratis een publicatie in het Bulle tin plaats vindt. Eerst als Uw zaak wordt toegelaten tot de ballotage en later weer bij de aanneming. JAN TJALLING Boot- en Autolokken Overtoom 523, Amsterdam Tel. 84780 Een vertrouwd adres DE mededeling, dat Frans Heine man zich voor een aantal jaren in Bagdad moet gaan vestigen kwam voor velen, niet in het minst voor hemzelf als een donderslag bij heldere hemel. Zijn firma heeft hem daar ech ter nodig bij het binnenhalen van de katoenoogst. Wij zijn er zeker van, dat Frans daar wel zal kunnen aarden en over een jaar of wat als man in bonus zijn geliefde A.F.C. weer zal kunnen be groeten. Voor A.F.C. is dit afscheid een ver lies. Sedert vele jaren was Frans een welkome verschijning op de groene velden en juist nu hij op het punt stond, zij het schoorvoetend, zijn krachten op andere manieren aan A.F.C. te wijden moet hij zijn arbeids terrein verleggen. Voor ons is de glorie van Frans ge weest het aandeel, dat hij had in de 31 overwinning op Blauw-Wit in een bekerwedstrijd. Deze drie doel punten werden alle door Frans ge maakt. Heertje Ferwerda en Piet Al- tink, deel uitmakend van Blauw- Wit's achterhoede, toen de sterkste van Amsterdam, werden driemaal op dezelfde wijze, met enkele eenvoudige beenbewegingen verschalkt. Een blik in het mede te nemen foto album toont, dat Heineman in de voetsporen treedt van de „kolonia len"; in zijn hart neemt hij Mokum mee. In dat Mokum neemt A.F.C. een grote plaats in. Tijdens zijn afwezig heid zal het contact dan ook niet ver loren gaan. Intussen brengt dit vertrek mis schien nog een verlies met zich mede. Emmy Heineman, die zich over enke le maanden bij haar man zal voegen, heeft zich in zeer korte tijd ontwik keld tot een danseresje van het eerste plan. Wij hopen dan ook, dat haar plaats in de rijen van Jaap a Cohens girls niet door een ander behoeft te worden ingenomen. We zullen haar karakteristieke arm- en beenbewegin gen slechts node willen missen. Emmy en Frans, het ga jullie zeer goed. Over een jaar of vier spreken we elkaar nader. JAN TJALLING APOLLOLAAN 2 TEL. 712410

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 6