Tijgerbalsem Amateurs en profs Grand Prix cFA.F.C. Rectificatie C.V. Polycorn v. Baerlestraat Begunstiging van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö 10 Zuiver amateurisme, dat vind je nog bij A.F.C., ik heb het met eigen ogen aanschouwd, ik heb de spelers gezien die met gebenedijde overgave op kliedernatte velden hun nimmer te blussen voetballiefde botvieren! En U moet niet geloven dat één hunner een borreltje of uitsmijter aangeboden krijgt, NEEN! Deze zui vere amateurs geven zich geheel en met onbaatzuchtige liefde voor A.F.C! Ze dragen allen bekende en roemrijke A.F.C.-namen, ze zijn met de Club vergroeid, en toch Ze worden amper geduld en er wordt veel op ze gemopperd, op die kleine A.F.C.-jongetjes. Maar laat de meest verstokte kinderlawaai-hater eens even zijn glaasje neerzetten, zijn discours over de „gemiste kansen" staken, en die troep kleine, klieder- natte, moddervette A.F.C.-jongetjes in hun heuse A.F.C.-truitjes in ogen schouw nemen, die Zondags laat van het veld afgeplukt worden Nu eventjes peinzen, en niet wild worden: het is de toekomst van A.F.C., de geboren A.F.C.-ers, die zich later voor altijd aan hun club gebonden zullen voelen. Deze minia- tuur-A.F.C.-ertjes groeien met elkaar op, en dat is de beste basis voor hechte vriendschap en clubliefde. Maar daarnaast is het noodzakelijk, dat de ouders hun de meest elemen taire begrippen van wellevendheid bij brengen. Wat zouden wij over tien vijftien jaar zonder deze generatie zijn? Het gaat alles zo gauw: onze oudste loopt al door de A.F.C.-domeinen te slingeren, met het nonchalante air van met 140 gewonnen te hebben; z'n jongere broer stond tijdens de wed strijd te vertwijfelen, dat het 141 zou worden! Kleine kinderen, kleine zorgen; ik heb m'n zoons nog maar niet plomp verloren verteld, dat hun vader Prof geworden is: 2 X per week een wed strijd plus verval. Nu zullen we einde lijk een nieuwe wagen kunnen kopen, en eigen borreltjes betalen is er niet meer bij! Wat een leven! We kregen de reglementen en voor schriften thuisgestuurd: half 7 op staan, ochtendgymnastiek, 30 hazel noten op schijfjes rauwe tomaat nutti gen, plakje ui toe en dan ademha lingsoefeningen; 40 min. touwtjesprin gen en dan snelwandelen door het dorp (met rugnummer). Op de terug weg vuilnisbak mee naar boven bren gen Nu v is het zo dór, dat de andere bladen van de aanwijzingen wegge waaid zijn, en nu staat mijn man nog steeds met die beroerde vuilnisbak So long! (and só dear...). Geluk kig zijn ze hem met een soort dieve- wagen komen ophalen voor de eerste training; terug moest hij lopen, en dat was héél héél erg! Geradbraakt kwam hij thuis, keek met holle ogen, gaf geen kik meer en dook prompt om 9 uur in bed (naar ik verneem, heb ben meerdere Profs bij deze eerste trainings-vuurdoop hun laatste adem uitgeblazen, ze zijn teruggegaan naar amateurs-met-kapsones De eerste wedstrijd, tegen Dynamo, volgde ik via de radio; geen pen kan mijn zenuwen beschrijven: bij elke misstrap een tientje aftrekken, bij elk doelpunt 100,bijtellen; het was Dynamo die met 130 won Wezenloos zat ik in het donkere halletje op m'n man te wachten; daar hoorde ik een suf gestommel en als een geest kwam hij de trap op. Bij de gasmeter zette hij z'n koffer neër. Ik hield m'n adem in, hij grabbelde ach ter de meter en ik hoorde „klok, klok, klok, klok!" en daarna een langge rekte bevrijdende zucht „aaahh! De rug mijns mans rechtte zich, maar snel bukte hij zich wéér en daar klonk het wederom „klok, klok, klok, klok!" met een kordaat „hoeèhü!" En daar, zie het wonder! en daar kwam mijn eigen lieve mannetje weer thuis, rechtop van lijf en leden en zingende: „Hij maag er zijn, hij maag er zijn „Dag Prof!" begroette ik hem. „Wat prof, wat prof! Ik ga terug naar de veteranen!!" Dus weduwe blijf ik evengoed EEN AANGETROUWDE OBAT-MATJAN (Wettig gedeponeerd Voor sportmasseurs gratis monsters beschikbaar HET trio Suurbeek-Quint-Van der Heul heeft kennelijk m'et enthou siasme en plezier de schouders gezet onder de werkzaamheden, welke er toe kunnen leiden, dat de attractie van onze legendarische clubavonden wordt verhoogd. Bleven de activitei ten tijdens hun korte optreden be perkt tot de organisatie van enkele sweepstakes, nu staan er toch grote gebeurtenissen op het programma. Op ,25 October a.s. beginnen de wedstrijden om de Grand Prix d'A.F.C. In een soort omnium zal worden uitgemaakt wie zich de beste gezel schapsspeler zal mogen noemen. Zo als de Jordaner het zo kernachtig weet te zeggen is „sjoege meer dan kracht". Daar de A.F.C.-ers over het algemeen niet geheel van sjoege zijn gespeend, staat ons spannende strijd te wachten. De totaalscores, behaald bij klaver jassen, biljarten met vier en drie bal len, autoraces etc. etc. zullen uit- delijk de grote winnaar aanwijzen. Hierbij maken wij U er op attent, dat in het vorige nummer van de Schakel, het telefoonnummervan Kleermakerij SIERHUIS verkeerd is opgenomen. Dit moet zijn 729315. Sport-beoefenaars Wanneer U in de sport gehinderd wordt door spiervermoeidheid, spierpijn, spierstijfheid als ge volg van overtraining, ver stuikingen, verzwikkingen, dan is bij uitstek geschikt om U daarvan te bevrijden. Eveneens zeer werkzaam bij rheu- matiek, spit, rugpijn, stijve, nek, kneuzingen, hoofdpijn, insecten beten etc. n en drogisterijen 32, tel. 718085, Amsterdam Verkrijgbaar in apotheke

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 10