Ons zestigjarig jubileum i Iïlaighall Heilig vuur ©ames- en Herenschoenen Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel m stanö DE tijd gaat snel tegenwoordig zeer snel zelfs. En al schrijven wij nu nog October 1954, voor wij het weten zal 1955 zich aankondigen. En onherroepelijk begint 1955 met de maand Januari, dat is zeker! Januari 1955 een wel zeer be langrijke maand voor onze club. Want op 18 Januari 1955 zal onze Good Old A.F.C. 60 jaar bestaan. De oud ste voetbalclub van Amsterdam zal dan haar diamanten feest gaan vie ren. En zoals U dat allen bekend is, willen wij dit twaalfde Lustrum op grootse en prettige wijze gaan her denken. Het hoogtepunt dezer feest viering zal wederom worden de op voering van de grote Revue „A.F.C. in Diamanten Gloed". Bij ons Gouden Feest tien jaar ge leden heeft A.F.C. de primeur gehad met haar grote Revue. En nu in 1955 zal ieder wederom versteld staan over wat Jaap a Cohen onze gasten en leden zal voorzetten. Uit de schoo klappen doen wij niets maar het wordt weer extra goed. Een keur corps AFCsters en AFCers repe teert reeds maanden lang onder de bezielende leiding van auteur Jaap a Cohen. Dit alles kost hem en alle deelneemsters en deelnemers veel tijd en opoffering, hetgeen zij echter zo graag voor onze A.F.C. over hebben. Maar de viering van ons feest, de opzet van onze Revue en alles wat daarmede samenhangt kost zeer veel geld. Enige maanden geleden hebben wij ons reeds tot de leden gewend met verzoek ons hun bijdrage voor dit feest toe te zenden. Er zijn giften binnengekomen, waarvoor wij zeer dankbaar zijn, doch het ontvangen bedrag is veel en veel te klein. Wij zouden zo graag zien dat alle A.F.C.-leden van groot en klein hun „steen" of „steentje" bijdroegen voor de opbouw van ons 60-jarig feest. Laat iedereen nu aan deze opbouw medehelpen en hun steen of steentje bijdragen door middel van een giro overschrijving op Postgirorekening No. 109401 van J. H. Esser, Heren gracht 92, Amsterdam, onder ver melding „Bijdrage 60 jaar A.F.C." Wanneer dan straks ons grote feest wordt gevierd, onze Revue wordt gespeeld, zult U allen kunnen zeggen: „daar heb ik ook aan mee geholpen." Zo moet'het zijn: Onze 60- jarig Jubileumviering voor en door alle A.F.C.ers! Zegt U nu alstublieft niet „de stem ming is er niet de hele voetballerij zit in de knoop." Het zou leuk zijn als het anders was. Maar dit doet niets af aan het feit, dat wij straks 60 jaar bestaan en dit jubileum opge wekt en goed en A.F.C. waardig wil len vieren. Kom aan, beste leden der A.F.C., nu niet langer gewacht de tijd dringt. Steunt ons, door meteen na het lezen dezer regels de pen te grij pen en Uw bijdrage te storten op Postgirorkening No. 109401. Elke gift hoe klein of hoe reusachtig groot is ons zo zeer welkom. Wij hebben vertrouwen op al onze A.F.C.-ers te mogen rekenen „van de kleinste adspirant tot het oudste lid!" De viering van het 60-jarig jubi leum van de A.F.C. een vreugde voor alle A.F.C.ers tot stand ge bracht door alle A.F.C.ers. Stort Uw bijdrage heden, of uiterlijk morgen op Postgiro No. 109401 ten name van J. H. Esser, Herengracht 92, Amsterdam. De Jubileum-Commissie AFC 60. JA, daar staan we nu met vijf ge speelde en verloren wedstrijden onderaan de ranglijst. En iedereen zegt: we hadden daar toch wel een punt verdiend, en diè nederlaag had ook best een overwinning kunnen zijn. We spelen niet slecht, we spelen soms goed. Na de wedstrijd tegen R.C.H. was men eigenlijk dik tevreden en bij de nabeschouwingen zagen we meer glundere gezichten dan met onze positie op het ogenblik te rijmen viel. Wat zit er dan fout, zal men zeggen? Waarom winnen wij geen wedstrij den? Ik ben eens jarenlang opgetrokken met twee athleten. Zij waren van ge lijke kracht. Als het op zuivere snel heid aankwam, moest Pietje toch eigenlijk winnen. Maar Jantje won altijd. Zij hebben elkaar misschien wel twintigmaal bestreden. En altijd heeft Jantje gewonnen, omdat hij de kunst verstond zijn wil op te leggen. Als je succes wilt hebben in de sport moet je in staat zijn je wil op te leggen aan de tegenstander. Je kunt zwakker zijn en toch je wil op leggen. Dan win je niet altijd, maar wel vaak. Het wordt nu tijd, dat wij met ons eerste elftal deze kunst leren verstaan. Voor goede wedstrijden zijn we dankbaar, overwinningen hebben we nodig. Er is gezegd: die gaan nu komen. Want zo goed spelend moeten MisDeze gevolgtrekking onder schrijf ik niet. Bij goed spel is iets anders onontbeerlijk: heilig vuur. Kon je nu maar zeggen tegen de water-en-vuur-man (zaliger nage dachtenis) geef mij 's effe voor drie stuivers heilig vuur, want A.F.C. moet Zondag winnen van Volendam uit. Maar zo is het niet. Er zijn geen water-en-vuur bazen meer en dus kun je ook geen heilig vuur meer kopen. Je moet het nu zelf maken. Zelf, met je eigen handen en je eigen kracht. Er zit niets anders op. Het moet in je branden tot het heilige vuur ont vlamt. En dan win je in de sport. Win je ook met het eerste elftal van A.F.C. Heilig vuur en dan je wil opleggen aan je tegenstander. Wat zit er toch veel in die sport. Er zit alles in, wat het leven geeft. Ons eerste elftal is niet slecht, ik ben het eens, maar het brandt nog niet! Onze Joop den Dek ker was in alle wedstrijden van dit seizoen tot Watersgraaf smeer uit onze vertrouwde keeper zonder meer. En tegen Watergraafsmeer was het er ineens: 't heilige vuur. En iedereen zag en voelde het en Joop kreeg een reuze-pers. Wij gaan winnen. Zo vast als een huis. Zodra 't heilig vuur niet meer smeult maar laait. Laaien moet het. En dan zijn we er. Gemis Ik mis in A.F.C. iets te veel de warme belangstelling der ouderen voor onze jeugd. Enige tientallen A.F.C.-ers beijveren zich voor onze welpen en juniores, de anderen lezen het bulletin. Er is veel rond voetbal en voetbal- politiek wat ons in deze dagen ver driet. Maar wat er ook gebeuren mag: handen-af van onze jeugd. Ik meen, dat één der grootste verdien sten van A.F.C., zoi niet de grootste, het jfeït is, dat zovele ouderen weten, dat een stuk v an him opvoeding naar het leven lag in en rond A.F.C. Niet uit onbescheidenheid mijner zijds maar als gevolg van een bespre king in de gecombineerde vergade ring onzer commissies, wil ik hier tot alle ouderex A.F.C.-ers het verzoek Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 2

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 2