Uit de Kapiteinshut ©it is de Schakel, die komt binden, <De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur J. H. Wijnand. Ridderlaan 67. Den Haag. tel. 777197 - Pl.verv. Redacteur: J. Tj. Steensma, 2e Administrateur: O. J. v.d. Heul, Gerrit v.d. Veenstraat 118, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Jolr. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132, Telefoon 80710. Amsterdam-W. Helstslraat 50, A dam 32e Jaargang Mei 1934 No. 9 U ET eind van het seizoen is uiteraard de meest geschikte tijd om eens terug te zien op de verrichtin gen van het afge lopen jaar, de tijd dat we onze suc cessen en onze zwakke ogenblik ken nog eens de revue laten passeren en dat we ons rekenschap geven van de oorzaken, die tot de uiteindelijke resultaten hebben geleid. De verleiding is daarbij groot om, met ons zestigjarig bestaan in het verschiet, alles door een roze bril te bekijken, de ogen te sluiten voor on volkomenheden, de fouten met de mantel der liefde te bedekken en uit sluitend het licht te laten vallen op de gunstige en prettige dingen, die we hebben beleefd. Toch zou het kortzichtig zijn en veel weg hebben van struisvogelpoli tiek, als ik aan die verleiding toegaf. Wij hebben zo veel waarschuwende voorbeelden voor ogen in onze voet balwereld, zo veel onaantastbaar lij kende reputaties die wankelen of in eenstorten, dat wij schromelijk zou den te kort schieten als we daar niet op wezen als iets wat ook ons zou kunnen gebeuren. Een kampioen van Nederland die degradeert, ons goede oude H.B.S., dat geen eersteklasser meer is, een andere Haagse club die drie reserve-elftallen zag kelderen, een Tielse club die in één ruk van de eerste naar de derde klas zakt, de schrik slaat je om het hart als je bedenkt, dat zo'n lot ook ons zou kunnen treffen. Ieder schip, dat ge strand is, is voor de anderen een ba ken, dat waarschuwt voor gevaar lijke klippen. En wie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht. In het afgelopen seizoen hebben wij op enkele punten gefaald. Op de oor zaken daarvan heb ik al meermalen gewezen in vorige Schakel-artikel tjes. Dat het moreel van ons eerste elftal voor verbetering vatbaar is, niemand die dat zal ontkennen, ook de eerste-elftallers niet. Dat ons twee de elftal in zijn zware afdeling be neden de verwachting is gebleven, is meer een kwestie van gebrek aan ge luk, maar het duidt toch ook op een zekere zwakte. Wij zijn te traag ge start en vergaten, dat de eerste klap pen een daalder waard zijn en dat de eerst behaalde punten even zwaar wegen als de laatste waar we ver beten voor moeten vechten. Een terugblik kan nuttig en zelfs noodzakelijk zijn, toch moeten we in de eerste plaats vooruit zien naar de weg, die voor ons ligt. Dat het ko mende seizoen veel betere resultaten kan en moet leveren, staat voor ons als een paal boven water. Wij heb ben onze les geleerd, zowel de spe lers als de leiders! Als je niet weet waar de fout schuilt, is het heel moeilijk je te ver beteren. Gelukkig wéten wij waarin wij te kort zijn geschoten en daar door hebben wij al de eerste stap op de weg naar verbetering gezet. Op zulke ogenblikken zou je alles nog wel eens willen overdoen, met vermij ding van de gemaakte fouten, om iedereen te laten zien, dat het heus wel beter kan. Het is nu verheugend, dat de spelers van het eerste elftal er nu al naar verlangen, in Augus tus te laten zien waartoe zij in staat zijn. Dat is de goede mentaliteit, de ware geest. Als zij dat goede voor nemen in daden weten om te zetten, als zij spelen voor wat zij waard zijn, dan moeten onze tegenstanders van zeer goeden huize zijn als- ze ons wil len slaan. Dat verlangen om met een schone lei, vrij van remmingen en beklem mingen, het nieuwe seizoen te begin nen, houdt een belofte in voor pret tige, pittige en succesvolle wedstrij den in ons jubileumjaar. Laat dat dan een goéd jaar worden! HOLTZAPPEL

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 1