Mixed Pickles Van de P.l.V. Wat iede'ie A.f .Q.-eA iv-te-t Auto-rijschool 'Baarda' K. ter Horst ér Scooit BeGunstiqinQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö 9 (vervolg) Clubliefde. Bij het vele, dat ons zorg baart in onze good-old" zijn er toch altijd weer prestaties, die het hart ver warmen. Wij denken aan dat prachtige werkstuk van Wim Staats het toneel voor ons 60-jarig bestaan dat thans een ereplaats heeft in het clubhuis. Ge kunt uw appreciatie voor dit tijdrovende, aardige en van Wim Staats afkomstige en dus originele werk niet beter honoreren dan in die busjes, die daar zijn opgesteld, iets te deponeren. En dan onze voorzitter. U hebt tijdens de Nieuwjaarswens gezien, dat Jaap Cohen bij het zingen der liederen, enorme doeken ontrolde, waarop met levensgrote letters het refrein stond, dat dan door de zaal werd meegezongen. Een héél werkje, dat schilderen van die doeken. Weet U, wie dat werkje gedaan heeft Voorzitter Holtzappel, die toch ook wel iets anders aan zijn hoofd heeft. Neemt er een voorbeeld aan! (Oh, ja, Nico, jij leest dit ook. Hoe ik dat nou weer aan de weet gekomen ben? Zeg ik niet redactie geheim, heet dat. Maar ik heb het toch willen publiceren, want als de „Kankeraars en lauwen", zoals Tho- masvaer sommige leden betitelde, dit ook lezen, dan zullen zij met jouw voorbeeld voor ogen toch moe ten inzien, wat Thomasvaer bedoelde met de zinnen: Wij dragen saam ons rood en zwart Als A.F.C.-ers in ons hart, Want onze club, dat is ons leven! Wij willen voor onz' A.F.C. Het beste van ons geven!) J. W. Nu U deze Schakel onder de brille- glazen krijgt, zijn enkele specifieke A.F.C.-evenementen al weer achter de rug. De bijna elk jaar terugkerende wedstrijd tegen Volendam (wat houdt deze clubs toch altijd aan weerskan ten van de ranglijst in de tweede klasse?), de kienavond en de Nieuw jaarsreünie. Wat de eerste aangelegenheid be treft, merk ik op, dat we een zeer gevaarlijke daad gesteld hebben. We hebben een Maandagochtend van de Heer I.uger (Pasquino) verknoerst. Dit is erg, vrienden. Ge weet niet half hoe erg dit is. Een kort geding, zegt U? Neen, driewerf neen, slechts door de Heer Luger des Maandags overwinningen in druk te presenteren, kunnen wij hem bewegen de A.F.'C.-affaire met mildere ogen te bezien. De kienavond was als vanouds. De premie op het hoogste bod (een fles Bols met ingebouwde speeldoos) leek mij goed gekozen; zolang de fles rechtop staat, speelt het werkje niet. Kennelijk om een algehele vernie ling der stembanden te voorkomen stond Jan (Kien) Snelleman gedurende enkele ronden zijn plaats af aan enige jongeren. Ik wil niet zeggen, dat zij het er slecht hebben afgebracht, maar tijdens Jan's an nonces kreeg ik er nog wel eens drie op een rijtje. Handbal. Uit eigen ervaring' kan ik beweren, dat bij zaalhandbal (tenminste zoals dit wordt gespeeld door topploegen als Aalsmeer en Niloc) voor voetbal lers nog wel iets valt op te steken. Als hier een medespeler de bal wel eens naar een tegenstander of over de outline plaatst of als de scheids rechter eens ten onrechte voor een overtreding fluit, wordt er geen woord gezegd. Het spel gaat door en alle ter beschikking staande energie wordt aangewend om te komen tot het maken van doelpunten. En hier niet dat tot in den treure doorvoeren van de theorieën, welke door Mevrouw Groskampten Have worden gepropageerd, hier niet: Na U, Meneer. Op het groene veld geldt een andere, een eigen etiquette. Slechts bij het verlaten van het veld, late men een ander voorgaan. Bij thuiswedstrijden wijze men de te genstander, die dan telkens het veld met een nederlaag aan de broek ver laat, op het aldaar opgestelde bord: Keep smiling. JAN TJALLING JAARWISSELING (Een sport.sonnet) WEER is een mijlpaal (omgetuimeld. Opnieuw sloeg er een bladzij (om. Het Grote Boek trekt al wat krom. Er is al menig blad beduimeld. En in de laatste ronden racen de jaren wel een droef (gevoel als toom'loos naar dat ene doel dat nooit het enig doel kan (wezen. Doch elk nieuw jaar is er een (jeugd. Een nieuwe jeugd, die wordt (gedreven door levensdrift in dolle (vreugd'! Die in de wei zich uit wil (leven. Die immerweer en dat doet (deugd zich voor ons mooie spel wil (geven. B. S. LE MARCHé Dat 90°/0 der leerlingen van (Gediplomeerd Instructeur der K.N.A.C.) bij het eerste examen slaagt Zocherstraat 11tel. 821 36 10% der ontvangen lesgelden van A.F.C.-ers wordt na vertoon van bewijs van lidmaatschap in het A.F.C. Trainingsfonds gestort. Eerste klas kleermakers voor modern werk /j/s voetballer bij ft.T.G. een goede naam, als kleermaker blijft hij voortbestaan. Diamantstraat 412, Amsterdam-Z., telefoon 97831

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 9