Mixed Pickles Nieuu/ idee? HET APOLLO-PAVILJOEN" Wat iedere A.F.C.-er behoort te weten: ©e weg naar Ook voor besloten diners, lunches of partijen Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeps, houöt öe schakel in stanö (vervolg) want de Golf van Biscaye kan bar en boos zijn. Misschien dat het schip niet zinkt, maar na wéér een nieuwe klap water is het, of die ouwe schuit moeilijker haar boeg laat opkomen en als er nu maar niet direct een nieuwe breker achteraan komt... In zulke omstandigheden is herstel overigens nog best mogelijk. Het schip moet dan eens flink in het dok. Niet een kwastje hier en een stukje in de railing daar maar een genadeloze survey, waarbij alles over de muur gedonderd wordt, dat niet of niet meer wil deugen. En dan een bemanning aan boord, die hart heeft voor die ouwe s.chuit, omdat er nog iets nobels in haar lijnen zit, omdat het toch nog een schip, met een ziel is. En met een stel officieren, dat van geen compromis wil horen met narrige bootslui kanke rende matrozen of een stiekum de lijn trekkende donkeyman. Maar dat durft in te grijpen tegenóver een ieder, hoog of laag, die niet zijn ziel en zaligheid voor die ouwe, nobele schuit wil over hebben. Het schip, die ouwe A.F.C.-schuit, moet straks uitvaren voor de 60ste reis. Er zal heel wat geëist wor den, om die reis tot een goed einde te brengen. Gooi het geparfumeerde sigaretje nu maar weg het wordt tijd voor een fikse pruim, als er „voor en achter" gefloten wordt. En wie punt, punt, punt, punt nou niet wil doen, wat er gezegd wordt, laat die nou als de geoliede bliksem met het laatste havenbootje naar huis varen, voor wij hem punt, punt,- punt, punt straks in volle zee bij stormweer als waardeloze ballast over boord keilen. Goede vaart en behouden thuiskomst. j w Men hoort zo vaak vertellen, dat, wanneer A.F.C. voor welk doel dan ook, een beroep doet op de portemon- naie der leden, dit beroep wordt be antwoord door één en dezelfde groep A.F.C.-ers. Zou het niet mogelijk zijn om, ten einde A.F.C.'s 1672 goed door te ko men, het volgende plannetje in te voeren. Laat de spelers het nadelige doel- punten-saldo vergoeden. Als n'impor- te welk A.F.C.-elftal met 42 ver liest, dan betalen de spelers voor elke goal verschil een klein bedragje. Ad- spiranten een cent, junioren 5 cent en senioren 10 cent. De diverse eindstanden heb ik niet ■meer zo in 't hoofd, maar ik geloof zeker, dat A.F.C. in 't afgelopen sei zoen een aardige bijdrage had kun nen ontvangen. Misschien krijgen we dan weer winnende elftallen, want slechts ne derlagen kosten geld. Zou dit het geval zijn (en ik ben er zeker van, dat Bestuur en leden op dit risico niets liever willen) dan kun nen we nog altijd de tegengoals laten vergoeden. JAN TJALLING (vervolg Lekker mis) mijn „Lekker mis!" rijp was. Met een windsterkte No. 11 slingerde ik met overgave mijn Rol het luchtruim in, maar de gevolgen waren fantastisch: het verkeer, dat groen moest rijden, deed róód, en wat stil moest staan schóót vooruit, en de agent met lang zame stappen op me af Dus ik maar op dat bankje in het Vondelpark. Naarstig sla ik lege bladzijden om, ik ben geheel gecon centreerd Gelukkig komen Visser en Quint er niet aangedrenteld, of is Valk aan het rondjes rijden, zoals een dikke kwart eeuw geleden, want dan had ik steeds óp moeten kijken en mijn vriendin aanstoten „Lekker mis!" gil ik naar ik dacht precies op tijd! Een mollige meneer struikelt van schrik over een boomstronk, staat moeizaam op en zegt „Constant Knudde!" als hij naast mij gaat zitten. Zuchtend begin ik opnieuw e'n als ik bij bladzij 13 blanco ben, zegt hij wéér „Constant Knudde!" Natuurlijk werd dat ruzie. Toen h^ een adems- beurt had, ontpopte hij zich als mijn collega Constant van het Hobbel paard... „Aangetrouwde, je bent een kaffer! Ik kom de copy halen voor de Schakel!" brieste hij, zich 't voor hoofd deppend. „Constant Knudde!" begon ik, „die is..." „Lekker mis!" souffleerde hij. EEN AANGETROUWDE APOEJ.OLAAN 2 TEL. 712410 8

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 8