Van mopsneuzen en kinnebakken Wijnhandel Bouquet (De heerlijke koffie, Handels onderneming „Koetosari" Gerard Doustraat 71, tel. 27358 Zondag 24 Januari a.s. is de voetbalmatch H.V.C. - A.F.C. Bequnstioinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö IV IE mopsneuzen- en kinnebakken- U affaire heeft meer deining ver oorzaakt, dan de bedoeling van dè ,,Jhr" was. Deze deining ontstond vanzelfsprekend niet in de gelederen van hen, die slechts contributie be talen en gedoemd zijn de verrichtin gen van ons eerste elftal te volgen, doch uitsluitend in die van hen, die onze vereniging mogen leiden. Er zijn er, die, na- een langdurige en zorgvuldige blik in de spiegel ge worpen te hebben, zwaar gedesillu sioneerd in een stoel zijn gezakt en onthutst moeten gestotterd hebben: „Had ik dat maar eerder ontdekt; vreselijk gewoon geen kinnebak of mopsneus te bezitten en toch leider te moeten zijn van de Amsterdam- sche Football Club!" Er zijn er, die de volgende mor gen geen trek hadden in hun koffie; die des avonds met tegenzin de ad ministratie van de club opnamen in de wetenschap, dat hoe ze ook zou den ploeteren voor hun „duppie" toch nóóit meer voor een volle lei der zouden worden aangezien. Tenzij men de letters ,,e" en ,,i" zou willen wijzigen in een ,,i" en een ,,j". En het mag als een waar geluk aangerekend worden, dat de meeste leiders niet zo vlug bedanken. Zeker niet bij zo'n wissewasje als een kin nebak-afwezigheid. Had U dan nog nooit gehoord, dat de meeste functio narissen hun werk „slechts voor A.F.C." doen en „heus niet voor de lol!" De onzen hebben het al héél ge makkelijk; er wordt in A.F.C. zó overvloedig gepraat (om het niet sterker uit te drukken), dat zij slechts één enkel oor te luisteren hebben te leggen om een waar ar senaal van adviezen en aanwijzingen op te doen, welke raadgevingen im mer vergezeld plegen te gaan van de originele uitdrukking „Ik bedoel het heus goed" en „Geloof me nou, jullie zien het beslist verkeerd!" De Januari-Schakel komt gewoon lijk juist uit een dag vóór 't Reunis- tendiner. Dat jaardiner biedt immer een haast plechtige indruk. Het feest van „red and black" in „black and white". Met een tikkeltje „blauw" er doorheen! Die avond gaan de sluizen van welsprekendheid geheel open. Er worden zinnen en woorden „ge bracht", waar soms dagen en nach ten voorbereiding voor zijn nodig ge weest. Nooit klopt het A.F.C.-hart warmer en intensiever dan bij die ge legenheid. En het moet haast wel, dat de ion- geren van de inhoud van die speeches weinig of niets begrijpen, anders was het niet mogelijk, dat de resultaten zo onbenullig waren. Op het groene veld, wel te verstaan! Gevangen. Zouden die jongetjes nu niet be seffen, in welk een onmachtige greep wij op de tribune gevan gen zitten. Zouden zij weten, dat er minstens 'n dozijn hele beste A.F.C.- ers bijna compleet zelfmoord pleeg den, toen Tromp (Oh, Maarten Har- pertszoon!) tegen Helder die sim pele kans voor de rust miste. Hij had zelfs nog de tijd, om rustig om te kijken, of er werkelijk niemand aan kwam; ja, de keeper met een ferme handdruk „gelukkig nieuwjaar" te wensen, vervolgens te zeggen: Ga opzij, of ik schiet je doormidden! Natuurlijk, eerste elftallers, jullie speelden als leeuwen. Nog zie ik Henk Kappel tot vier keer toe een dozijntje spelers passeren om op het kardinale moment in de modder neer te zijgen. Nog lees ik in de kranten al weer! dat A.F.C. ondanks een technische meerderheid de punten moest, enz., enz. Nebbesj! En even verder staat de nuchtere waarheid: we staan onderaan! En we zijn nog steeds tweedeklasser, voorlopig dank zij Schoten, dat zo ongelukkig is nog 4 punten achter te willen staan. Maar we lezen van H.B.S. en van H.V.V. en de griezelige angst be kruipt ons, dat eventuele lot te moe ten delen... degradatie! Misschien zouden we in ons hart dan smeken om degradatiewedstrijden, als een veroordeelde die om gratie ver zoekt...! Omdat we bang zijn voor die derde klas, net zoals H.B.S. bang is voor die tweede klas, en waarin WIJ zo blij zullen zijn dit jaar en vol gend jaar te mogen blijven spelen... Eigenaardig toch! Type. Deugt ons type jongens niet voor een harde en felle strijd? Zijn het werkelijk dan van die verwende „even-veel-knaapjes", die het volko men normaal vinden, als ze van hun clubgenoten een plaatsje Holland België (geen staanplaats, want dat willen ze niet!) krijgen? Zijn het dan werkelijk van die ver schrikkelijke blasé-tjes, die 's mor gens thee met beschuit op hun bed krijgen geserveerd en dan klagelijk roepen: „D'r zit geen suiker in!" of „D'r is geen lepeltje bij!" Zijn we dan werkelijk van die olie bollen om maar bij de feestdagen te blijven die nou nooit eens de tanden werkelijk op elkaar planten en kunnen doorbijten, als het nodig is? Lummelen en praten? Ja, praten, praten tot de stukken er van afvlie gen. Voor de wedstrijd, in de rust, tijdens en na de wedstrijd, op club avond, in het clubhuis. Praten om an deren te kleineren of dwars te zit ten. Praten, theoretiseren, kletsen, zwetsen resultaat Nihil Die het „Ik heb U lief, mijn A.F.C." toevallig van dat liedje van Dick Bessem kennen. A.F.C. wordt deze week 59 jaar oud! „Ergens" is er iets niet goed bij A.F.C., schreef de Schakel-redacteur. Anderen reageerden er op; die ande ren zijn heus zeer verstandige men sen, maar ik ben erg bevreesd, dat dat ene zinnetje wel simpel, doch zeer juist als waarschuwende vinger mag gezien worden. Maar kom, we trekken de smoking maar weer aan! „Ergens" zal het toch wel „goed zitten" bij A.F.C.! JHR. VAN ROSSEM DE GAULIN die U op het clubhuis drinkt, wordt geleverd door: Hooimarkt 8, Haarlem Privé-adresBunsenstraat 118, tel. 742374 September, October, November enz., er is weer een R in deze maanden, dus alles rolt weer. De voetbal rolt weer, de aanslagbiljetten, ja, dit wordt wat saai, rollen weer in onze brievenbussen, maar ook in het zakenleven gaat alles weer op rolletjes lopen. In mijn zaak is een grote sortering binnen gerold van Oude Jenevers Jonge Jenevers Likeuren, Cognac Port en Sherry-wijnen etc. etc. Wellicht wilt U eens een proefordertje bij mij plaatsen. U helt 27358 of 742374 en het wordt U thuis bezorgd. Wanneer U mij voor Zaterdag 23 Jan. de ruststand van deze wedstrijd met of zonder order doet toekomen, ontvangt U bij de juiste uitslag een aardige surprise. Bezorging door de gehele stad. 13

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 13