Van, v/oor en ov/er onze spelers Drukkerij Joh. Meijer Zoon 2 4 6 Bequnstipinq van onze aöveRteeRöeus, houöt öe schakel in stanö DIT eerste overzicht van het 2e elf tal wil ik beginnen met al dege nen, die zeggen dat het 2e zo'n ge makkelijke afdeling heeft en dus kampioen wordt, te waarschuwen niet te optimistisch te zijn. Er zijn er ook die zeggen, dat we iedere wedstrijd minstens 6 goals moeten maken, wat natuurlijk gemakkelijker gezegd dan gedaan is. Maar kijk eens naar al de gedegra deerde clubs waar we in de loop der jaren met het le tegen gespeeld heb ben. Clubs als W.F.C., O.S.V. enz. enz. wat toch heus altijd lastige tegen standers waren, zij behoren niet eens tot de besten in de 3e klasse, dus waarom wordt er dan zo gemakkelijk over een kampioenschap gesproken van het 2é? Dat we tot de kanshebbers behoren, geloof ik wel, maar voetbal is voet bal en geen rekensommetje. Op het ogenblik staan we bovenaan 6 punten uit 3 wedstrijden, maar er zijn nog meer clubs die nog ongesla gen zijn, dus er moet hard aangepakt worden willen we bovenaan blijven. G. t. H. ONZE tweede wedstrijd van dit sei zoen, tegen 't Gooi 3, mochten we zowaar op het eerste veld spelen. Denkt U eens in, wat het voor ons „krabbers en bijters" van de lagere elftallen betekent, wanneer we mogen spelen op het eerste veld. Het veld waarop de grote broers van het eerste triomfen vier(d)en. Er was een tijd, dat het voor een aanvoerder van een lager elftal gelijk stond met majesteitsschennis, wan neer hij de vinger maar naar dat veld uitstrekte. En nu zomaar toestem ming. Bedankt heren. Daar Dick Disselkoen weer bereid was zich te laten opstellen, verwacht te ik werkelijk een overwinning, want slechts een schutter in de voorhoede zou Uw Vierde wedstrijd na wedstrijd doen winnen. Het heeft niet zo mogen zijn alhoewel Dick toch twee mooie goals maakte. Een der doelpunten werd niet toegekend wegens buiten spel. Daan Perton deed ook nog zijn duit in de zak, maar 't Gooi wist vier maal op legale wijze het net te vin den. 24 dus en de tweede nederlaag in successie. Op 10 October trad een vastbe raden ploegje jongens aan om W.M.S. 2, ook al een koploper te gaan be strijden. Onder de ogen van twee commissieleden en twee vaders bracht Uw Vierde het tot een 52 overwinning. Misschien iets geflat teerd, maar de puntjes zijn binnen. Een ter elfder ure gewijzigde aan vangstijd was er oorzaak van, dat Bram Arnoldus ontbrak. Rein Akker man nam echter zeer voldoende zijn plaats in. Hans Caro, opgesteld voor de het Vaderland dienende Joop Link, en Nico Leloux, gewoon gepromo veerd, vormden samen met Rein de achterhoede (oue ghetrouwe Ab de Jong in het doel), aldus bewijzende dat het Vijfde zeer goede plaatsver vangers voor de middenhogere elftal len kan opleveren. Voeg daarbij een goede partij van onze „groen" Henny Boskamp en een wel zeer productieve bui van Henk de Groot (vier goals), dan is het U dui delijk, dat de overwinning ons deze keer niet kon ontgaan. Tot volgende maand. JAN TJALLING. HET is zo langzamerhand gewoonte geworden, dat het zesde een be hoorlijk figuur in de competitie slaat. Ook dit jaar wijzen de resultaten weer in die richting. Verheugend daarbij is dat, waren voorheen de ouderen meestal de steunpilaren van dit elftal, dit jaar is de jongere gene ratie wel de doorslaggevende factor bij de tot nu toe behaalde resultaten. Dank zij een geregeld trainingsbezoek waren deze jongelui in staat de ge hele wedstrijd in een behoorlijk tempo te spelen, hetgeen meestal in de tweede helft tot doelpunten heeft ge leid. Als U zich voor uitslagen inte- resteert, de resultaten zijn: DEC 3—AFC 6 1—5 AFC 6Heemskerk 2 31 RKAVIC 5—AFC 6 4—3 AFC 6—Fokke 3 5—2 Swift 6AFC 6 36 waarbij opgemerkt, dat de wedstrijd RKAVIC 5AFC 6 op een regen- Zondag gespeeld werd, waarop, m;n of meer duidelijk, de Afdelingswed strijden waren afgelast. Jammer genoeg voor het sportief spelende RKAVIC is deze wedstrijd voor de Bond niet gespeeld en blijft er voor ons de prettige situatie over dat wij vier gespeeld en vier gewon nen hebben. Met nabeschouwingen willen wij U niet vermoeien, de goals werden door de gehele voorhoede opgebracht en het noemen van namen zou m.i. daar om niet op zijn plaats zijn. Dat de stemming uitstekend is zult U begrij pen, het is gemakkelijk bij succes een prettige sfeer te kweken. Jongens, laten wij zorgen dat deze sfeer be houden blijft; al zal het ons heus wel eens niet meezitten, laten wij elkaar alleen maar opbeuren en aanmoedi gen; met critiek breng je een ander alleen maar uit zijn spel. Houdt een medespeler de bal iets te lang naar je zin, stort niet meteen je critiek over hem uit, want maar al te dikwijls zal hij je in het vuur van zijn spel niet eens gezien hebben. „Wie zonder zonde is, hij werpe de eerste steen". Nu wij toch aan het praten zijn over onze houding in het veld, nog even dit. Laten wij ons aanwennen onze tegenstanders zo sportief moge lijk tegemoet te treden. Met kleine dingen kun je dikwijls een prettige strijd een onaangenaam karakter ge ven. Haal eens een bal op al moet de tegenstander een ingooi of uittrap nemen, en trap de bal niet juist de andere kant op; laat hem een vrije trap rustig nemen en stap niet nog eens over de bal heen; reageer niet op een beslissing van de scheidsrech ter, ook hij doet zijn best en uiteinde- Vert.: J.G. DE VRIES WETERINGSCHANS 591 - AMSTERDAM - TELEFOON 35041 Kanaalstraat 132, Amsterdam-W. Telefoon 807 1 0 Uw adres voor beter drukwerk 4

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 4