-SCHAKEL Uit de Kapïteinshut ?SSI=0=0=|Xb3 i"'Z&s&lI 1895 ©it is de Schakel, die komt binden, ©e oude club aan d' oude vrinden. Redacteur: J. H. Wijnand. Ridderlaan 67. Den Haag, tel. 777197 - Pl.verv. Redacteur: J. Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50. Adam Administrateur: O. J. v.d. Heul. Gerrit v.d. Veenstraat 118, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam W. 32e Jaargang Juli 1954 No. 10 ten ONS tweede elf tal is dus dit seizoen 't kind van de rekening ge worden. Of liever, het kind van de pymisrekening. ;i Want het was in- I derdaad een serie misrekeningen, waarvan dit elftal slotte het slachtoffer werd. Het begon met de misrekening in onze ogen een alleszins vergeef lijke vergissing die er de oorzaak van was, dat onze jongens om twee uur in plaats van om half twaalf te gen O.V.V.O. 2 in het veld kwamen. Daarna rekenden we er op, dat het Bondsbestuur begrip zou tonen voor ons standpunt en het te laat komen zou aanmerken als „verschoonbaar verzuim". Tweede misrekening. Ver volgens hadden we gehoopt, dat de Amsterdamse clubs die elftallen in deze afdeling hebben, een sportieve oplossing zouden prefereren boven een formalistische. Derde misreke ning, met welk een bittere bijsmaak! Ieder, die nog enig gevoel voor sportiviteit heeft zal toch moeten er kennen, dat het uiterst onbevredigend is, dat A.F.C. 2 degradeert door deze twee extra en onverdiende verlies- punten, terwijl het zonder deze „straf" op de vierde plaats geëindigd zou zijn! Zo'n straf is buiten alle pro porties en tegen alle redelijkheid in. Wat toch is de bedoeling van het re glementsartikel Vroeger verloor het elftal, dat niet opkwam, met 50 en daarmee was het klaar. In die tijd was aan het eind van de competitie het doelge- middelde ook nog van belang. Het gevolg hiervan was, dat een ploeg, die om een of andere reden verzwakt zou moeten uitkomen, liever niet op kwam dan met grote cijfers te wor den ingemaakt. Die 50 was altijd nog voordeliger. Tegen dit opzette lijke, onsportieve niet opkomen heeft het reglement toen de bepaling ge vonden van de 2 verliespunten plus het overspelen van de wedstrijd. Is het nu redelijk om deze maat regel maar domweg toe te passen in alle gevallen van niet-opkomen Zou men niet wat meer onderscheid mo gen verwachten? Zelfs als we het verzuim niet verschoonbaar zouden achten, zelfs als het een gewone fout zou zijn geweest, dan nog zou het on billijke van jdeze straf de toepassing ervan moeten beperken tot de geval len van echte kwade trouw. Nog sterker klemt dit, nu wij vol komen te goeder trouw op een ver keerd aangegeven aanvangsuur aan traden. En beslist onbevredigend uit sportief oogpunt is het, da-t hierdoor een eervolle vierde plaats wordt ver anderd in de noodlottige laatste, die degradatie betekent. Wij hopen en wij vertrouwen, dat het Bestuur van de K.N.V.B. ook het onbevredigende van deze gang van zaken zal inzien en dat het een spor tieve oplossing weet te geven. Het heeft getoond voor grote moeilijkhe den grote middelen te kunnen vin den; moge het ook voor de kleinere problemen een besluit weten te ne men, dat volledig in overeenstemming is met de beginselen van de sporti viteit! We spraken hierboven van de grote middelen die de K.N.V.B. toepast bij grote moeilijkheden. Iedereen zal be grepen hebben, dat Ik het oog had op de voorstellen van het Bondsbe stuur om betaling van spelers toe te staan en op zijn besluit om een hoofdklasse in te stellen. Meer dan twee jaar geleden al heb ik op deze zelfde plaats, in een verge lijking van de voetbalbond met een schip dat in het dok ligt, gezegd dat dit schip eerst dan up to date zal zijn, als enige eerste klas hutten zul len worden weggebroken en vervan gen door de luxe-hut van de hoofd klasse, en als het huidige fooienstel sel plaats maakt voor een redelijke bezoldiging van sommige leden van de bemanning. Daar gaat het nu aar dig op lijken. Ons Bondsbestuur toont nu tenmin ste eens, dat het wèl leiding weet te geven, dat het weet door te tasten en dat het, met inachtneming van de de mocratische beginselen, kloeke en vérstrekkende besluiten weet te ne men, die stellig het Nederlandse voetbal uit de impasse kunnen hel pen, waarin het verzeild was ge raakt. Welke gevolgen deze omwenteling voor A.F.C. zal hebben, ligt nog in de schoot van de toekomst verbor gen. Eén ding staat vast; A.F.C. blijft A.F.C. en „wat ook ooit gebeu ren zal, wij blijven fier ons rood zwart dragen!" HOLTZAPPEL

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 1