BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Dus was een lied gewijd aan die soep, welk lied een ovatie bracht aan het adres van Mieps en Jan v. d. Pijl: DE SOEP (Muziek Jaap a Cohen) 1. P. We weten, dat ons A.F.C. een eigen aanhang (heeft. Die graag bij ons een wedstrijd ziet, en (altijd medeleeft! T. Maar, er is nog iets wat zo trekt, daar (komen velen voor, In 't clubhuis, als het elftal rust, roept (iedereen in koor: REFREIN: Samen: De soep van Miep en Jan, Is niet te evenaren Die soep is onze trots Al sedert vele jaren'. En door het hele land Gaat steeds die ene roep: Het voetbalspel van A.F.C. Is dikwijls wispelturig, Soms lauw en dan weer vurig, Maar enig is de soep! 2. T. Wij houden van een borreltje, daar staan we (voor bekend, Ons clubhuis vindt steeds iedereen een echte (fijne tent! P. Wat jg gebruikt is steeds A one, 't is (degelijk en goed, Maar één ding is er dat het steeds weer (ongelooflijk doet! (Refrein) 3. P. De journalisten zijn bij ons steeds danig in (hun sas, Wanneer het spel weer matig, maar de soep (geweldig was. T. Ze lopen met een bakkie blazend en (genietend rond, Ze eten soep met ballen en verbranden (zich de mond! (Refrein) Het eerste elftal. Het eerste elftal op Nieuwjaarsdag nummer twee (van onderen) krijgt uiteraard woorden van critiek te horen: T. H.V.C. kwam op bezoek, We kregen weer voor onze broek. Och, jongens, dat was toch niet nodig! P. Als Bijker aan het wand'len slaat, Dan is het mis hoor, kameraad Zo'n wandeling is overbodig! T. A.F.C.- -K.F.C. één-drie 't Team was zonder harmonie. En 't spel heeft er onder geleden. WatergraafsmeerA.F.C. viervier. P. 't Was weer geknoei en niet zo'n beetje! P. We stonden eerst gezellig voor. T. De voorsprong ging echter te loor; Maar daar moeten wij maar aan wennen! P: We speelden eerst een fijne strijd - Maar dan, die sof mentaliteit... T. Je moet je pappenheimers kennen! P. De goede Sint kwam op bezoek Kwam reuze lollig uit de hoek: Gaf hier een sneer en daar een zoentje! T. Het was een ouderwetse jool De jongens aten boerenkool En zongen Sint Niklaas Kapoentje. Als je die lui zag zitten, Nel, Dan was 't een echt, gezellig stel Geen wanklank heeft de Sint vernomen! Och, ware het maar altijd zo! Maar ik betwijfel het, bijlo! P. En toch zaj het wel eenmaal komen! T. Dan zeker met Sint Juttemis! P. Nee, als het verstand gekomen is! T. Nou, 'k hoop, dat je gelijk zult krijgen! En om het elftal te stimuleren zingen de exe cutanten en de zaal zingt het refrein al spoe dig enthousiast mee MAAK NU EENS EEN DOELPUNT! (Melodie: „Tonia") P. Als 'k Zondags naar de match ga, Dan ben ik nooit gerust, Wanneer ik bij een wedstrijd zit, Dan ril ik onbewust! T. Maar ik weet, het eerste elftal Is zeker heel wat mans; Mentaal is iets niet in orde: Jongens, vecht toch voor je kans! REFREIN: Samen: A.F.C., A.F.C., Maak nu eens een doelpunt, huppekee! Schiet een kogel in het net, Dan geniet ik tot en met! A.F.C., A.F.C., Maak nu eens een doelpunt, huppekee! Als je een keertje scoren kan Dan smul ik er zo van! 'k Eet van emotie mijn nagels op, Mijn buurman sla 'k op zijn kop Ik bekvecht heel de wedstrijd lang, Want oh, ik ben zo bang! Kom, A.F.C., A.F.C., Maak nu eens een doelpunt, huppekee! Dan juich ik en iedereen juicht mee, Oh, A.F.C.! 2. T. Mijn beste, brave jongens, Denkt aan de goede geest, Dat is voor ieder winning team De hoofdzaak steeds geweest! P. Ziet niet elkanders fouten, Ma-ar helpt en steunt elkaar, Komt, weest toch een club van vrienden, 1-teus, dan speel je het wel klaar! (Refrein) Wensen. Als Thomasvaer en Pieternel (en laten wij Kaspers niet vergeten) al bijna drie kwartier prachtig op dreef zijn, komen dan de traditio nele wensen: 6

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 6