(De heerlijke koffie Handels onderneming „Koetosari" BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö was een feit. Na zes wedstrijden on geslagen te zijn, komt zoiets pijnlijk aan. Met de twee wedstrijden, die hierna volgden, zijn we er aan ge wend geraakt. Zeeburgia kregen we een week la ter aan de Kruislaan te zien. Met de rust hadden zij een 10 voorsprong en wij gingen met een tikkeltje angst de tweede helft in, waar wij behou dens Zeeburgia ook nog tegen een sterke wind moesten spelen. Inplaats van een defensieve houding werd het een fel offensief onzerzijds, dat de gehele tweede helft aanhield. De ge lijkmaker werd dan ook spoedig ge boren en ondergetekende zag de volle winst reeds in het verschiet. Bij één van de sporadische tegenaanvallen gaf een Zeeburgiaan een uiterst be scheiden prikje tegen het leer, dat zich heel rustig een weg zocht naar een hoek van de A.F.C.-goal. Nu mag ik U misschien even verwijzen naar de in de kop van dit verslag aangehaalde juffrouw Fortuna. En dit geldt ook voor de derde goal van Zeeburgia, alhoewel onze goalie... nou ja, zand er over. Dus weer ver loren. We begonnen dat gevoel van onoverwinnelijk te zijn een beetje kwijt te raken. De derde nederlaag in successie kregen we te slikken van V.V.A., een gegoede middenmoter. Zeer sympa thieke mensen en de overwinning is hun van harte gegund (20). Het spijt mij zeer, dat ik U in dit verslagje zulk een somber verhaal heb verteld, nochtans hoop ik U in de volgende aflevering enkele over winningen te melden. BRAND Het verheugt mij, U langs deze weg mijn oprechte dank te betuigen voor de gewaardeerde belangstelling en de prachtige fruitmand. JO ENGELKES Het grillige verloop van de wed strijd-indeling is wel enigszins de oorzaak van het betrekkelijk falen der 4e elftallers. Het is nu eenmaal niet goed mogelijk, om in goede vorm te blijven met elkaar, als er één Zon dag gespeeld wordt, en dan weer twee Zondagen vrij, enz., enz. Jammer, dat er ook zo weinig spe lers van ons elftal trainen; studie, werken etc. gaan natuurlijk voor, maar is er nu niet één gaatje, jon gens om één avondje per week te komen? Wij hebben 't zo nodig. De thuiswedstrijden tegen H.R.C. 4 en J.O.S. 2 hebben dit wel bewezen. Werd er tegen H.R.C. 4 nog af en toe aardig gespeeld (voor rust dan) na de rust was het mis. Het vrij harde, maar faire spel, van de H.R.C.-ers lag de meesten van ons niet, het werd dan ook een 42 ne derlaag. Een compliment wil ik H.R.C. 4 niet onthouden. Voor mij is het altijd nog een raadsel, dat ze daar in Den Helder over zo'n be hoorlijk vierde elftal beschikken. Over de wedstrijd tegen J.O.S. 2 wil ik liever maar niet veel zeggen, alleen dit, we hebben nog een re turnmatch, en wij dienen ons dan volledig te rehabiliteren voor de 21 nederlaag. En nu gelukkig wat goeds. Om te beginnen de Sint-Nicolaas- avond op 3 December na afloop der training in het clubhuis. De stamp pot van „de Witte" was prima en de woorden van St. Nicolaas aan ons vierde elftal gericht maakten veel indruk. Onze hartelijke dank aan degenen, die dit festijn hebben mogelijk ge maakt. U weet ons resultaat reeds van de volgende Zondag toen wij zouden uitmaken met W.F.C. 4 wie rode lan taarndrager mocht worden of blijven! Om 9 uur werd met vier auto's de tocht aanvaard in een dikke koude mist. Men kon merken, dat er iéts van deze wedstrijd afhing! Het begin was aan beide kanten erg nerveus, maar wij waren gelukkig het eerste van de schrik bekomen en kregen meteen goede kansen. Jammer genoeg wer den ze door te lang treuzelen ver knoeid, maar er zat wel iets in; het middenveld was geheel voor ons, waar vooral D. Steeman en H. Huis man uitblonken. Een formidabele kogel van Cas Tromp beukte de staander en zo verging het ook een schot van Henk Huisman. Dat was pech! Ruststand 00. Na rust was aanvankelijk W.F.C. iets sterker, maar daarna kwamen wij weer aan bod. Maar succes moest toch eerst aan de andere kant ko men. Bij een onschuldige voorzet van links maakte Frans Heineman „hands" en dat kostte ons een straf schop. Dit betekende 10 achter, met nog een kwartier te spelen! Onze voorhoede viel toen verwoed aan en binnen de minuut was de •Stand al weer gelijk door een doel punt van Perton. Er werd toen fel om de overwinning gestreden. En drie minuten voor tijd gelukte het Daan Perton ons de zege te ver schaffen! Helaas geraakte de keeper van W.F.C. 4 hierbij aan het hoofd ge wond, en dit was het sein voor alles, wat W.F.C. was, in het veld te ko men en de scheidsrechter duidelijk te maken, dat dit geen geldig doelpunt was. De scheidsrechter was echter onverbiddelijk en gaf een doelpunt. Het was nog even een chaos, maar het veld werd weer spoedig vrijge maakt en wij konden de laatste mi nuten uitspelen. Onder grote span ning kwam het einde. Toen het eindsignaal van de scheidsrechter klonk, konden wij jui chend en gelukkig de kleedkamer op zoeken. Iedereen had gevochten en gestreden voor wat hij waard was en dat had ons succes gebracht. Jongens, brengt die vechtlust de volgende wedstrijden ook mee, dan behoeven we voor de laatste plaats geen angst meer te hebben. Wij heb ben deze plaats nu weer verlaten en nu in stijgende lijn omhoog: het kan en het moet. CAPTAIN JOOP Aangezien dit de eerste keer is, dat ik dit seizoen iets over het 5de elftal in de Schakel schrijf, waar voor mijn excuus aan de redactie, (gaa-rne aanvaard, maar laat mij verder niet in de steek. Red.) zal ik mij bepalen tot een kort over zicht. Wij staan momenteel, met precies de helft van het seizoen achter ons, met 10 gespeelde wedstrijden en 13 punten op de 2de of 3de plaats van boven. Dit resultaat had beslist veel beter kunnen zijn. Van de 10 wed strijden zijn wij er n.l. minstens 9 dik in de meerderheid geweest. Al leen kan de voorhoede het beslist niet in doelpunten bewijzen. Want of wij nu. 5 of 45 minuten voor de goal van de tegenpartij staan, het geeft niets! Er wordt veel te lang getreuzeld en veel te weinig geschoten! Een gunstige uitzondering, en te vens bewijs, dat het wel kan, was tegen het sterke Ajax 5. Wij brach ten het nu, met dezelfde spelers, tot een dik verdiende 62 overwinning. Nu ging het wel. Nu ging de bal wel direct over de vleugels en wel direct op goal. Ik wil het hier nu bij laten, maar hoop in het volgend verslag te kun nen schrijven, dat dit elftal, dat be slist wel de macht heeft, ook de kracht bezeten heeft, om het tot meer overwinningen te kunnen bren gen. NIC. LELOUX Waarde clubgenoten, het is mij een grote eer en een nog groter genoe gen U thans op de hoogte te mogen brengen van enige wapenfeiten van ons tweede elftal (in de afdeling Amsterdam) die U op het clubhuis drinkt, wordt geleverd door: Hooimarkt 8, Haarlem

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 5