Trafningsklassement 1953-1954 BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö bij hun taak om de neergang van A.F.C. te helpen ombuigen naar om hoog. Keuzecommissies Teneinde een grotere eenheid te be reiken en tevens met het doel jon gere „veteranen" routine te doen ver krijgen, zo legde Jaap van Nek uit, wilde men een vijfmanschap voor het coachen der K.N.V.B.-elftallen instel len. Een drietal vroede mannen blijft de elftallen 5, 6 en 7 samenstellen. Enkele aanwezigen meenden, dat de jeugdige leeftijd van enige candidaten hun welslagen als elftalcommissaris in de weg zou staan. (De jongste se rieuze candidaat was Cor Kerker, die al twee of meer jaren tamelijk suc cesvol met dit bijltje hakt.) Op deze en andere gronden stemden 15 leden tegen het voorstel tot samenvoeging. Daar er derhalve 51 voorstemmers waren, werd het voorstel aanvaard. Toen de kruitdamp na stemming en herstemming voor de elftalcom missie was opgetrokken, bleken de volgende Heren gekozen te zijn: Glas, Kerker, Kleyn, Van Nek en Van der Voort. Dat het hun gegeven moge zijn te bewerkstelligen, dat de spor tieve prestaties de elftallen weer een hogere plaats op de ranglijst en in de hoofden en harten der diverse tegen standers zullen doen innemen. De scheidende werkers t.w. Eiser man (voor wie deze arbeid ..een eer en een plezier" is geweest), Van Ma nen, Van Rijn en Wiggemansen werd de presidentiële dank betuigd. Zij zullen zeker in de toekomst nog hun krachten aan A.F.C. willen wijden. Jan Meijer Jr., die zich uitsluitend tot het werk in de subcommissie voelt aangetrokken, kreeg nog geen mede werkers. Deze affaire zal nog onder werp van nader overleg tussen Be stuur en Elftalcommissie zijn. Nadat de Jeugdcommissie, de kas- commissie, de enquêtecommissie en de pers- en propagandacommissie, zij het met een enkele wijziging, bij ac clamatie werden herkozen, was de vergadering genaderd tot punt 16 van de agenda. Wederopneming Dit zeer belangrijke punt prijkte op de agenda om het Bestuur de ge legenheid te geven eens te peilen welke gevoelens bij de leden leven met betrekking tot eventuele weder opneming in de club van destijds op advies van de Zuiveringscommissie afgevoerde leden. Na enkele opmer kingen van dr Van Driel (hear, hear) en Jan Scheepstra inzake insluiping van „foute", doch onbekende lieden, bracht George Wijnand op felle, be wogen wijze de kennelijk heersende mening der aanwezigen onder woor den. „Mensen, die destijds zonder leedwezen hebben toegezien bij het wegvoeren van onze joodse leden en die de fusillades /hebben gerechtvaar digd kunnen geen lid van A.F.C. wor den. Hun lidmaatschap zou de her denking op 4 Mei van onze gevallenen tot een aanfluiting maken." DOOR de Secretaris van de Elftalcommissie is het volgende klassement opgemaakt over het seizoen 1953-1954, aanvang 9 Juli 1953, einde 29 April 1954, waarin 74 trainingsdagen lagen: Aantal Naam trainingsdagen Elftal Percentage C. Colijn 62 1 83.8% G. ter Horst 59 2 79.7% B. Arnoldus 56 3/2 75.6% W. v. d. Hurk 52 2 70.2% P. Meijer 51 2/1 68.9% W. Rutte 47 3 63.5% C. Bouwens 46 1 62 J. de Waal 45 2/4 60 R. Herok 44 3/2 58.1% H. Briedé 43 2 58 A. Bookelman1 43 1 58 J. Engelkes 43 3/1 58 L. Bijker 40 1 54 Het gemiddelde percentage, berekend over de eerste 12 spelers is in het afgelopen seizoen 66.49, terwijl dit in het vorige seizoen (1952-'53) 67 was, een lichte teruggang dus. In een ander opzicht is er enige vooruitgang te bespeuren: No. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8 9. 10. 11. 12. 13. In het seizoen 1952-1953 trainden meer dan 30 dagen 11 spelers van 20 tot 30 dagen 9 spelers van 10 tot 20 dagen 15 spelers In het seizoen 1953-1954 trainden: meer dan 30 dagen 16 spelers van 20 tot 30 dagen 10 spelers van 10 tot 20 dagen 7 spelers De resultaten, in het afgelopen seizoen bereikt, mogen misschien niet groots zijn, zij zouden veel slechter zijn, als wij niet hadden beschikt over een goede trainer. HET TRAINEN HOUDT ONS IN DE TWEEDE KLASSE EN KAN ONS IN DE EERSTE KLASSE BRENGEN! STORT UW BIJDRAGE IN HET TRAININGSFONDS Postrekening 85086 ten name van de heer S. de Waal, Donarstraat 6, A'dam. Uit de dreunende onderstreping van deze woorden door de vergadering kon het Bestuur zijn conclusies trek ken. Rondvraag Op een desbetreffende vraag van Jan Scheepstra deelde de voorzitter mede, dat slechts drie donateurs heb ben bedankt na het bekendmaken der contributieverhogingen. De op de vo rige vergadering door Jan van Ko peren geuite vrees is dus gelukkig niet bewaarheid. Een suggestie van Siem de Waal inzake het aanstellen van een vaste leider voor het eerste elftal zal door Bestuur en Elftalcommissie bestu deerd worden. Jaap van Nek, namens zijn pasbe noemde collega's dankend voor het in hen gestelde vertrouwen, haalde Coen Colijn als meest trouwe trai- ningsavondbezoeker voor het voet licht. Door omstandigheden was het toepasselijke geschenk niet ter ver gadering aanwezig. Coen's glundere glimlach bewees echter, dat van te leurstelling geen sprake was. Theo van Nigtevegt, blijkbaar ver ontrust door het late uur, vroeg of het niet mogelijk zou zijn de jaarver slagen van penningmeester en secre taris in gestencilde vorm bij de leden thuis te bezorgen. Holtzappel meen de echter, dat, gezien het vertrouwe lijke karakter van deze jaarstukken, publicatie op grote schaal niet wen selijk is. Overigens was het late be- ginuur van deze vergadering veroor zaakt door de wedstrijd D.W.S. Eindhoven. Het zou toch niet wel doenlijk zijn geweest om ons erelid Dick Bessem, door een star vasthou den aan het beginuur, concurrentie aan te doen. Arie Mets, met reminiscenties aan senator Duymaer van Twist, bracht voorzitter en Bestuur hulde voor de wijze waarop zij gedurende het af gelopen jaar de club hebben „ge rund" en betuigde in het bijzonder Nico dank voor zijn tactvolle leiding van deze moeilijke vergadering. In zijn slotwoord constateerde de voorzitter met vreugde de aanwezig heid van zovele nog actieve voetbal lers. Van hen hangt toch op de eer ste plaats af of de club in de Neder landse voetbalwereld naam en faam zal behouden. Het grote doel van A.F.C. is nog altijd goed en prettig voetballen. Restte spreker nog te danken voor de goede toon, welke bij alle debatten werd bewaard. Om ongeveer 1 uur kreeg de ver gadering gelegenheid haar vertrou wen in Bestuur en Vereniging door 'n daverend handgeklap tot uiting te brengen. JAN TJALLING 3

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 3