Uit de Kapiteinshut Redacteur: J. H. Wijnand. Roerstraat 52 2 tel. 722119 - Plaatsverv. Redacteur: J.Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Gerrit v.d. Veenstraat 118, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-W. 32e Jaargang ©it is de Schakel, die komt binden, ©e oude club aan d oude vrinden. ALS we van de A.F.C. kalen der 't November- blaadje hebben af gescheurd, is dat voor ons het te ken, dat de hoog tijdagen van ons verenigingsleven nabij zijn. De St. Nicolaasavond en de Kienavond-met- dames in December, de Nieuwjaars middag, onze Oudejaarsavond op 17 Januari en ons Jaardiner zijn de vijf toppen, die uit de vlakte der sei zoenen hoog uitsteken in de meestal onbewolkte A.F.C.-hemel. Het lot heeft gewild, dat deze dagen in een kort bestek samenvallen. Een zekere spreiding was ons misschien welko- mer geweest, maar daar staat tegen over, dat er juist halverwege het seizoen zoveel gelegenheden zijn om ons even te bezinnen op de plaats, die A.F.C. in onze harten inneemt en op de rol, die het in ons leven speelt. Al kunnen wij niet allen aan al deze feestelijke gebeurtenissen deel nemen, er is altijd wel een van de vijf, waar wij aanwezig kunnen zijn, altijd wel één dag, waarop wij naar dat gezellige clubhuis aan de Wan delweg kunnen trekken en temidden van gelijkgestemde zielen in die gro te familiekring kunnen gaan zitten om mee te genieten van de goede dingen, die ons clubleven biedt. Is het wonder, dat er dan een stemming groeit van hechte eensgezindheid, en dat wij voelen hoe de schakel, die komt binden, de oude club aan de oude vrinden, zich vaster om ons sluit Vier van zulke dagen liggen nog in het verschiet; de Sint Nicolaas avond hebben wij al gehad. Wie daar bij aanwezig was en kon meemaken hoe de zestig spelers en officials, die waren uitgenodigd, broederlijk ver enigd om de lange tafels, de ver manende woorden van Sint Willem Nicolaas aanhoorden en de liedjes van Jaap a Cohen meezongen, is met een gerust hart naar huis gegaan in de rotsvaste overtuiging, dat spelers die zó prettig met elkaar omgaan en zulke goede vrienden bleken te zijn, de onverbreekbare eenheid vormen, die in het veld wel tot succes moét leiden. Ach, mocht die geest van saam horigheid en vriendschap, die gedu rende zes dagen en tweeëntwintig uren van de week onze jongens schijnt te binden, hen in die twee overblijvende uren, die nu juist zo belangrijk zijn, ook bezielen... Moch ten zij tijdens de Zondagse speeltijd dezelfde kameraadschap, dezelfde losse toon van vriendschappelijke scherts vinden, die zij in de rest van de week onder elkaar bezigen. Zou de wedstrijdsfeer op enkelen van hen zo'n funeste uitwerking hebben, dat hun goede eigenschappen op sommi ge ogenblikken omslaan in een ste kelige onverdraagzaamheid Moch ten zij toch bedenken, dat zij de grootste voldoening van hun sport ondervinden, als zij die met vreugde en blijmoedigheid beoefenen, en dat de prettige geest in een wedstrijd volkomen wordt vermoord door aan merkingen en critiek. Hij werpe de eerste steen, die zonder zonden is. Hij make de eerste aanmerking, die zelf volmaakt voetbal speelt. Als we daarnaar leefden, zou iedere wed strijd een vreugde zijn. In het begin van dit praatje sprak ik van de vijf toppen, die uitsteken in de meestal onbewolkte A.F.C.-he mel. Na de wedstrijd tegen Volen- dam is die hemel heus zo onbewolkt niet meer. Wij zijn lelijk afgezakt naar een gevaarlijke plaats en wij zullen een radicale verbetering in ons spel moeten brengen, willen wij weer gaan meetellen. Onze techniek is behoorlijk, ons tempo is te laag, onze geest is zwak. Na een belang rijke wedstrijd heeft jaren geleden eens in het Bulletin gestaan: Techniek is veel, de geest is alles! Daar was weer eenheid, ijver, (snelheid, Daar was v/eer vuur, daar was weer (felheid. Wie kan ons slaan, als dit 't geval is Alle elementen van succesvol en prettig voetbal staan daarin ge noemd: techniek, eenheid, ijver, snel heid, maar bovenal: geest. Mogen de komende hoogtijdagen van A.F.C. er toe bijdragen, dat die goede geest weer vaardig wordt over ons elftal, niet alleen buiten het veld, maar vooral in de twee uren van de wedstrijd. Dan kunnen wij het nieu we .jaar met een gerust hart tege moet gaan! HOLTZAPPEL

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 1