H11» W mm» IIHl 111 HET APOLLO-PAVILJOEN" 7 Van de plv. Redacteur Wat iedere A.F.C.-er behoort te weten: Ook voor besloten diners, lunches of partije len Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö U zult allen reeds weten, dat juist dit elftal, soms kortweg het zesde genoemd, het meest productieve het hoogst geplaatste en meest be lovende elftal van onze vereniging is. Het doet mij juist daarom des te meer genoegen, dat onze elftal-raad mij met overweldigende meerderheid tot secretaris heeft benoemd. Ons elftal heeft tot nu toe elf wedstrijden gespeeld, waarvan er één werd verloren, twee werden gelijkge speeld en de overige 8 (inderdaad: acht) werden gewonnen; om tot dit resultaat te kunnen geraken, hebben wij 39 doelpunten gescoord en 16 maal de bal uit het eigen doel ge haald. Onmiddellijk rijst bij U natuurlijk de vraag waaraan heeft dit elftal zijn succes te danken, wel het ant woord is eenvoudig. Wij trainen geregeld binnens- en buitenshuis, wij laten ons voor elke gewonnen wedstrijd betalen, wij zwichten voor geen enkel aanbod om een ander elftal te komen verster ken, wij vormen een vriendenteam, maar bovenal en nu ons recept van de maand: wij luisteren elke week naar de sportpraatjes van de Heren Peereboom, Cottaar en v. Leeuwen. Het zal U duidelijk zijn, dat onze levenswijze zeer veel opofferingen vergt, doch deze worden door ons gaarne gebracht in het belang van onze vereniging. Dat ook de verenigingen waartegen wij spelen grote bewondering voor ons hebben, mag blijken uit het feit, dat tijdens diverse wedstrijden onze spelers werden aangezien voor Pus pas, Coppens, Lenstra, Matthews en Mortensen, al deze namen hebben wij duidelijk vernomen, de laatste naam, dus Mortensen, in de wedstrijd te gen Victory, toen onze middenvoor op beheerste wijze een vrije trap op de rand van het strafschopgebied be nutte. Gezien de mij toebedeelde plaats ruimte kan ik U thans nog geen wa penfeiten van ons elftal noemen, dat moet dus tot volgend jaar wachten, laat ik daarom met een opwekking aan onze spelers besluiten: Jongens van het zesde, nog drie wedstrijden moeten wij winnen om aan 't eind van dit seizoen de bonds- vlag in ontvangst te kunnen nemen. Daarom houdt allen vol tot het einde, blijf rustig je eigen spel spe len, laat je niet verwaand maken door welke opmerking van wie en van welke zijde dan ook en bovenal laten wij tonen, dat het met de Ne derlandse voetballerij toch lang niet zo slecht gesteld is als velen menen. FRED DENKER Hier is dan weer een verslagje van het zevende met goed en slecht nieuws De belangrijke wedstrijd tegen Slo- terdijk, evenals wij één van de laagst geplaatsten, werd door ons met 51 gewonnen. Er werd door de voor hoede heel goed gevoetbald en veel op doel geschoten, zodat wij met rust dan ook al vier doelpunten op 't bord hadden staan. Een schitterend geno men vrije schop, even over de helft van het veld, werd door de „Rots" Arie Eeman hoog in het doel ge schoten. Van te voren aangekondigd en woord gehouden! Ook Lelie speel de die middag een goede wedstrijd en had zelfs geen tijd om te praten. De wedstrijd tegen H.E.D.W. 3, bo venste van de ranglijst, begon voor ons al met een zeer grote handicap. Om half elf konden wij eindelijk aantreden en nog maar met negen man. Het eindresultaat, een 63 ne derlaag, viel ons nog mee, maar het is toch wel jammer, dat er toch steeds mensen zijn, die voor anderen de boel in de war sturen en zonder afschrijving rustig wegblijven! Wij zullen toch nog wel een wed strijdje moeten winnen, alhoewel wij niet helemaal onderaan staan. Hopelijk kan ik U de volgende keer goed nieuws over het zevende mededelen. TEUN Lezers, die ook bovenstaande let tertjes voor hun functie in het maat schappelijke leven moeten plaatsen, zullen het kunnen beamen. De chef trekt het grote werk tot zich en laat het kleine over aan zijn helpers. Neem nou mijn geval: Uw Hoofd redacteur gaat naar EngelandHon garije en laat voor mij bijvoorbeeld WatergraafsmeerA.F.C. over. Aannemende, dat „Kees" deze strijd ten behoeve van de wegblijvers, die weer eens geen ongelijk hadden, van commentaar zal voorzien, ben ik blij in de gelegenheid te zijn U iets glo- rieuzers onder de aandacht te bren gen. A.F.C. heeft een mooie over winning behaald. Natuurlijk niet in zo'n brede kring de aandacht trek kend als die van Hongarije, maar toch... Bij het door Blauw-Wit georgani seerde extra-tournooi (klaverjassen) wist het A.F.C.-team, bestaande uit de Heren LelouxKalsbeek, Timmerman en Eylders be slag te leggen op de eerste prijs. (Heren, wat biedt U voor een voor voegsel in plaats van de puntjes, in de trant van: Kent U de schoenen, de ballen, de sigaren of de sfeer?) Een stukje stand? 1. A.F.C. 9299 punten 5 M. 2. Arbeiderspers 9196 punten 8 M. 23. De Spartaan 8191 punten 1 M. 32. Watergr.m. 7324 punten 6 M. 42. Stormvogels 6508 punten 3 M. Hebt U enkele weken geleden die opmerking langs de lijn gehoord toen die lange back herhaaldelijk met een forse trap de bal in de tribune deed belanden. Een geërgerde toeschou wer uitte zich aldus: „Die vent kan er ook niets van." Antwoord van een doorgewinterde voetbalkenner: „Ja, maar hij moet ontzettend goed voor zijn moeder zijn." Maar niet alleen bij de wedstrij den van ons eerste kan men iets le ren; enige tijd geleden was Volewij- ckers 4 de tegenstander van 't Vierde. Van dit elftal maakte de man, die jarenlang het idool van Amsterdam- Noord is geweest, deel uit. Dirk de Ruyter, want die was het, speelde ook nu kennelijk met veel plezier en zijn routine deed hem nog met kop en schouders boven de rest van het veld uitsteken. Waar is toch onze Dirk? JAN TJALLING De weg naar APOLLOLAAN 2 TEL. 712410 6

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 6