Mixed Pickles Aan boord M.S. Oranje Spiegel flT. G.-ers, Café Royal 23 FEBRUARI 1954 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt de schakel in stanö (vervolg) weten wordt: de perspublicaties over zijn anthracietgrijze kleding bij EngelandHongarije, zijn mededeling, dat hij na zijn aanstelling geen borrel en geen sigaret had aangeraakt en zijn causerietjes, waarin hij het een en ander zegt over het amateurisme en Karei Lotsy. Wij begrijpen niet goed, waarom Leo Horn zich niet „tiré a quatre épingles" aan Wembley zou presen teren. Als hij gezegd had, dat hij na zijn aanstelling voor EngelandHongarije uit vreugde een extra borrel gepikt had, was het natuurlijk óók niet goed geweest. En Leo's causerietjes? Wij willen zeker niet zeggen, dat Onze Lieve Heer destijds in Leo's wiegje tact als eerste levensbagage heeft neergelegd, maar als Leo sarcastisch doet over het amateurisme en er zijn bevreemding over uitspreekt dat Karei Lotsy, die zijn neus ophaalt voor Nederlandse beroepsvoetballers, Europa bereist voor een beroepswedstrijd van de F.I.F.A., dan is dat in een vrij land Leo's onvervreemdbare goede recht. Het nare stukje in de „Sportkroniek" was ondertekend: ,,Ref" en dat vinden wij het naarste. Het minste, dat wij van een scheidsrechter verwachten is, dat hij een „kerel" is. En een „kerel" ondertekent met volledige naam en adres een ingezonden stuk, onverschillig of het over de trammisère, de melksanering, de Ambonezen of het anthracietgrijze pakkie van Leo Horn gaat. „Zó niet, Leo" stond er boven het stukje en wij weten nu niet eens, of die ref al zover is, dat hij Horn bij de voornaam mag noemen. „Zó niet, ref." Echt niet. Wereldverschil. Het is maar 60 km van Amsterdam naar Den Haag, maar een wereld verschil. Gehoord op de Wandelweg gaande naar A.F.C.: „Kolaan? foor maan is ut een binne Gehoord op de Van Hogenhoucklaan, gaande naar H.V.V.: „En wèr stèt Fred vendèg?" „Wal, Frèd stèt mèd." En dat heet dan allemaal NederlandsJ. W. Bezoekt de clubavonden en de bijeenkomsten na afloop van de uitwedstrijden in (Eggers) Het gesprek in de morgen ergens in de Middellandse Zee ging over A.F.C. Natuurlijk zijn er diverse mensen aan boord, die A.F.C. en A.F.C.-ers ken nen en die ook elke week met onze club meeleven. Bij de Sherry wordt me al gevraagd om een voorschot op de overwinning van onze kleuren. Thans in de namiddag ga ik maar eens bij de Radio-dienst informeren of er gespeeld is en dan blijkt dat vele wedstrijden zijn afgelast. We be sluiten dan toch maar gezellig bij el kaar te gaan zitten in afwachting of er een telegram komt met uitslagen. Reeds zijn er geïnteresseerden en misschien tot teleurstelling van onze penningmeester zeg ik enige intro ducties toe voor de e.v. thuiswedstrijd op 7 of 14 Maart. Hoe wonderlijk is het toch, dat ver van huis niet alleen mijn vrouw en ik maar zo heel veel anderen mee leven met de resultaten van A.F.C. Waar we ook waren en in Djakarta het meest, ziet men met ongeduld uit naar de uitslagen en 's avonds wordt daar om 11 uur de radio aan gezet om de resultaten van half vijf op te vangen of als dit niet lukt die de volgende morgen te horen. Als men thuis is, beseffen we niet hoe veel geïnteresseerden op verre af stand onze club volgen en hoe te leurgesteld die zijn als er zo een on verwachte nederlaag tegen Schoten of Den Helder doorkomt. Juist bij het tegenwoordige eerste elftal heb ben wij ontzettend veel moeite om iets te doen gevoelen van het ware A.F.C.-hart; niet alleen voor de club maar ook voor al die kerels, die el ders in de wereld zwoegen en die zo graag goede berichten horen. v. N. Voor clubs „fin de siècle" heb 'k altijd een zwak. Ze zijn: „Der familie hm oudere tak". Ze zeggen je iets, 't is een deel van je jeugd. Zó'n club in herstel doet je altijd weer deugd. Het Utrechtse „Hercu" streed twee jaar geleden 'n wanhopige strijd voor 't behoud in „de tweede". Thans vecht het in „drie". We e r voor zijn bestaan. Het dappere Hercules staat onderaan. Ge weet toch van twee jaar geleden nog wel? En ziet eens, hoe loopt dit geval parallel! Vier punten stond Schoten toen achter, nietwaar? Doch 't speelde het toch maar met Hercules klaar. En hoe! Werd niet toen in een extra gevecht tussen Hercu en Schoten de wedloop beslecht? De club van De Zeeuw met het blauwwitte shirt moest buigen voor die van de keiharde spurt. Ziehier dan de spiegel U beeldend getoond omdat het de moeite van 't spiegelen loont. Niet stééds het (aan 'n ander) zacht spiegelen was Uw spiegel zij keihard; onbreekbaar het glas! B. S. LE MARCHé (Onderschrift. Wij zijn vrijwel „binnen", maar publiceren dit gedicht gaarne, want er komen na dit sei zoen nog meer seizoenen. Red.) 10

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 10