MONGKONG Mixed Pickles Impressies uit de hogere gelederen Chinees Indisch Restaurant wenst U een Vrolijk Kerstfeest en een Gelukkig Nieuwjaar SPECIALE KERST- EN NIEUWJAARSDINERS Hongaars Radio Orkest Lajos Horvath Begunstiging van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö Mes goed, meneer? Nou, ik er heen. En weet U, wat zo aardig is bij A.F.C.Ze spélen er voor, als U voelt, wat ik bedoel. Ze knokken niet. Als je tegenwoordig naar voetballen ga-at, dan lijkt 't wel aangenomen werk. Geen cent aardigheid er in, als U voelt, wat ik bedoel. Maar bij A.F.C. ligt dit anders, weet U wel. Hebt U dat bord gezien? Keep Smiling. Is dat niet om je rot te lachen? Zo echt, hè, nou: wij blijven het voor ons lol spelen. En echt meneer, dat is nou het gekke, ik vind ze nog een stuk beter dan die clubs, die het zo verschrik kelijk zwaar opnemen. Warme doek of meteen vinaigre?" Oh, kerels van het eerste, denk toch eens a-an al die onbekende supporters, die het zo goed met onze good old menen J. W. (vervolg) Donderdagsavonds: wonderlijke stemming; een verfrissing, een ver ademing uit de dagelijkse beslomme ringen om te schakelen op A.F.C., op de trainings in het bijzonder op de verrichtingen van het eerste elftal. Drie December: wij hebben min of meer elke week op de training een ..tweemanschap" aanwezig. U zult zich afvragen wat is een tweeman schap. Welnu, dat zijn twee oudere mensen, die langer of korter geleden het voetballen vaarwel hebben gezegd of moeten zeggen, of die alleen nog maar in de Veteranen uitkomen, of die -V.F.C. een zeer, zeer warm hart toedragen en daarin een rol gespeeld hebben of nog spelen. Zo waren aan de beurt op drie Decemberavond van onze gezamenlijke stamppotmaalt'ijd, Jaap a Cohen en Willem v. d. Marei. Jaap had ons gevraagd: hebben jullie met opzet drie December voor ons uitgekozen, waarop ons antwoord luidde: ,,Ja". ,,Dan weet ik, wat mij te doen staat", was het antwoord van onze revueschrijver. En het resultaat: een buitengewoon optreden van Wil lem v. d. Marei als de enige en echte Sinterklaas en Sinterklaadliedjes sa mengesteld door Jaap a Cohen. De entrée op zichzelf van Sinter klaas: „Ik ben nu hier". „Geef mij een glas bier", bracht alle lachers op zijn hand. Dan het oproepen van Sinterklaas van de aanvoerders van 4e (J. v. d. Voort), 3e (Karei Brand), 2e (Ger- rit ter Horst) en le (K. Bouwens) en het gevatte antwoord van laatstge noemde, dat Sinterklaas wel een beetje te precies door de schoorsteen keek! Het mooie advies aan de Elftal commissie om maar een betrekking als E.C.-lid te vinden bij een doof stommenclub. Ik sluit hier de liederen in, die wij gezongen hebben, het aan de Redac tie overlatende of één of meer regels daarvan in deze Schakel kunnen worden opgenomen. (Helaas niet, te laat binnengekomen. Red.) Laat ik niet vergeten de goede raad van Sinterklaas aan 2e Voor zitter Max de Bruin, Maxje een jeugdherinnering voortoverend voorts de keurige voetbalset in cho colade, die de preciese Paul Meijer kreeg, het W.C.'tje aan Luc. Bijker, om niet alleen' naar „achteren" te gaan maar ool^ achter te blijven; voorts het slot (geen Haha-) (mag dat, Otto? - Réd.) op de mond van Wim Feldmann. Het was alles kostelijk: hulde aan dit tweemanschap (onze Nobelprijs winnaars 1953) voor de morele steun aan elftal en E.C. Een week later Een week latertegen W'meer 44 gespeeld; een voorbeschouwing tegen Volendam en een nabeschouwing van W'meer, alles ^onnig bekeken, door dat pachter Pijl zich groots laat ken nen, mede omdat hem een „mee vallertje" in de schoot is gevallen. „Alles prachtig, bijna elke Dinsdag en elke Donderdag, maar lang niet elke Zondag. Wij hebben een elftal, dat helaas ten opzichte van enkele spelers geen enkele tegenslag of achterstand kan verdragen. Wij hebben wederom in Volendam faire tegenspelers gevon den, die verdiend van ons hebben ge wonnen. Fouten en tekortkomingen behoeven wij slechts in eigen boezem te zoeken. Sterkere spelers, moeten zwakkere (of wel eens vermeend zwakkere) spelers steunen, niet af vallen. Het wordt de E. C. niet gemakke lijk gemaakt en U kunt gerust van ons aannemen, dat wij nog aarzelen met krachtige, doorzettende maat regelen om mede-spelers, de club en het publiek voor het moment niet te benadelen. Menigeen was na afloop tegen Vo lendam lang niet ontevreden, gezien de energie opgebracht bij 03, 13 en 24, doch juist daar zit 'm de kneep. Die zelfde energie kan en moet worden opgebracht bij 00, of bij 0=-l met de rust en indien wij dan met overtuiging en beleid spelen winnen wij practisch altijd, en spelen bij uitzondering gelijk of verliezen wij. (vervolg pag. 1 3) Muzikale omlijsting door het TAFELRESERVERINQ:TEL. 46864 12

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 12