Heinekeiïs Nette en Nuttige Notulen-Notities Bequnstiqinq van onze adveRteeRdens, houdt öe schakeL in stand 1VTIJN eerste epistel in 1954 wilde -L*-*- ik gaarne aanvangen met alle lezeressen en lezers een alleszins voorspoedig Nieuwjaar toe te wen sen. Sedert mijn vorige bijdrage in de Schakel speelde ons eerste elftal zes competitie-wedstrijden, waarvan er één werd gewonnen, één gelijkge speeld en maar liefst vier werden verloren; op de volgende data: 8 Noverber 1953: A.F.C.K.F.C. 13; 29 November: A.F.C.de Ken- nemers 21 (onder protest van de Kennemers, welk protest inmiddels door de Protestcommissie werd af gewezen) 6 December: Watergraafs meerA.F.C. 44; 13 December: A.F.C.Volendam 36; 27 Decem ber: SchotenA.F.C. 42 en 3 Ja nuari 1954: A.F.C.Helder 12, zo dat we op het moment, dat ik dit schrijf, met slechts 4 punten voor sprong op Schoten op de op één na onderste plaats staan. Het heeft geen zin U nog een verslag van deze wedstrijden te geven, daar er reeds door diverse deskundigen over ge schreven is. Zo op papier is ons elftal werke lijk zeker niet slechter dan de an dere elftallen in onze afdeling, we kunnen ook niet zeggen, dat ons elf tal met pech te kampen heeft, doch onze achterhoede, in de aanvang van het seizoen het sterkste deel van ons eerste, raakt hoe langer hoe meer de kluts kwijt, de middenlinie „brengt" de bal naar de voorhoede inplaats de bal te spelen en aldus de voorhoede in staat te stellen er iets mee te doen en de voorhoede is mede hierdoor niet in staat doel punten te maken. Het is jammer, dat dit het resul taat is van alle wijze lessen van trainer Sluyk en de meer dan voor treffelijke steun, die onze jongens van de Elftalcommissie mogen ont vangen. Mijns inziens zijn er slechts enke le spelers van de ernst van de si tuatie, waarin wij thans verkeren, doordrongen. Zoals men vroeger zag, wij hebben wel meer in een derge lijke omstandigheid verkeerd, dat de spelers zich alle elf voor honderd procent gaven, dat zien wij helaas bij ons van alle spelers van het eer ste zeker niet. Jongens van A.F.C. 1, één van de regels van ons Clublied luidt: ,,'t is mij een eer en een ple zier," enz., denk daar eens over als je de volgende wedstrijd het veld in gaat en zet „de tanden op elkan der". Als je de absolute wil hebt te winnen (technisch hebben jullie de capaciteiten) dan kan het niet an ders of die twee punten zijn ons. Heel A.F.C. rekent op jullie. Zelfs Burge meester d'Ailly en Wethouder de Roos, die wij nog onlangs spraken. Het kan, dus moet het. 15 November speelden wij vriend schappelijk uit tegen D.W.V.; resul taat 22 en op 22 November tegen Neptunus op het St. Martinusterrein te Amstelveen, 33. Deze wedstrijd speelden wij op uitnodiging van St. Martinus ter ere van de feestelijke opening van hun fraaie clubhuis. Na afloop werden ons nog enkele gezel lige uurtjes in het nieuwe gebouw geboden met zang en muziek en wat daarbij hoort. „Faits divers." Z.A.C. herdacht haar 60-jarig be staan en H.E.D.W. vierde haar 40- jarig jubileum. Teun van Veen is inmiddels ge trouwd met Marty Bouw en het ge zin van Ties Gerrits werd uitgebreid met de komst van Tommy. Onze har telijke gelukwensen. 3 December verscheen St. Nicolaas op de trainingsavond van onze se nioren, waarover reeds elders ge schreven is. 12 December: Kienmiddag voor de Jeugd onder leiding van Jan Snelle- man, nada-t L. de Bruin Jr. zijn kun nen in de goochelkunst had gedemon streerd. Het langdurig en luid ap plaus bewees, dat zijn goocheltoeren door de aanwezige jeugd zeer op prijs werden gesteld. Doch ook de kienmiddag zelf, als altijd door de Jeugdcommissie georganiseerd, was een groot succes, niet in 't minst door de fraaie cadeaux, door de le den gra-tis beschikbaar gesteld. De traditionele kienavond voor de Senioren met dames was weer uit stekend. Wederom Jan Snelleman, thans met de assistentie van Koen Colijn, Jac. Mellegers en Jan Suur- beek. Ook hier waren prachtige prij zen, speciaal geschikt voor de Kerst dagen, doch hiervoor liet Jan ons iets betalen. Nou ja, hij moet ook aan z'n trek komen. En dan 1 Januari: Nieuwjaars reünie in ons Clubhuis met als van ouds Thomasvaer en Pieternel met hun nieuwjaarswensen, samengesteld door Jaap a Cohen. Wat Tonny, Jaap en Wim ons deze eerste dag van het Nieuwe Jaar altijd weten voor te zet ten is groots. Natuurlijk was dit feest hierna niet afgelopen, maar hoe laat het geworden is, zou ik U niet kunnen verhalen, want natuurlijk is uw zo op het oog degelijke secreta ris (vrijelijk overgenomen van ons aller aangetrouwde) rechttijdig (of iets daarna) naar huis gegaan. Hoe laat werd het Lotte Het was A.F.C. op z'n best. Zojuist ontvingen wij het bericht, dat ons lid, scheidsrechter Leo Horn, is uitgenodigd op 24 Januari te Mi laan in de voorronde van het tour- nooi om het Wereldkampioenschap de wedstrijd ItaliëEgypte te lei den. Veel succes, Leo! Er is natuurlijk nog wel meer ge beurd in onze A.F.C., doch dat be waar ik tot de „slappe" maand. Jongens, zet em op en scoor! VéTé

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 15