Nleuu/jaarsu/ens '54 van Thomasvaer en Pieterne) BetjunstiQinQ van onze aöveRt-eeRÓeRS, houöt öe schakel in stanö NADAT Pieternel aarzelend is binnengekomen zij is bang, dat deze wens zal tegenval len heeft Thomasvaer haar moed ingesproken, zodat het nobele paar van wal steekt. Aandacht wordt besteed aan de viering van onze 58ste verjaardag: P. Dan was er nog een nieuwigheid: Des praeses' taak werd uitgebreid Want wat moesten de dames doen? Nico vereren met een zoen! En er was reuze veel ambitie'. T. De dames maakten zo een spoed Ze liepen Chiel onder de voet Ze wilden Holtzappel ontgroenen. Maar lieve Nellie eerlijk waar Wie denkt er nu aan Thomasvaer? Die wil ook wel eens lekker zoenen! Thomasvaer is natuurlijk bij het reunistendiner geweest en hij heeft zich daar best geamuseerd. Hoort U maar T. Het reünisten jaardiner Daar hebben we ons fijn vertreden! P. De stemming was er reuze goed; Henk Esser leidde weer met gloed Je zag de hele bende stralen! Kees Bouwens gaf een speech je weg, Dat was gewoonweg enig, zeg! T. En wij zongen als nachtegalen! P. Nou ja, de wijn zat in de man Dan weten we er alles van! T. Ik protesteer! Dat is een leugen! En Nellief, we beleefden dit: Jacob van Nek werd erelid 't Applaus zal 'k mij nog jaren heugen! P. En Tom, wie kreeg de Nobelprijs? T. Kom Nel, maak het nu niet te grijs, Dat zal mijn lieve vrouw niet weten! 't Was een verrassing, eerlijk waar, Voor 't ongelijke tweelingpaar En Nel, ook jij bent niet vergeten! P. Ik ben vereerd! Ik dank U zeer! 't Was voor ons drie een grote eer. De ramp. Onder doodse stilte komt dan de herdenking van de Ramp, de doden worden betreurd, maar tegelijkertijd wordt met dankbaarheid gewaagd van de wijze, waarop het hele land meehielp en meevocht. A.F.C. droeg haar steentje bij door de competitiewedstrijd A.F.C.Helder ten bate van het Rampenfonds te spelen en wat ons toen reeds zo goed deed, wordt door Thomas vaer vertolkt: De spelers dokten hun entrée De fietsenstalling werkte mee. Suppoosten, Pijl, zitkussenmensen Ze gaven al hun energie. Zomersport. Fel zijn Thomasvaer en Pieternel in hun eri- tiek op de veel te gerekte voetbalseizoenen. P. Zoals 't bij voetbalbonden past, Werd er weer heel veel afgelast. Wat kan 't de Haagse heren schelen? Daardoor doen zij de zomersport, Zoals U weet, een hoop tekort: Maar wat geeft men om zomerspelen? T. A.F.C. heeft wel geprotesteerd Zelfs met de bond geconfereerd Maar 't bleef voorlopig slechts bij praten. Ik heb 't gevoel we deden iets, Maar Pieternel, het geeft ons niets Ik zie beslist geen resultaten! Voor de zomersporten eindelijk begonnen, was er op het voetbalveld heel wat gepasseerd. Er is wrijving in het eerste elftal, A.F.C.H.F.C. ver liezen we op wel heel zonderlinge wijze (van de nu ja, laten wij zeggen rug van de scheidsrech ter caramboleert de bal in ons doel: 12), ad- spiranten I en IV worden kampioen en krijgen een daverende reis en onze junioren- en adspi- rantenelftallen komen op vele tournooien met groot succes uit. Maar dat eerste... Thomasvaer put troost uit het beroemde „Keep smiling" en Kaspers zet de melodie in van het eerste lied: KEEP SMILING! (Ook de muziek van Jaap a Cohen) 1. T. Heel diep in ons verborgen Vergaan we van de zorgen, Wanneer de competitie weer begint! P. Je voelt je opgelaten, We praten en we praten, Maar 't is een gokje als het eerste wint! T. We zitten in ons tiktak, d'E.C. werkt zich een mikmak, De buitenstaander heeft de grootste praats! P. Maar als het niet wil lukken, Laat dat de pret niet drukken, Denk dan maar aan de woorden van Wim (Staats! REFREIN: (Samen) Keep smiling, keep smiling, Houd maar steeds je goed humeur! Keep smiling, keep smiling, Denk niet altijd in mineur! Neem de tegenslag Met een blijde lach, Klaag niet altijd ach en wee! Keep smiling, keep smiling, Is 't devies van A.F.C.! 2. P. De penningmeester Woudstra Die graait niet in een goudla, De bodem van de schatkist is in zicht! T. De Arol, vaak gezegend, Is helemaal verregend, Dat dure ding deed ook niet eens zijn plicht! P. Hoe komen we aan duiten, We kunnen er niet buiten, De hoofdelijke omslag wordt ons lot! 4

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 4