Mixed Pickles A.F.C. speèlde onvoldoende Bequnsttqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in st.anö (vervolg) Leo Horn. Nog enkele dagen, dan wordt Engeland—Hongarije gespeeld. Men is tegenwoordig erg gauw klaar met de uitdrukking „de wedstrijd van de eeuw", dus daaraan zullen wij ons niet bezondigen, maar dat het een „kan jer" van een 'wedstrijd is, mogen wij toch wel zeggen. A F.C is er trots op, dat „one of us", ons lid Leo Horn, deze wedstrijd zal fluiten. Leo Horn zal er zelt verduiveld blij mee zijn, 'want Leo is gezond ijdel. Zonder gezonde ijdelheid zou er in deze wereld maar heel weinig tot stand komen en al heeft dit woord ijdel dan in dit land van horretjes en spiegeltjes aan t kozijn een wufte klank voor óns dan toch maar een kerel als Leo Horn, die er best voor uit komt, dat hij ijdel WÜ Natuurlijk, als Leo in de kleedkamer voor de spiegel staat, even voor hij het veld betreedt, denkt hij bij zichzelf: .Ha die Leo, ik ben vast niet de lelijkste man in Nederland." So what? Dan heeft-ie nog gelijk ook. En "als Leo een plakboek heeft, waarin hij verslagen plakt, waarin de loftrompet gestoken wordt over zijn arbitrale prestaties, dan opnieuw: so what? Al die Hollanders, die zeggen: ,,ach nee, het was niets bijzonders" en dan kijken als een Kip met een aan- komend snotje kunnen ons doodmisselijk maken. Omdat ze het niet menen. Omdat die juist zó verschrikkelijk ijdel zijn dat ze hopen, dat de pers hun zogenaamde bescheidenheid voor echt zal slikken. Ze hopen dan, dat de pers schrijft- Grrróóót is deze gróóte landgenoot door zijn bescheidenheid. Hij wuift, wuifde, weef, woof ons weg met een bescheiden gebaar. Hij schijnt niet te begrijpen, hoe gróót zijn daden voor ons geliefde vader land" en zo voort. En die bescheiden Hollander de krant niet kunnen afwachten en stiekum naar het Station gaan om een los nummer te kopen en gauw kijken, wat er van hem in staat. En als die bescheidenheid van hem 'niet over twee kolom staat, een briefje naar de redactie sturen, dat die verslaggever hem met goed be grepen heeft. Op Schiphol. Of thuis. Of aan de Javakade. Neen geef ons Leo Horn. Een gezonde kerel, die ook in de sport het hoogst bereikbare wist te bereiken. Wees er trots op Leo. Wij, A.F.C.-ers zijn het ook. Zeg straks maar aan de Hoek of op Schiphol tegen de douane: „Are you bieleezerd? I whistle England against Hungary", en laat die hutsteward maar even in de houding gaan staan. Sterkte kerel, in Londen. Als je daar met A.R.O.L.-scheidsrechters Schipper en Bronkhorst als je secun- danten de arena betreedt, dan staan jullie daar als Hollanders. En jij, Leo, ook nog een tikkie als A.F.C.-er Eén tip Leo Die Engelse fotografen kieken meestal recht vooruit. Maar je bent nog mooier en profile. Zeg maar gewoon- .profail, plies two columfoto or you can barsten". Laat je ons aan de „tafel der wijzen" de foto's zien9 Gewoon balsem op onze A.F.C.-zielen, als het eerste het weer eens vergokt heeft. Ingezonden. Geachte redacteur, Zowel bij het lezen van het A.F.C.- bulletin als van de Schakel heb ik mij verbaasd over de wel zeer opti mistische toon t.a.v. het spel van A.F.C.voor rust, in de thuiswed strijd tegen H.V.C. Ik ben nu ruim tien jaar lid van A.F.C. en vanzelfsprekend wens ik mijn vereniging de best mogelijke re sultaten. Daarom juist voel ik mij ge drongen mijn mening te zeggen over het door A.F.C. in deze wedstrijd vertoonde spel. In tegenstelling met de commentaren in bulletin en Scha kel ben ik namelijk van oordeel, dat A.F.C. ook voor rust onvoldoende speelde. Speciaal het plaatsen was doorgaans slecht verzorgd, waarbij in aanmerking moet worden genomen, dat de aanvalslinie van A.F.C. door het zeer zwakke tegenspel van de H.V.C.-achterhoede wel bijzonder veel vrijheid kreeg. Dat de voorhoede van A.F.C. het voor rust doelman Brits nog verschillende malen moeilijk heeft kunnen maken, vindt m.i. dan ook niet zijn oorzaak in het „doel matige" spel van A.F.C., maar in het falen van H.V.C., dat ér aanvallend (ook voor rust) bitter weinig van te recht bracht. Verbazingwekkend vond ik het ver der, dat met geen woord werd ge rept over het volkomen falen van de linksbuiten van A.F.C., want alleen aan 't goede spel van Feldmann was het te danken, dat er van de linker vleugel van A.F.C. nog iets uitging. Wanneer men een dergelijke juich toon aanheft, moet deze wel zeer dui delijke dissonant toch zeker vermeld worden. Dat er in de eerste klasse tegen woordig slecht wordt gespeeld, weten we allemaal wel, maar om nu te be weren, dat men een spel, zoals A.F.C. voor de rust vertoonde, in die eerste klasse maar zelden aanschouwt, vind - ik een wel wat boute uitspraak. Ik ben er van overtuigd, dat wanneer H.V.C. aanvallend voor rust een der gelijk spel als na de pauze had laten zien, het ook in die eerste speelhelft voor de A.F.C.-achterhoede zeer zwaar was geworden. Natuurlijk is iedereen vrij zijn visie hierop te geven en dat is dan ook de reden waarom ik mijn stem hier heb laten horen. De enige werkelijk goede wedstrij den, die ik in de loop van het laat ste en in het eerste deel van het nieuwe seizoen van A.F.C. heb gezien, was de thuiswedstrijd tegen „Volen- dam", waarbij A.F.C. een goed slui tend geheel vormde, en in iets min dere mate, die tegen „West Frisia" thuis. Voor de rest vond ik het een middelmatige tweede klasse club, die vooral in snelheid en doorzettings vermogen meestal schromelijk tekort schoot. Ik heb het afgelopen seizoen verschillende wedstrijden van ,,Vo- lendam" gezien, maar volgens mij be stond er een hemelsbreed verschil tus sen het spel van A.F.C. en dat van de Volendammers, behoudens in die ene thuiswedstrijd, waarin A.F.C. zich vrijwel evenwaardig aan de oud kampioenen toonde. Als A.F.C, diè vorm weer weet te vinden, is er m.i. pas reden tot jui chen, maar met het spel tegen H.V.C. van voor de rust, zal A.F.C. het vol gens mij zeker niet ver brengen. Hoogachtend, J. F. KRAMER Henr. de Keijserplein 31 II Onderschrift. Gaarne plaatsen wij het ingezonden stuk van ons lid. Kramer's critisch denken is in ons nog wel eens easy- go-lucky levende A.F.C. geen overbo dige luxe. Ons lid Kramer gaat inmiddels on bewust van hetzelfde standpunt uit als de optimisten n.l. hij baseert zijn oordeel op de vergelijking. Hij verge lijkt A.F.C. met Volendam en is over tuigd, dat Volendam sterker is. Gaar ne (althans 1952'53!) toegegeven. En waarom dan zo zal men vra gen schrijft bijv. de pers zo lovend over A.F.C. en achten verschillende journalisten (o.a. de zeer geroutineer de Piet Bakker in „Sportief") ons rijp voor de eerste klasse Wel, ook zij baseren hun oordeel op vergelijking. Verschillende journa listen verslaan bij toerbeurt de thuis wedstrijden van Blauw Wit en A.F.C. Nu maakt Blauw Wit I een slechte periode door en nu kunnen wij ons indenken, dat als men dan de men taal zwakke, maar technisch lang niet gekke ploeg van A.F.C. aan de

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 7