Moeilijk seizoen afgesloten DRUK BEZOCHTE „ALGEMENE" [De heerlijke koffie, Handels onderneming „Koetosari" Begunstiging van onze aöveRteeRöeRs, houöt öe schakel in stanó EN GLIMLACH sierde nog het gelaat van vele aanwezigen toen de voorzitter om 9.05 uur de verga dering opende. De overwinning van D.W.S. op Eindhoven, behaald door middel van zeer goed voetbal, deed de A.F.C.-ers als goede Amsterdam mers kennelijk deugd. In zijn openingsspeech heette ',Nico Holtzappel in het bijzonder de beide aanwezige ereleden, Arie Mets en Jaap van Nek van harte welkom. Het wel en wee van onze club werd nog eens uit de historie van het af gelopen jaar naar voren gehaald. Lang bleef de voorzitter stil staan bij het verscheiden van Fred Sabelson, Ernst v. Ooy en Dick Doets; A.F.C.- ers op wier werkkracht (ieder op zijn terrein) nooit tevergeefs een beroep werd gedaan. Ook het overlijden van de donateurs Drubbel en Kuijer werd gememoreerd en de vergadering kreeg gelegenheid staande enkele ogenblikken in gedachten bij al deze mannen te verwijlen. Na het met nadruk beklemtoonde verzoek aan alle leden en donateurs, om toch vooral in ons zestigste le vensjaar A.F.C., op welk gebied dan ook, op waardige wijze te vertegen woordigen, besloot Nico onder luid applaus, zijn welkomstwoorden, om even daarna wederom op te staan, teneinde onze kampioenen (ja, die hadden we ook dit jaar) met gepaste huldebetuigingen de herinneringsoor konden aan te bieden. Voor het zesde elftal, dat helaas niet tot promotie kon komen, werden deze in ontvangst genomen door aanvoerder Donk. Lei der Voorneveld, wiens mentale kracht dit succes medehielp te berei ken, ontving de diploma's voor onze Junioren I. Na goedkeuring van de door Ger Stallmann voorgelezen notulen van de buitengewone, algemene vergade ring kreeg de eerste secretaris het woord. Elke aanwezige zette zich reeds schrap, maar het slechts twee maal voor een tongsmering onder broken verslag duurde dit keer niet ruim een uur. Op bondige wijze zon der ook maar de kleinste gebeurtenis over te slaan, werd de aanwezigen het, aan teleurstellingen zo rijke, af gelopen seizoen weer in herinnering gebracht. We zagen weer de reeks nederlagen van het eerste; we verna men weer van de administratieve fout (door niemand meer betreurd dan door spreker), welke het tweede deed kelderen; we lachten weer bij het schier miraculeuze herstel van 't vierde. Wim van Teunenbroek meende te hebben opgemerkt, dat diverse oude re leden het clubleven niet meer zo intens meemaken, als zij plachten te doen. Wij kunnen de oorzaken hier van slechts bevroeden, maar ons dunkt, dat de gelegenheid ook dit jaar niet heeft ontbroken. Kien- avond, Nieuwjaarsreunie, Oudejaars avond, Jaardiner en, van een andere orde, maar toch clubleven, de Her denking op 4 Mei, mochten zich in grote belangstelling verheugen. Dat ook deze oudere leden hun club trouw blijven bewijst de stand van zaken op 1 Mei 1954, waaruit blijkt, dat A.F.C. slechts één lid minder tel de dan op 1 Mei 1953. Na het voorlezen der competitie standen toonde een blik op het hor loge, dat de met applaus beloonde voordracht, de Heer van Teunenbroek slechts 31 minuten had gekost. De voorzitter betuigde namens de verga dering dank. Bespaard In Amerika doet het verhaaltje van het Hollandse jongetje, dat door middel van zijn duim het lage land voor een watersnood behoedde, nog steeds opgeld. A.F.C. kent ook een jongen, die zijn duim voor het gat pleegt te houden. Deze duim is welis waar niet zo machtig als die van Hans Brinkert; de A.F.C.-bodem blijft niet volkomen vrij van water, maar verder dan de knieën komt het, soms dodelijke vocht, toch niet. Het tekort, waartussen, volgens de toen alom heersende mening geen speld te krij gen viel, is dank zij de duimen van Lou Woudstra 2.200,meegeval len. Op posten, waar zo op het oog geen rooie cent te beknibbelen leek, werden burgermanssalarissen bezui nigd. Op „Reis- en Verblijfkosten", toch al niet hoog, maar liefst elfhon derd gulden. Toch blijft de Heer Woudstra, zo als het een goed penningmeester be taamt, de toekomst donker inzien. Zijns inziens moeten de A.F.C.-ers toch vooral beseffen, dat met hun contributie slechts de normale lo pende uitgaven bestreden kunnen worden. Buiten de dagelijkse orde vallende manifestaties eisen buiten gewone offers. Het gironummer van Henk Esser (109401) maakt bijvoor beeld nog veel te weinig deel uit van de gedachtenwereld der leden. Een schande is het, dat nog een tamelijk groot bedrag aan achterstallige con tributie te vorderen is. Bedenkt toch, dat een man als Henk v. d. Hurk, die indertijd ook voor zijn plezier lid van de Club is geworden nu bedankt voor de functie van tweede penningmees ter. Een der redenen voor dit bedan ken is het gebrek aan medewerking van de leden bij de inning der contri butie. Spreker besloot zijn verslag met de hoop uit te spheken, dat het seizoen 1954'55 een voor A.F.C. voorspoe dig jaar zou mogen blijken. Uit de redactie van het voorstel tot decharge van de penningmeester welke redactie de voorzitter aanlei ding gaf te veronderstellen, dat dit belangrijke stuk op een laat uur was samengesteld, kon de vergadering vernemen, dat boeken en bescheiden uitstekend in orde waren bevonden. Décharge werd dan ook onmiddellijk verleend. Na enkele hamerstukken, o.a. be treffende de verrassingswedstrijd, kwam de Bestuursverkiezing aan de beurt. Bestuursverkiezing De enige functionaris, die zich niet herkiesbaar stelde, was Henk v. d. Hurk en daar de voorzitter bij en kele candidaatsstelling werd herko zen, moesten de overige acht be stuursleden (waarvoor negen candi- daten) door de vergadering worden benoemd. Het ijlings aangestelde stembureau, gevormd door Ouwe Dis, v. d. Velden Erdbrink en Wim Staats, kon reeds spoedig de resultaten me dedelen. Daar uit de aantallen uitge brachte stemmen bleek, dat velen dr M. van Driel liever vóór dan achter de groene tafel zagen zitten, trok deze hieruit de consequenties en liet zijn plaats (zonder de vereiste her stemming) over aan Tonny Knopper, terwijl ook Gijs N'ijman zich gekozen z;V?- Onder dankwoorden van de Praeses verlieten de Heren Van Driel en Van der Hurk hun zetels, welke onmiddellijk werden ingenomen door de hartelijk begroete nieuwgekozenen. Wij wensen hun moed en vertrouwen die U op het clubhuis drinkt, wordt geleverd door: Hooimarkt 8, Haarlem 2

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 2