Heineken's Zomer-gezu/am jST'-ü Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö MET verbijsterende snelheid vliedt deze „zomer" weer voorbij. De onweders en plaatselijke regenbuien zijn niet van de lucht geweest. Zomersporters doen al het mogelijke om de buit zo volledig mogelijk binnen te halen. En de afschrijving op de ligstoelen kan tot het minimum beperkt blijven. Ik schrijf dit in de derde week van Juni. Misschien is het straks, wanneer deze zomerse Schakel het licht ziet, wat opgezomerd. Het zou, normaal genomen, geheel in de lijn liggen als ik (of zo een andere idioot) iets over Cricket? ging schrijven in het clubblad van de AFC. Doch buiten het vaste kringetje van cricketminnende AFC-ers is er, vooral onder onze voetbaljeugd, momenteel zó weinig interesse voor deze ver maledijde zomersport, dat we het langzamerhand wel geloven en ter be vrediging van andere hartstochten, wel moeten over gaan naar het opge pompte „Vijffie". Veel schokkende dingen zijn er heus niet gebeurd. Hongarije heeft de wereld getoond, dat er geen stop- perspillen bestaan en Engeland ver loor zijn verschrikkelijk oude voet balgezicht. Ajax doet mee aan de AROL. Een bekend dagblad wilde zelfs de Eerste Hulp Bij Ongelukken laten mee spelen, doch dat vond Leo Horn toch al te dwaas. Nee, die moe ten maar aan de kant blijven zitten. Liefst zo lang mogelijk'. En HBS wijzigde de kleur van haar tenue en legde althans in de tweede klas se haar gouden gordel af. „What's in a shirt?", zou Sjeekspier zeggen. We wensen de Kraaien van harte succes en een spoedig en degelijk her stel. De heer Moorman blijkbaar ge troffen door de verrassende mede delingen van de NBVB probeert een soort détailhandeltje te willen beginnen in halve voetbalprofs. Het hele plannetje was gespeend van iedere waarde voor de praktijk. Of dat doorgaat of niet, een aan zeker heid grenzend idee heb ik toch, dat in beide gevallen geen standbeeld voor de heer Moorman zal worden opgericht. Ook de Technische com missie is op minzame wijze op het officiële matje verzocht. Het Bestuur van de KNVB wil praten over mid delen tot spel verbetering. Al deze plannen en handelingen wijzen toch op een zekere angst, althans een minder prettig gevoel, voor het aan rollende Professionalisme in ons land. De „Bijenkorf" is óók heel klein be gonnen en met de tijd moet ie wel een pietsie blijven meehobbelen. Ook al zijn je benen oud en vertoont zich hier en daar een klein spat- adertje! Vergaderd Intussen hebben wij om op ons eigen terrein te blijven in ons nietig clubje op een van die weinig voorkomende zomerse avonden een beetje vergaderd. We hebben alweer kunnen constateren, dat Willem van Teunenbroek prachtige jaarverslagen schrijft, maar ze erg saai voorleest. Dat is ook niet iedereen gegeven. Als Willem van der Marei het eens deed De Penningmeester was heel wat korter in zijn betoog. Wat moest hij ook eigenlijk vertellen Buiten het feit, dat wij financieel achteruit hollen, is mij alleen opge vallen, dat een recette bij het tweede elftal, zo ongeveer net zo hoog (of laag?) was als die van ons eerste tegen UW. Het stemmen „in het stiekeme" is anders nooit van verrassingen ge vrijwaard. Het doet je denken aan je prilste schooltijd. Toen je, met je hand op het proefwerk en je tong ver uit je mond, óók vele namen neer moest pennen. Die van Alva, Johan de Witt en Karei de Grote. Hadden die jongelui als elftalcommissie op het lijstje gestaan, ik had 'het dan óók niet geweten. Ofschoon Karei de Grote wel een sportieve inslag had. Maar goed, het was NU al even moeilijk. Er zijn er in AFC zo ont zaglijk veel, die verstand van voetbal hebben, dat je gewoon aan het twij felen raakt. Toch kwam er een se lectie-commissie uit de stembus, waarbij het te loven was dat „de ouden", Van Nek en Kerker, nog veel vertrouwen genoten bij de leden. Ben Elzerman heeft er genoeg van. Het schijnt toch niet zo een amusant baantje te zijn als het wel lijkt. De gekozenen vanaf deze plaats „Good Luck!" en een harmonische samen werking. Ook met onze doetjes van spelers!! De stemming voor het Bestuur was niet zonder verrassing. Giel van Driel maakte plaats voor Tonny Knopper. Deze zal nu als „Maitre d'Opstal" de goals gaan inzaaien. Hij heeft wel eens meer iets aan de „goals" van AFC gedaan! Toen ech ter liet hij er GEEN gras over groeien! De revuenisten zijn aan het repe teren geslagen. Ik heb zelf een avondje meegemaakt en op het eind van de avond heb ik enhousiast en overluid meegezongen. „D'r zingt er ééntje .ontzettend vals!", zei Jaap Cohen plotseling, midden in een liedje van de proloog. Ik heb mijn neus maar gesnoten en ben inmiddels blij, dat zij mij niet hebben gegrepen als „tweede tenor". D'r zijn er al zoveel!! Maar het gaat best wat worden, dat heb ik allang bekeken. Henk Esser is reus achtig tevreden. Als hij wéér een overschrijving binnenkrijgt, is het de tweede keer. Het kan ook de derde keer wel wezen. In AFC kijken we niet op één overschrijvinkie JHR. VAN ROSSUM DE GAUBIN. m 11

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 11