Resultaten van de groene velden 1 2 3 BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö TYTa een korte onderbreking ben ik hier bij U terug om U te ver halen omtrent het wel en wee van het eerste elftal. De wedstrijd tegen Watergraafsmeer is op het moment, dat ik dit schrijf nog slechts enkele uren verleden tijd en ik heb zo'n idee dat onze tegenstanders zich wel in de handen zullen wrijven van tevre denheid met het behaalde resultaat, een gelijk spel. Onze voorhoede maakte een. behoorlijk aantal doel punten (4), maar onze anders zo be trouwbare achterhoede stond net zo veel tegengoals toe. Speciaal onze Jopie den Dekker (mag proefspelen voor het Fifa-jeugdelftai) had pech. Tot twee maal toe glipte de spek gladde bal na een fraaie save uit zijn handen en twee doelpunten waren hiervan het gevolg. Al met al, deze wedstrijd hadden we, ondanks deze pech, moeten winnen, zeker als de ruststand 3-1 in ons voordeel is. Om nu eens over iets anders dan voetbal te spreken: Wat hebben we weer een buitengewoon genoeglijk Sint-Nicolaasfeest gevierd op Don derdag 3 December in ons clubhuis. De familie v. d. Pijl had voor een uitstekende pot gezorgd en enige dei- aanwezigen meenden die aanwezig heid te moeten motiveren door het geven, van een rondje, wat de alge mene vrolijkheid ten goede kwam. Alles ging overigens in gepaste vreugde, alleen Sint-Nicolaas viel uit de toon door het bezigen van werk woorden, die zeker niet in van Da le's woordenboek voorkomen, maar juist daarom (minder gepaste) vro lijkheid opriepen. Jaap a Cohen (wie anders) had voor de nodige gedicht jes met bijbehorende cadeautjes ge zorgd, waarschijnlijk ter vervanging van het, meestal nogal gepeperde, toespraakje na de training van onze trainer Sluyk. Sint, wie het blijkbaar bij A.P.C. goed beviel, maakte het zich op het laatst gezellig, zette mijter af en trok habijt op, waarbij opviel het totaal ontbreken van spataderen en dat op die leeftijd. Echter, toen hem na een paar borrels gevraagd werd zitting te nemen in de elftal-commissie, hief hij bezwerend zijn staf op, onder het uit spreken van de woorden: „Nee, dat nooit, ik ben blij dat ik nog gezond ben". Ik wil maar zeggen, op die Don derdagavond was weer de echte A.F.O.-geest over ons vaardig. Dat wij die geest vermogen te be waren, ook zonder de binding van de sfeer rondom Sint Nicolaas, Heine- kens en Bols. KEES In dit Overzicht van heit tweede kan ik heel wat betere berichten la ten horen dan in het vorige. Wij heb ben namelijk uit de laatste 5 wed strijden 7 punten behaald, waardoor wij 'li achterstand hebben van 3 pun ten op nummer één. In de wedstrijd tegen H.V.C. 2 wa ren wij voor rust zwakker en moch ten met de achterstand van 02 niet mopperen. Na de rust waren de bordjes verhangen en er werden drie mooie doelpunten gemaakt, waar door wij nog vrij onverwacht won nen. Daarna kregen we een maand rust en mochten het toen tegen „de Spartaan 2" aan de Spaarndammer- dijk opnemen. Voor de rust waren we veel ster ker, maar verder dan één doelpunt kwamen we niet. In de tweede helft werd het al gauw 11, waarna we tot 31 uitliepen, daarna werden er een paar enorme kansen gemist, ter wijl „Spartaan" er 10 minuten voor het einde 23 van maakte. Daarna kende de scheidsrechter aan de Spar taan een twijfelachtig doelpunt toe; onze protesten hielpen niet en zo was het 5 minuten voor tijd 33. Geluk kig gaf Stanley, die er wel bijzonder goed in was, nog een afgemeten voorzet op het hoofd van Bob, die er 43 van maakte. De volgende week tegen Blauw Wit 4 stonden we met de rust 01 achter. Ate Euwes en Ben Tromp zorgden er na de rust voor, dat we ook deze wedstrijd won nen. De week daarna speelden we in Nieuwendam tegen nummer één, D.W.V. 2. In de eerste helft met wind mee waren we iets sterker en daar Jaap Wille zijn wekelijkse doelpunt maakte, gingen we de tweede helft met een voorsprong in. Daarin is D.W.V. regelmatig sterker geweest, zonder echter een goal te kunnen maken, doch 10 min. voor tijd maak ten zij toch nog uit een corner ge lijk. De mening van onze spelers was, dat er bij D.W.V. een paar spelers wel wat te hard speelden; dat moge wel waar zijn, maar bij ons werd er op zo'n wijze gespeeld, dat de D.W.V.-ers steeds gelegenheid kre gen om aan de bal te komen. Jon gens, de bal moet sneller afgespeeld worden dan krijgt de tegenstander geen gelegenheid om zich te herstel len en ook geen gelegenheid om je te raken. Tijdens de training hebben we bewezen, dat we het kunnen, maar 's Zondags wordt er meestal niet zo rustig gespeeld, wat toch he lemaal niet nodig is, want de mees te spelers van het tweede zijn tech nisch heel behoorlijk. Enthousiast en... ijskoud moet er gespeeld wor den. De laatste wedstrijd van de eer ste helft der competitie werd weer 'n nederlaag (12) tegen O.V.V.O. 2. Van ons een slappe wedstrijd, die we nooit hadden mogen verliezen en waardoor we de kans misten om vlak achter de koplopers te komen. Dit was het dan weer. G. t. H. Slecht nieuws van het derde. Be roerd zelfs. Van de vier wedstrijden die wij na de laatste Schakel hebben gespeeld, werden er drie verloren. We kunnen de schuld geven aan het feit, dat er enkele spelers niet konden worden opgesteld wegens blessures, maar dit excuus is niet sterk daar de betreffende personen goed werden vervangen. Vrouwe Fortun'a speelde echter verscheidene malen met onze tegenstanders mede, zodat wij van die kant ook niets konden verwach ten. We begonnen in een zeer slechte wedstrijd van nummer laatst, „de Spartaan", te winnen met 20. Ik durf het woord voetballen niet eens in mijn mond te nemen; op deze partij betrekking hebbende, is het een schromelijke overdrijving. Excuus Ja, het stukkie gras waarop wij moesten hollen, gaf ons meer moei lijkheden dan onze tegenstanders. We praten er niet meer over, de twee punten hebben we in de koffer. Een week later bonden wij de strijd aan met het toen leidende D.W.V. Hier moest gewonnen wor den, het ging om de bovenste plaats. Na een kwartier stonden we vlot met 30 achter. Hier en daar een paar foutjes hadden deze score op het bord gebracht. Toen hebben wij elkaar eens aangekeken, het was te gek... zoiets hadden we in de voor afgaande wedstrijden niet meege maakt, dus regen we de schoenen iets strakker aan en begonnen aan een herfstoffensief. Hans Boswijk zorgde voor onze eerste, na een aar dige fout van een D.W.V.-back. Fred v. Someren probeerde een veraf standschot en het was 23. Het was één van de mooiste kools uit ons kolentijdperk. Toen zijn we aan de thee gaan lubberen. Tien minuten na deze slemppartij keilde de D.W.V.- spil de bal in het eigen net (3.3). De 30 achterstand hadden we om getoverd in een gelijke stand. Over mentaliteit gesproken.Toen voltrok zich het drama. Keeper A. de Jong werd twee maal achter elkaar ge mangeld en kon bijna niet verder spelen. Daar er geen reserve-keeper was, konden we niets anders doen dan Appie vriendelijk te verzoeken door te bijten (er was nog tien minuten te spelen). Een hoge bal voor goal, Appie nog half verdoofd zag twee ballen, en greep de ver keerde (34). Dit was de dood steek. Een paar minuten later gapte D.W.V. nog een goaltje, maar dat was bijzaak. Onze eerste nederlaag 4

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 4