Stort Uw bijdrage op postgiro 109401 J.H. Esser Ik droomde De honderdduizend ten name van Valeriusstraat 178 Amsterdam BequnstiqinQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö De honderdduizend uit de Staats loterij is met een enorme plof boven op het clubhuis van A.F.C. terecht gekomen. De vier winnaars: Restau rateur v. d. Pijl, assuradeur Bonkink, confiseur Scheepstra en importeur Ten Oosten, die ieder meer dan een en twintig duizend weer gezond ge worden Hollandse guldens in de luid bulkende portefeuilles konden stop pen. Ja en de redacteur is óók maar een mens. Iedere maand zit ik des Zondagsavonds vóór het uitkomen van de „Schakel" mij ongans te rekenen aan standen, enz. om maar zo actueel mogelijk tè zijn. Maar dat is er dit keer niet bij, hoor! Jullie zult genoegen moeten nemen met de standen van de vorige week. Want als U, wanneer U Zondag niet op A.F.C. geweest bent, alleen maar bedenkt, hoe onze geliefde club een pretentieloze bridgewedstrijd of kienavond weet te versieren, dan kunt U zich misschien een flauwe voorstelling maken van hetgeen zich Zondagmiddag-avond-nacht in het clubhuis heeft afgespeeld. En ik zeker standen gaan zitten uitrekenen? A ma jamais pas. J. W. Sinterklaasdag, vijf (December, Werd voor mij een fijne dag Met cadeautjes en surprises, Plus een opgewekte lach. Al Uw „gaven" stroomden (binnen, Gaven groot en gaven klein: Chocolade, banket en taarten, Speculaas en marsepein... Hele stapels dozen werden Netjes bij mij thuis gebracht, En ik droomde, A.F.C.-ers, Dat ge mij heel goed bedacht... Maar oh grote desillusie, Plots verdween al mijn plezier, Want alléén mijn brievenbus (zat Stikvol met een hoop papier... Maar hoort, vrienden. Heel (mijn stemming, Die veranderde al ras, Toen ik zag, dat deez' (papierhoop UW termijn-betaling was! Postwissels en giro-strookjes, Bankbiljetten, groot en klein... 't Was donatie, contributie Van een A.F.C.-termijn. Velen hadden contributie Van een vol jaar ingehaald; An'dren hadden weer de vierde (De Laatste dus) termijn betaald. Het ontwaken was 'n kwelling, 'k Dacht dat ik een flauwte (kreeg, Want mijn brievenbus, oh vrienden, Was en blééf en is nóg leeg... Deze droom gaf inspiratie Tot dit dromerig gedicht, Dat ik dromend van Uw giro, Tot een ieder van U richt, 'k Vraag Uschenk mij een surprise, (Neen, geen koek of marsepein, Want U weet dat tanden- dokters Razend dure kerels zijn...) Schenk mij slechts in (December Een betaling der termijn, Die zovele A.F.C.-ers Steeds nog achterstallig zijn. Dan ben ik méér dan tevreden, En dan ren ik als een haas Naar de schoorsteen, en ik (fluister: „Dank U vriend'lijk, (Sinterklaas." PING-PING 2 14

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 14