Wijnhandel Bouquet Nïeuw/s van het Zaterdagmiddagfront Speciale December-aanbieding voor fl.T'.G.leden: 1 L. kr. Oude Genever en 1 tl. Advocaat of 1 fl. Bessenjenever voor f. 10.- BequnstiqinQ van onze aöveRieeRöeRS, houöt; öe schakel in stanö eens bezorgd maakte, kan ik natuur lijk niet oordelen! Onderschrift. Wat I. H. Galavazi en zijn kustechniek aangaat, nou, dat was 'wel wat g .eweest voor de oude Mixed-Pickles boeken, die onverge telijke voorgangers van de „Schakel" in nu helaas ook al weer wijlen d'IJs- breker Maar nu serieus. Onze oud-voorzit ter is geschrokken van mijn repor tage over een trainingsavond, die Wim Staats en ik mochten bijwo nen. Wel, als het waar is, dat de tijden veranderen en wij met hen, dan ben ik echt niet geneigd, om te aan vaarden, dat door die veranderde tij den en die veranderde mensen de es sentiële waarden dan ook maar moe ten veranderen. Juist een man als Galavazi zal het met mij eens zijn, dat, in welke tijd wij ook leven en welke evoluties zich ook voltrekken, het Geloof, het Ge zin en op lager, maar toch ook zeer belangrijk niveau, de clubliefde, de vriendschap, de opofferingsgezind heid, onaantastbaar zijn en blijven, zeker: behóren te blijven. En als Galavazi dan schrijft: een beroep te doen, om te proberen, nog zo lang mogelijk iets van die oude levensstijl te redden" dan is hij dus overtuigd, dat die le vensstijl in ernstig gevaar is. Want je probeert alleen maar iets te red den, als je vreest, dat het verloren gaat. Daarom ging het nu. Of wij ooit gingen kijken naar het opstijgen van een fragiel tweedekkertje of nu naar huis bellen, dat wij vanavond niet thuis komen eten, omdat we even heen en weer naar Londen moeten vliegen of wij het verleden ro mantiseren en de melk van Oost- veens koeien verruilden voor Coca- Cola (I., ik vraag je, dronken wij ooit melk of Coca-Cola, „don't cramp your style!") dit heeft met de es sentie van het leven, óók van het clubleven, maar weinig te maken. Inderdaad, het leeftijdsverschil was vroeger kleiner, maar door de enorm gestegen gemiddelde leeftijd van de Nederlander is dat verschil iets uit gewist. Wij vonden in onze jonge tijd mensen als Jacq. van Ooy, Nic. Scheepens, etc. véél ouder dan de jeugd van tegenwoordig mensen als Nic. Holtzappel, Lou Woudstra, Jaap van Nek, etc. bekijkt. Neen, dat is niet het criterium. Het gaat er om, of men de A.F.C.- kleuren draagt in de innerlijke over tuiging, dat het de moeite waard is, die kleuren te dragen, of men hen, die deze kleuren óók dragen, ten principale als zijn vrienden be schouwt. Dan mag er eens een har der woord onder elkaar vallen dan bij ons te doen gebruikelijk was - goed, geef ik toe dat is dan onder invloed van een hardere tijd -maar er mag nooit in die oude rode trui met de zwarte band vreugde zijn om het falen van een clubgenoot, geen „ik"-gevoel inplaats van het A.F.C.- bewustzijn. Als dat het geval is en ik vrees met' grote vreze, I., dat dit nu wél eens het geval is dan is het er gens toch niet goed met A.F.C. op het ogenblik. Red. DANK zij een speciale ademha lingstechniek en zorgvuldig uit gebalanceerde loopoefeningen de ge hele week door ter versoepeling van alle mogelijke spieren, hebben wij in de laatste drie wedstrijden het weke lijkse Bulletin wat opgefleurd. Met belangstelling zien wij dan ook uit naar het ogenblik, dat wij, die zo on versaagd zorgen voor opvulling van de Zaterdagmiddag, ons ook eens zullen mogen koesteren in de glorie van een „topic". Maar dan zonder denigrerend ondertoontje graag, want wij hebben ook ons eergevoel en bo vendien liegen de resultaten er niet om. Houdt U vast, hier komen ze: A.D.S.V.A.F.C. 17, Neerlandia A.F.C. 12 (tegen een der koplopers met gerenommeerde krachten) en A.F.C.H.B.O.K. 5—1. Zo, nu U weer een beetje bent bij gekomen, zal ik een aantal memora bele details vermelden, want daar wordt elke keer reikhalzend na-ar uit gekeken, zo heeft men mij van offi ciële zijde toegefluisterd. Begrijpe lijk! Een zo heterogeen gezelschap als de Zaterdagmiddagclub, met spe lers, die een zo strikt persoonlijke visie op de te volgen tactiek bezit ten, moet wel tot bijzondere presta ties in staat zijn. Juist door onze vaak ondoorgrondelijke spelopvatting wordt de tegenstander volkomen van de wijs gebracht en zo weten wij onze trouwe schare supporters tel kenmale tot extase te brengen door niet na te vertellen combinaties en doorbraken, die de beste tactici langs Uw adres voor alle soorten gedistilleerd, wijnen, bier en limonades: Gerard Doustraat 71, tel. 727358. Privé-adres: Bunsenstraat 118, tel. 742374 Bezorgen door de gehele stad I de lijnen met stomheid slaan. Tegen A.D.S.V., de Doofstommen- sportvereniging, duurde het even voor onze tactische noviteiten het ge wenste effect sorteerden, daar deze tegenstanders nog buitenissiger op vattingen huldigden, waardoor de meest fijne trekjes in ons spel helaas niet tot gelding konden komen. Maar ook daar werd wat op gevonden. Wij gingen doodeenvoudig een beetje kick en rush spelen, waardoor met een speler als Cor Bogaart in de gelede ren succes bij voorbaat verzekerd was, want deze robuste middenvoor weet zich ook met een minder door wrochte tactiek te behelpen. Weliswaar poogden de A.D.S.V.- ers door frenetiek snuiven en een soort veredeld catch de kansen te doen keren, ma-ar onze botten door stonden zij het krakend van pro test de vuurproef. Bovendien wist Bogaart de meest bedreven „catcher" van A.D.S.V. ruim op punten te ver- slsCan. Tegen Neerlandia traden we wat geacheveerder op. Bij een 20 ach terstand vonden enkele Neerlandia- nen het echter nodig een tank na te bootsen. Enigszins begrijpelijk was het dan ook wel, dat Van Driel zo nu en dan zijn gemoed eens even moest luchten en de onverstoorbare arbiter op dit veel te harde spel wees. Tegen H.B.O.K. was de grote ver rassing, dat Gijs Nijman zich weer tussen de lijnen waagde. Op veler verzoek gaf hij een treffende demon stratie, hoe een bal pijnloos en doel matig met de buik te stoppen. Het ging hem bijzonder vlot af. Van Driel, die te horen had gekregen, dat hij voortaan zijn tong maar moest in slikken, moesten we in deze wedstrijd missen. Hij vond een waardig ver vanger in O. de Vries, die er op fraaie wijze een strafschop uithield. Cor Bogaart, die de laatste weken in een zeer altruïstische bui verkeert, wist de vijandelijke defensie meerma len open te wrikken en hij deed dat met zulk een verrassende, voetvaar digheid, dat onze supportersclub hem al gauw met de kreet „Puskas" be gon aan te moedigen. En dan zal je zien, is er natuurlijk juist geen bui tenlandse scout aanwezig. Ach, mis schien heeft hij wel helemaal ge-en zin in een contract... Kr. 9

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 9